به بهره بري و استفاده مطلوب و همچنين هدفمند از ظرفیت‌ها و همچنين استعدادهای آموزش عالی کشور تأکید کرد – شریف

به بهره بري و استفاده مطلوب و همچنين هدفمند از ظرفیت‌ها و همچنين استعدادهای آموزش عالی کشور تأکید کرد – شریف

به نقل از شریف: به بهره بري و استفاده مطلوب و همچنين هدفمند از ظرفیت‌ها و همچنين استعدادهای آموزش عالی کشور تأکید کرد

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، دست يار آموزشی وزارت علوم ، تحقیقات و همچنين فناوری در نشست معاونان آموزشی دانشگاه‌های منطقه ۹ کشوردردانشگاه فردوسی مشهد، با اشاره به ظرفیت بالای آموزش عالی کشور، به بهره بري و استفاده مطلوب و همچنين هدفمند از ظرفیت‌ها و همچنين استعدادهای آموزش عالی کشور تأکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد، در نشست معاونان آموزشی دانشگاه‌های منطقه ۹ کشورکه با حضور دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر آهنچیان، مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، دکتر پیش‌قدم دست يار آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد و همچنين معاونان آموزشی دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور برگزار شد، دکتر شریعتی نیاسر با بیان اینکه کلیه سیاست‌های معاونت آموزشی وزارت علوم در راستای افزایش کیفیت در دوره‌های آموزشی دانشگاهی است، اظهار داشت: کیفیت‌بخشی به دوره‌های آموزش عالی دانشگاه‌ها در کشور، طرح ساماندهی و همچنين سطح‌بندی دانشگاه‌ها و همچنين مؤسسات آموزش عالی در کشوراز مهم ترین برنامه جذاب و جالب و خوب های معاونت آموزشی وزارت علوم است.

وی همچنین در خصوص نتایج طرح ساماندهی و همچنين سطح‌بندی دانشگاه‌ها و همچنين مؤسسات آموزش عالی کشورتوضیحاتی ارائه کرد. دکتر آهنچیان، مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آموزش عالی نیز در خصوص طرح تجربه و مهارت بالا افزایی و همچنين قدرت اشتغال پذیری دانشجویان کارشناسی خبر داد و همچنين از این طرح به‌عنوان مهم‌ترین سیاست فعلی وزارت علوم در شرایط کنونی عنوان کرد و همچنين گفت: منظور از اشتغال پذیری، اشتغال‌زایی نبوده و همچنين هدف، ایجاد ظرفیت‌های وارد شدن به فضای کسب‌وکار پیش از دانش‌آموختگی است.

وی در خصوص طرح‌های پیوند، نوسازماندهی کارگروه‌های تخصصی دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی درسی، سطح‌بندی دانشگاه‌ها، یکپارچه‌سازی آئین‌نامه‌ها و همچنين آئین‌نامه تحصیل هم‌زمان دانشجویان استعداد درخشان نیز توضیحاتی اداره کرد.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در این نشست، توجه به بحث آموزش در دانشگاه‌ها را مهم عنوان کرد و همچنين گفت: در دانشگاه فردوسی مشهد تلاش شده است تا آموزش به جایگاه اصلی خود برسد و همچنين جایگاه نخست در عرصه توسعه را داشته باشد.

وی فراهم کردن زیرساخت‌های سازمانی معاونت آموزشی با ایجاد دفاتر یادگیری و همچنين آموزش تخصصی و همچنين انتصاب مدیران توانمند و همچنين باتجربه در این معاونت را ازجمله اقدامات دانشگاه فردوسی مشهد در عرصه ارتقای آموزشی خود دانست و همچنين اذعان داشت: جا دارد تا معاونان آموزشی دانشگاه‌های منطقه ۹ کشور با ایجاد سازوکاری مشترک و همچنين به‌دوراز رقابت مخرب، بحث آموزش را در دانشگاه‌های این منطقه ارتقا بخشند و همچنين در این راستا تمام تلاش خود را بکنند تا در حوزه فعالیت خود موفق شوند تا شاهد آن هم باشیم که این منطقه ازنظر آموزشی به قطب برتر آموزشی در سطح کشور تبدیل مي شود.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد کمبود اعتبارات در حوزه آموزش عالی کشور را یکی از موانع رشد و همچنين ارتقای دانشگاه‌ها دانست و همچنين افزود: در شرایط کنونی باید معاونان و همچنين مدیران آموزشی دانشگاه‌ها قبل از اتخاذ تصمیمات و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های خود منابع مالی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای این طرح‌ها را فراهم کرده و همچنين در این زمینه برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کنند تا دانشگاه‌ها بتوانند در این زمینه به رشد و همچنين تعالی خود دست یابند.

دکتر کافی توجه به دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها را بسیار مهم و همچنين حیاتی عنوان کرد و همچنين گفت: استادان و همچنين مدیران باید به این فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کنند که دانشجویانی تربیت نمایند تا بعد از سپری کردن دوران تحصیل بتوانند با جامعه ارتباط مؤثر برقرار کنند و همچنين راهگشای معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين معضلات جامعه باشند و همچنين در صورتي که این روحیه در مدیران آموزشی دانشگاه‌ها و همچنين استادان ما ایجاد مي شود شاهد آن هم خواهیم بود که جوانانی نخبه و همچنين کارآمد برای جامعه تربیت‌کرده‌ایم که هر یک می‌توانند به‌نوبه خود موجب اعتلای کشور در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف شوند و همچنين این اشخاص در آینده مدیرانی موفق خواهند بود.

در ادامه نشست دکتر پیش‌قدم، دست يار آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد به تبیین ارکان اساسی نظام آموزش عالی و همچنين سیاست‌های معاونت آموزشی این دانشگاه و همچنين معرفی بسته ارزیابی و همچنين حمایت از فعالیت‌های آموزشی اعضای هیئت‌علمی (آحفا) پرداخت.

این نشست در دو نوبت صبح و همچنين عصر در سالن شورای دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد و همچنين با پرسش و همچنين پاسخ اعضا با دست يار آموزشی وزارت علوم پایان یافت.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

به بهره بري و استفاده مطلوب و همچنين هدفمند از ظرفیت‌ها و همچنين استعدادهای آموزش عالی کشور تأکید کرد در تاریخ ۷ October 1397 | 8:10 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *