تاکید بر آشنایی بیشتردانشگاه ها با نظام کارآفرینی – شریف

تاکید بر آشنایی بیشتردانشگاه ها با نظام کارآفرینی – شریف

به نقل از شریف: تاکید بر آشنایی بیشتردانشگاه ها با نظام کارآفرینی

دکترمهدی کشمیری سرپرست دفتر سیاست گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مسائل فناوری دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با اشاره به رویکرد پژوهش های مقاله محور دانشگاه ها گفت: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است که دانشگاه ها با ادبیات و همچنين فرایند کارآفرینی بیشتر آشنا شوند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترکشمیری در مراسم آیین تجلیل از پژوهشگران و همچنين فناوران برتر استان قم درمحل دانشگاه قم و همچنين بازدید از نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و همچنين فن بازار استان قم، گفت: توسعه علمی صرفاً چاپ مقاله در مجلات معتبر بین المللی نیست.
وی با تاکید براینکه دانشگاه ها باید از کانال های یک طرفه و همچنين روش های تک منظوره فعالیت های پژوهشی دست بردارند، گفت: هیچکس منکر ارزش های مقالات پژوهشی نیست ولي بايد توجه داشت نباید این نوع مقالات در جامعه لمس نشود.
قائم مقام مسائل فناوری دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم با بیان اینکه دانشگاه ها باید به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن ثروت آفرینی باشند، گفت: متاسفانه مراکز علمی کشور علي رغم دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی معتبر دنیا وجهه اقتصادی ندارند.
دکترکشمیری بر کاربردی شدن آورده های علمی دانشگاه ها تاکید کرد و همچنين گفت: دانشگاه ها چاره ای ندارند به سمت فرآیندهای کارآفرینی، ارزش آفرینی و همچنين ثروت آفرینی بروند.
وی در ادامه به تعریف دانشگاه های کارآفرین پرداخت و همچنين گفت: این دانشگاه ها دانشجو را در حوزه کارآفرینی توانمند کرده و همچنين به طوری که آنها خود راه انداز کسب و همچنين کار بعد از فارغ التحصیلی می شوند.
سرپرست دفتر سیاست گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مسائل فناوری دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم با بیان اینکه دانشگاه کارآفرین سبب تبلور صنعت در دانشگاه می مي شود، گفت: با این رویکرد دیگر نباید مدام نگران ارتباط صنعت و همچنين دانشگاه باشیم.
دکترکشمیری با بیان اینکه دستاوردهای پژوهشی و همچنين فناوری نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و همچنين فن بازار استان قم قابل تقدیر و همچنين دفاع است گفت: خوشبختانه در این نمایشگاه ایده ها و همچنين محصولات فناورانه بسیار خوبی که می توانند نقش مهمی در توسعه بازارهای دانش بنیان داشته باشند وجود داشت.
وی با بیان اینکه مراکز علم و همچنين فناوری مانند پارک ها و همچنين مراکز رشد می توانند به رویای کاربردی پژوهش های علمی جامه عمل بپوشانند ادامه داد: دانشگاه ها زمانی می توانند از کارآفرینی حرف بزنند که تمام ساختارهای سخت افزاری و همچنين نرم افزاری آنها در خدمت نظام کارآفرینی باشد.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

تاکید بر آشنایی بیشتردانشگاه ها با نظام کارآفرینی در تاریخ ۲ October 1397 | 3:28 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *