تاکید مدیرکل سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم بر نقش موسسات پژوهشی به عنوان حلقه ارتباط دانشگاه ها و همچنين جامعه – شریف

تاکید مدیرکل سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم بر نقش  موسسات پژوهشی به عنوان  حلقه ارتباط دانشگاه ها و همچنين جامعه – شریف

به نقل از شریف: تاکید مدیرکل سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم بر نقش موسسات پژوهشی به عنوان حلقه ارتباط دانشگاه ها و همچنين جامعه

مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنين سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم گفت: پژوهشگاه ها و همچنين موسسات پژوهشی حلقه ارتباط دانشگاه ها و همچنين جامعه خواهند بود زیرا هم از توانایی های دانشگاه مطلع خواهند بود و همچنين هم نیازهای جامعه را می دانند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محسن شریفی روز دوشنبه در نشست دبیران هیات های جذب اعضای هیات علمی موسسات پژوهشی گفت: پژوهشگاه ها و همچنين موسسات پژوهشی تفاوت های مشخصی با دانشگاه دارند که غلبه نوآوری، فناوری در فعالیت ها و همچنين ارتباط قوی با قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف جامعه شامل این تفاوت هاست.
وی افزود: بر خلاف عضو هیات علمی شاغل در دانشگاه ها، رویه فعالیت عضو هیات علمی موسسات پژوهشی ثابت و همچنين تکراری نیست و همچنين بستگی زیادی به موضوع پژوهش و همچنين قراردادهای پژوهشی موسسه دارد، بنابراین عضو هیات علمی پژوهشی باید از نوآوری بیشتری برخوردار باشد.
دکتر شریفی تاکید کرد: باید فردی به عنوان عضو هیات علمی در موسسات پژوهشی جذب مي شود که توانایی ارتباط قوی با صنعت و همچنين حوزه کاربرد را در جامعه داشته باشد و همچنين داشتن مقاله پژوهشی برای فعالیت در پژوهشگاه کافی نیست.
مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنين سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم گفت: عضو هیات علمی شاغل در موسسات پژوهشی باید از آخرین تحقیقات دانشگاه ها در حوزه تخصصی خود آشنا باشد و همچنين با بهره بري و استفاده از پژوهش های نظری گرفته شده، طرح های کاربردی برای نیازهای جامعه ارائه دهد.
وی افزود: نیروهای انسانی شاغل در موسسات پژوهشی باید توانایی کار متناسب با ماموریت پژوهشگاه را داشته باشند و همچنين به همین علت ایجاد دوره های پسا دکترا در موسسات پژوهشی به تقویت سرمایه انسانی این موسسات کمک می کند.
دکتر شریفی با تاکید بر جایگاه مهم موسسات پژوهشی در نظام علم و همچنين فناوری کشور گفت: دانشگاه ها و همچنين موسسات پژوهشی قابل قیاس با هم نیستند و همچنين هر کدام اهمیت و همچنين جایگاه خودرا دارند بنا براین در مسائل جذب و همچنين ارتقا باید به شرایط خاص موسسات پژوهشی توجه مي شود.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

تاکید مدیرکل سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم بر نقش موسسات پژوهشی به عنوان حلقه ارتباط دانشگاه ها و همچنين جامعه در تاریخ ۱۰ October 1397 | 5:39 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *