تفاهم نامه معاونت آموزشی وزارت علوم و همچنين موسسه اعتبار سنجی آموزش مهندسی به امضاء رسید – شریف

تفاهم نامه معاونت آموزشی وزارت علوم و همچنين موسسه اعتبار سنجی آموزش مهندسی به امضاء رسید – شریف

به نقل از شریف: تفاهم نامه معاونت آموزشی وزارت علوم و همچنين موسسه اعتبار سنجی آموزش مهندسی به امضاء رسید

با حضور دکتررضا فرجی دانا، وزیر اسبق علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين رئیس انجمن آموزش مهندسی ایران، تفاهم نامه معاونت آموزشی وزارت علوم و همچنين موسسه اعتبار سنجی آموزش مهندسی ایران برای ارزشیابی دوره های مهندسی کارشناسی منعقد شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فرجی دانا، رییس انجمن آموزش مهندسی ایران در آیین انعقاد این تفاهم نامه گفت: ایران از لحاظ تعداد فارغ التحصیلان مهندسی جایگاه پنجم را در اختیار دارد که باید از این فرصت برای توسعه کشور بهره بري و استفاده کنیم.
وی، وارد شدن موسسه اعتبار سنجی آموزش مهندسی ایران برای ارزشیابی دوره های تحصیلی را برای اولین بار در کشور یک موضوع مهم دانست و همچنين گفت: در بسیاری از کشورها موسسات غیردولتی سطح بندی و همچنين ارزیابی های دانشگاهها را به دست دارند.
دکتر فرجی دانا گفت: انجمن آموزش مهندسی، پشتیبان این فرآیند است و همچنين اقدامات خوبی شروع شده و همچنين اولین کارگاه آموزشی ارزشیابی و همچنين اعطای گواهی به ارزیابان در بهمن ماه تشکیل می مي شود.
براساس این نقل از، “شناسایی نقاط نيرو و همچنين ضعف آموزش مهندسی در مقطع کارشناسی به منظور حصول اطمینان از صلاحیت حرفه ای دانش آموختگان” و همچنين “کمک به ارتقا و همچنين تضمین کیفیت آموزش از طریق تشویق به نوآوری و همچنين تسهیل برنامه جذاب و جالب و خوب های رهبردی مورد نیاز در مهندسی فناوری وعلوم کاربردی” شامل مفاد این تفاهم نامه است.
براساس تفاهم نامه، تنظیم و همچنين ابلاغ سیاست‌های تشویقی برای انجام ارزش‌یابی برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آموزشی و همچنين نیز کمک به تشکیل مراکز ارزیابی کیفیت دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی و همچنين همچنین عقد قرارداد با مراکز آموزش عالی به منظور ارزیابی درونی چند برنامه جذاب و جالب و خوب آموزش مهندسی به صورت آزمایشی و همچنين از بین چند دانشگاه از سوی وزارت علوم صورت خواهد گرفت.
در مقابل نیز موسسه ارزشیابی آموزشی مهندسی ایران متعهد شد تا مشاوره و همچنين نظارت مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را به منظور اجرای دقیق ارزیابی و همچنين فراهم نمودن شرایط ارزیابی بیرونی موسسات منطبق با برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آموزش مهندسی این موسسات، بر طبق استاندارد موسسات بین المللی انجام بدهد.
در این فرایند ارزشیابی از پیشکسوتان و همچنين بازنشستگان حوزه آموزش عالی برای بازرسی و همچنين ارزشیابی بهره بري و استفاده می مي شود.
م.ع ۶۰/ رب ۴۵

تفاهم نامه معاونت آموزشی وزارت علوم و همچنين موسسه اعتبار سنجی آموزش مهندسی به امضاء رسید در تاریخ ۱۷ October 1397 | 4:40 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *