توافق ایران و همچنين بلژیک به منظور گسترش همکاری‌های دانشگاهی/ همکاری‌های علمی با کشورهای اروپایی از اولویت‌های این وزارت خانه – شریف

توافق ایران و همچنين بلژیک به منظور گسترش همکاری‌های دانشگاهی/ همکاری‌های علمی با کشورهای اروپایی از اولویت‌های این وزارت خانه – شریف

به نقل از شریف: توافق ایران و همچنين بلژیک به منظور گسترش همکاری‌های دانشگاهی/ همکاری‌های علمی با کشورهای اروپایی از اولویت‌های این وزارت خانه

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری کشورمان در آخرین روز سفر به بروکسل و همچنين ملاقات و همچنين گفت‌وگو با وزیر آموزش عالی بلژیک، بر گسترش همکاری‌های دانشگاهی توافق کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی عصر پنجشنبه در ملاقات با ژان کلود مارکور، به سیاست وزارت علوم مبنی بر گسترش همکاری‌های علمی با کشورهای اروپایی به عنوان یک اولویت اشاره کرد و همچنين گفت: با توجه به کیفیت و همچنين جایگاه بین‌المللی دانشگاه‌های بلژیک، ایران آمادگی دارد که مناسبات بین دانشگاهی با این کشور را گسترش بدهد.

وی با اشاره به جایگاه علمی ایران در رتبه‌بندی‌های جهانی اظهار داشت: همکاری دانشگاه‌های دو طرف می‌تواند موجب هم‌افزایی مي شود.

ژان کلود مارکور، وزیر آموزش عالی بلژیک نیز در این دیدار با اشاره به تاریخ، تمدن و همچنين جایگاه فرهنگی ایران، از گسترش همکاری‌های علمی دوجانبه استقبال کرد و همچنين گفت: همکاری با دانشگاه‌های ایران را به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار خواهد داد. طرف بلژیکی همچنین برای اجرای پروژه‌های مشترک و همچنين تبادل دانشجو و همچنين استاد اعلام آمادگی کرد.

در پایان این نشست که رئیس دانشگاه علامه طباطبایی و همچنين رایزن علمی فناوری ایران در اتحادیه اروپا و همچنين منطقه شنگن نیز حضور داشتند، مقرر شد برای عملیاتی شدن همکاری‌های دو طرف اقدامات و همچنين پیگیری‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به عمل آید. وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری عصر سه‌شنبه در رأس هیاتی دانشگاهی برای شرکت در سومین نشست کارگروه همکاری‌های علمی و همچنين فناوری بین جمهوری اسلامی ایران و همچنين اتحادیه اروپا وارد بروکسل پایتخت بلژیک شد.

وی همچنين و علاوه بر بازدید از دانشگاه لوون بلژیک، با کارلوس مودآس کمیسیونر علوم پژوهش و همچنين نوآوری اتحادیه اروپا ملاقات کرده است.

در این سفر، قائم‌مقام وزیر در مسائل بین‌الملل و همچنين روسای دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی اصفهان و همچنين خوارزمی و همچنين نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی و همچنين معاونت علمی فناوری رئیس‌جمهوری و همچنين رایزنی علمی ایران در اروپا، دکتر غلامی را همراهی می‌کنند.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

توافق ایران و همچنين بلژیک به منظور گسترش همکاری‌های دانشگاهی/ همکاری‌های علمی با کشورهای اروپایی از اولویت‌های این وزارت خانه در تاریخ ۲۷ October 1397 | 6:58 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *