تولید و همچنين کاربردی‌شدن فناوری و همچنين دانش و همچنين ثروت‌آفرینی، رویکرد اصلی وزارت علوم است – شریف

تولید و همچنين کاربردی‌شدن فناوری و همچنين دانش و همچنين ثروت‌آفرینی، رویکرد اصلی وزارت علوم است – شریف

به نقل از شریف: تولید و همچنين کاربردی‌شدن فناوری و همچنين دانش و همچنين ثروت‌آفرینی، رویکرد اصلی وزارت علوم است

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و همچنين فن بازار و همچنين ششمین نمایشگاه تجهیزات و همچنين مواد آزمایشگاهی ساخت ایران که صبح امروز (دوشنبه ۳ دی‌ماه) در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد، گفت: در حال حاضر تولید فناوری و همچنين دانش، بهره بري و استفاده از آن هم در جامعه و همچنين ثروت‌آفرینی رویکرد اصلی وزارت علوم است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در این آیین در خصوص لزوم توجه به این نمایشگاه گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و همچنين فن بازار رویداد مهمی است که سال شمسي‌ها با جدیت دنبال شده و همچنين امسال نیز در نوزدهمین سال شمسي خود با کیفیت بهتری در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه گاهی شرایط زمانی، ارزش و همچنين اعتبار و همچنين اهمیت برخی فعالیت ها را دقیق‌تر نشان می‌دهد، افزود: دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی و همچنين تحقیقاتی ظرفیت‌های بسیار مناسبی را در تولیدات علمی دارند به طوری که در حال حاضر کشور ما رتبه ۱۶ تولید علم را در جهان دارد و همچنين سال شمسي قبل نیز از نظر رشد تولیدات علمی، رتبه اول را کسب کرده است.

دکتر غلامی با اعلام اینکه اکنون به همت استادان و همچنين دانشجویان کشور در برخی رشته‌ها شامل نانو تکنولوژی، رتبه‌های زیر ۱۰ جهان را داریم، ادامه داد: امروزه اساتید و همچنين مراکز تحقیقاتی یک ظرفیت پهناور و بزرگ علمی را در کشور شکل دادند که امیدواریم این ظرفیت تقویت مي شود.

وزیر علوم در ارتباط و رابطه با رویکرد وزارت علوم در حوزه حمایت از فعالیت‌های علمی، بیان کرد: در حال حاضر تولید فناوری و همچنين دانش، بهره بري و استفاده از آن هم در جامعه و همچنين ثروت‌آفرینی رویکرد اصلی وزارت علوم است.

وی گفت: به منظور حمایت از فعالیت‌های علمی، ۴۳ پارک علم و همچنين فناوری و همچنين مراکز رشد در دانشگاه‌های کشور شکل گرفت.

وزیر علوم با بیان اینکه وزارت علوم در راستای تبدیل دانش به فناوری و همچنين کاربردی کردن دستاوردهای علمی، حمایت مالی خود را از حوزه پژوهش به سمت نیروهای جوون علمی هدایت کرده است، تاکید کرد: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا همه دستگاه‌هایی که منابع پژوهشی را در اختیار دارند، بیش از پیش از حرکت ملی تولید علم در کشور حمایت کنند.

دکتر غلامی در ارتباط و رابطه با صندوق‌های حمایت از فعالیت‌های پژوهشی گفت: شامل این صندوق‌ها، صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی است که این صندوق می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر داشته باشند که بر همین اساس شرکت‌ها می‌توانند اطلاعاتی را از وزارت علوم دریافت کنند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ظرفیت‌های علمی کشور، گفت: در حال حاضر اساتید، جوانان و همچنين مجموعه‌های علمی ظرفیت‌های بالایی را در کشور ایجاد نموده اند که امیدواریم این جمعی که اکنون در حوزه علمی و همچنين پژوهشی شکل گرفته، بتواند در آینده پیش رو، زایش و همچنين گسترش بیشتری داشته باشد.

دکتر غلامی عنوان کرد: امروزه مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا همه تولیدکنندگان داخلی به مجموعه‌های فکری کشور اطمینان کنند زیرا در آینده‌ای نزدیک شاهد همکاری‌های بیشتر از سوی نهاد‌ها و همچنين نهادهای متنوع و گوناگون و مختلف خواهند بود.

وی گفت: امیدواریم حرکت‌های علمی کشور روز به روز در راستای هم‌افزایی بین مراکز علمی و همچنين قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف جامعه افزایش یابد.

دکتر غلامی در پایان تاکید کرد: همه تلاش ما این است تا همکاری‌های جمعی کشور را افزایش دهیم و همچنين یقین داریم که خداوند نیز یاور تلاشگران خواهد بود.

ز.ح ۷۴/ ل. م ۵۴

تولید و همچنين کاربردی‌شدن فناوری و همچنين دانش و همچنين ثروت‌آفرینی، رویکرد اصلی وزارت علوم است در تاریخ ۳ October 1397 | 11:39 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *