جشنواره فارابی در صدد تقویت نقش علوم انسانی در نظام معرفتی جامعه است – شریف

جشنواره فارابی در صدد تقویت نقش علوم انسانی در نظام معرفتی جامعه است – شریف

به نقل از شریف: جشنواره فارابی در صدد تقویت نقش علوم انسانی در نظام معرفتی جامعه است

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم و همچنين دبیر دهمین دوره جشنواره بین المللی فارابی با تاکید بر اینکه این جشنواره به مرحله تثبیت و همچنين بلوغ خود رسیده است گفت: جشنواره فارابی درصدد تقویت نقش علوم انسانی در نظام معرفتی جامعه است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری امروز یکشنبه در نشست خبری دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی (ویژه تحقیقات علوم انسانی) گفت: اختتامیه دهمین دوره جشنواره فارابی، همزمان با چهلمین سال شمسي پیروزی انقلاب اسلامی و همچنين با رشد کمی و همچنين کیفی نسبت به دوره‌های قبل هفته اول بهمن ماه برگزار می‌مي شود.
وی افزود: فرآیند برگزاری جشنواره فارابی حدود یک‌سال شمسي طول می‌کشد و همچنين در این مدت اعضای هیئت علمی و همچنين محققان بسیاری از کشور در همکاری با پژوهشکده مطالعات فرهنگی و همچنين اجتماعی در برگزاری آن هم نقش داشته‌اند که همگی شایسته قدردانی خواهند بود.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: برگزاری جشنواره فارابی می‌تواند مشارکت اجتماعی عالمان علوم انسانی را در جامعه افزایش دهد و همچنين امیدواریم در نظام تصمیم‌گیری و همچنين در راستای حل معظلات و مسائل و مشکلات اجتماعی و همچنين فرهنگی از دانشمندان علوم انسانی بهره بري و استفاده بیشتری مي شود.
وی بر اتکای این جشنواره به ارزش‌های علمی و همچنين دوری از سایر جهت‌گیرها تاکید کرد و همچنين گفت: مراحل داوری متعدد و همچنين ضوابط سخت‌گیرانه علمی، باعث می‌مي شود تا بهترین آثار پژوهشی علوم انسانی به عنوان آثار برگزیده انتخاب و همچنين به جامعه معرفی مي شود.
م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

جشنواره فارابی در صدد تقویت نقش علوم انسانی در نظام معرفتی جامعه است در تاریخ ۳۰ October 1397 | 3:21 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *