جهت دهی فرآیند جذب اعضای هیات علمی در راستای توسعه کشور – شریف

جهت دهی فرآیند جذب اعضای هیات علمی در راستای توسعه کشور – شریف

به نقل از شریف: جهت دهی فرآیند جذب اعضای هیات علمی در راستای توسعه کشور

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و همچنين مظالعات فرهنگی گفت: باید در موضوع جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه ها و همچنين پژوهشگاه ها، اهداف فراتری از آموزش عالی تدوین کرده و همچنين موضوع جذب استادان رادر راستای اهداف توسعه کشور جهت دهی کنیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسینعلی قبادی در نشست دبیران هیات های اجرایی جذب موسسات پژوهشی کشور که صبح امروز (دوشنبه) در پژوهشگاه علوم انسانی و همچنين مظالعات فرهنگی برگزار شد، اظهار داشت: باید با کمک نهادها و همچنين دستگاه های تصمیم گیر، شرایطی فراهم مي شود که قسمت و بخش اعظم فارغ التحصیلان دوره های دکترای تخصصی در مراکز تحقیق و همچنين توسعه به عنوان پژوهشگر جذب شوند.
وی تاکید کرد: در موضوع جذب و همچنين گزینش اعضای هیات علمی باید دو نقطه مورد توجه قرار گیرد، اول آنکه افرادی به ناحق کنار گذاشته نشوند و همچنين دوم آنکه جذب اعضای هیات علمی مطابق با اهداف و همچنين ماموریت ها ی موسسات صورت گیرد.
دکتر قبادی افزود: لزومی ندارد همه فارغ التحصیلان دوره دکترای تخصصی با هدف تدریس جذب دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی شوند، بلکه بسیاری از آنها می توانند در هیات یک پژوهشگر در نهاد های دولتی و همچنين خصوصی تاثیر گذاری بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به ضرورت جذب دانش آموختگان دانشگاهی در مراکز صنعتی و همچنين تولیدی گفت: پژوهشگاه علوم انسانی و همچنين مطالعات فرهنگی برای اولین بار در کشور همایش سراسری علوم انسانی، تولید و همچنين صنعت را در اسفندماه سال شمسي جاری برگزار می کند که امیدوارم این همایش بین رشته ای زمینه بررسی علمی بیشتر موضوع پیوند دانشگاه و همچنين صنعت را فراهم کند.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

جهت دهی فرآیند جذب اعضای هیات علمی در راستای توسعه کشور در تاریخ ۱۰ October 1397 | 5:29 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *