حساسیت های رهبر انقلاب در توسعه علمی و همچنين علم نافع را باید درک، حمایت و همچنين ترویج کنیم/ سن روسای منصوب شده در دانشگاه‌ها به روش متوسط ۹ سال شمسي جوون تر شده است – شریف

حساسیت های رهبر انقلاب در توسعه علمی و همچنين علم نافع را باید درک، حمایت و همچنين ترویج کنیم/ سن روسای منصوب شده در دانشگاه‌ها به روش متوسط ۹ سال شمسي جوون تر شده است – شریف

به نقل از شریف: حساسیت های رهبر انقلاب در توسعه علمی و همچنين علم نافع را باید درک، حمایت و همچنين ترویج کنیم/ سن روسای منصوب شده در دانشگاه‌ها به روش متوسط ۹ سال شمسي جوون تر شده است

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری عصر امروز در همایش سراسری مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: داشتن مجموعه منتصب به رهبری در دانشگاه ها به مثابه مرکز ثقلی است که برگرفته از جایگاه معنوی این دفاتر است و همچنين خداوند را شاکریم که وجود مقام معظم رهبری همچون رکن رکین نظام جمهوری اسلامی، باعث انسجام و همچنين اتحاد شهروندان و مردم شهر با استحکامی مثال زدنی شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این همایش که عصر امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر مصطفی رستمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و همچنين روسای دفتر نهاد برگزار شد، دکتر غلامی با بیان اینکه آمار نشان می دهد که ۹۰ در صد جوانان و همچنين جوانان و نوجوانان به وجود خداوند و همچنين معاد معتقد خواهند بود، اظهار داشت: این آمار خوبی است که دفاتر نهاد و همچنين همچنین سایر مسئولان دانشگاهی باید در افزایش این میزان کوشا باشند.
وی افزود: جامعه دانشگاهی و همچنين به ویژه دانشجویان عزیز شاید در مواردی انتقادهایی داشته باشند ولی در آخر کار آرامش و همچنين اطمینان و همچنين امیدواری به آنان بازمی گردد و همچنين دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در این آرامش و همچنين اطمینان دهی به دانشجویان نقشی اساسی ایفا می کنند.
وزیر علوم با بیان اینکه به دلیل محدودیت ها در اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب ها در دانشگاه ها با مشکلاتی مواجه هستیم، گفت: در ستاد وزارت اموری را که تاثيرات و همچنين اثرات کارهای اجرایی را افزایش دهد، حتماً اعمال می کنیم و همچنين در این راستا از تمامی اقشار و همچنين نخبگان دانشگاهی و همچنين بویژه از نمایندگان دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ها تقاضا می کنیم جهت کمک به ساماندهی مسائل ما را یاری دهند.
دکتر غلامی افزود: خوشبختانه در این دوره در ارتباط با دفتر نهاد رهبری هیچ مشکلی نداریم و همچنين هر از گاهی معاونان وزارت با رئیس و همچنين معاونان این نهاد جلساتی را ترتیب می دهند که این به نفع ماست و همچنين امیدوارم این هماهنگی به دانشگاه ها هم سرایت کند.
وزیر علوم با بیان اینکه “باید حساسیت های مقام معظم رهبری را در توسعه علمی وعلم نافع، درک، حمایت و همچنين ترویج کنیم”، گفت: انتظار عموم از دانشگاه ها این است که معظلات و مسائل و مشکلات جامعه و همچنين کشور را حل کنند.
وی افزود: در راستای سرويس ها و خدمات دانشگاه ها به جامعه، برای اعضای هیئت علمی فرصت مطالعاتی در قسمت و بخش صنعت تدوین و همچنين ابلاغ شده و همچنين در این راستا برای تبدیل وضعیت، اعضای هیئت علمی پیمانی در سال شمسي ۹۸ باید ۶ ماه فرصت مطالعاتی بگذرانند و همچنين سپس رسمی شوند.
وزیر علوم افزود: امسال در هفته پژوهش و همچنين فناوری برای اولین بار از قسمت و بخش صنعت و همچنين سایر قسمت و بخش ها خواهش کردیم نیازهایشان را اعلام کنند و همچنين دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی نیز در راستای انجام این نیازها اعلام آمادگی کنند و همچنين تلفیقی از این دو پدید آید که همه این موارد به عنوان یک بسته مطرح مي شود تا دانشگاه به صورت عملیاتی به کمک قسمت و بخش صنعت و همچنين سرويس ها و خدمات برود.
وی گفت: با پیروی از فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص لزوم کند نشدن شدن سرعت علمی کشور، شورای عالی عتف را در حوزه پژوهشی ساماندهی کردیم و همچنين معتقدیم در این راستا رتبه های علمی کشور در مجامع بین المللی نباید کاهش یابد.
دکتر غلامی در ادامه افزود: درانتصاب روسای دانشگاه ها هم روسای جدید، متوسط ۹ سال شمسي جوون تر از روسای قبلی خواهند بود و همچنين معتقدیم نباید قدرت مدیریتی تنها در ید مدیران سالخورده و همچنين بازنشسته باشد.
وی افزود: در حوزه فرهنگی تشکل ها، کانون ها و همچنين انجمن های دانشجویی در دانشگاه ها به خوبی فعال بوده و همچنين نقطه مهم این است که در یک سال شمسي قبل دانشگاه ها منشا هیچ تلاطم اجتماعی نبودند.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان ما به دنبال بحث های تشنج آفرین در دانشگاه ها نیستند، گفت: در صورتي که انتقادی هم از سوی دانشجویان صورت می گیرد، عمقی نیست و همچنين در صورتي که خطایی هم صورت می گیرد باید همگی تلاش کنیم تا این موارد در داخل دانشگاه حل و همچنين فصل مي شود.
وزیر علوم گفت: در حوزه آموزش تعداد زیادی از دروس و همچنين سرفصل های درسی دانشگاهی بازنگری شده و همچنين در حال انجام است.
به گفته وزیر علوم، براساس مصوبه قانون برنامه جذاب و جالب و خوب ششم باید ساماندهی اساسی در مراکز آموزش عالی صورت گیرد و همچنين دانشگاه های پهناور و بزرگ استان ها با تجمیع دانشگاه های کوچک و همچنين ضعیف استان ها در قالب یک دانشگاه سعی کنند شاخص های آن هم دانشگاه را ارتقا دهند، در این راستا بحث انحلال دانشگاه ها مطرح نیست بلکه انسجام و همچنين اتحاد و همچنين انجام کارهای علمی مشترک مد نظر است.
وی با اشاره شرایط خاص کشور و همچنين تنگناهای بودجه ای و همچنين مالی اظهار داشت: در حوزه مالی گرفتاری ها زیاد است ولی با این وجود سال شمسي قبل بودجه دانشگاه ها به صورت ۱۰۰ قسمت و بخش تخصیص یافت و همچنين در سال شمسي ۹۸ نیز امیدواریم بودجه مناسبی در اختیار دانشگاه ها قرار گیرد.
وزیر علوم در پایان گفت: کارهای خوبی هم در حوزه خیرین دانشگاه ساز گرفته شده و همچنين از تو نمایندگان مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تقاضا می کنیم تا کمک کنید این سنت حسنه تقویت مي شود و همچنين با کمک به خیرین بتوانیم قدم های موثری در ساخت و همچنين ساز دانشگاه ها و همچنين سایر مواردی از این قبیل به انجام برسد.
در پایان این نشست، مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها سوالات و همچنين نقطه نظرات خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

حساسیت های رهبر انقلاب در توسعه علمی و همچنين علم نافع را باید درک، حمایت و همچنين ترویج کنیم/ سن روسای منصوب شده در دانشگاه‌ها به روش متوسط ۹ سال شمسي جوون تر شده است در تاریخ ۵ October 1397 | 10:55 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *