حمایت از تجاری سازی طرح ها و همچنين محصولات فناورانه دانشگاهی تا سقف ۲۵ میلیارد ریال – شریف

حمایت از تجاری سازی طرح ها و همچنين محصولات فناورانه دانشگاهی تا سقف ۲۵ میلیارد ریال – شریف

به نقل از شریف: حمایت از تجاری سازی طرح ها و همچنين محصولات فناورانه دانشگاهی تا سقف ۲۵ میلیارد ریال

دکتر مسعود برومند ،دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم،تحقیقات و همچنين فناوری در مراسم افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و همچنين فناوری و همچنين فن بازار و همچنين ششمین نمایشگاه تجهیزات و همچنين مواد آزمایشگاهی ساخت ایران گفت: میزان حمایت از تجاری سازی طرح ها و همچنين محصولات فناورانه دانشگاهی تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان از هر طرح و همچنين مجموعا تا سقف ۲۵ میلیارد ریال است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر برومند با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب های پیش رو در روز های برگزاری نمایشگاه گفت: رونمایی از فناوری های منتخب، معرفی فناوری به سرمایه گذار، ارزیابی فناوری ها، انعقاد قراردادهای تجاری سازی، انعقاد تفاهم نامه ها، ارزیابی غرفه ها و همچنين کارگاه های آموزشی از رئوس برنامه جذاب و جالب و خوب های نمایشگاه خواهد بود.

وی با اشاره به تعداد مراکز حاضر در نمایشگاه عرضه فناوری افزود: تعداد مراکز حاضر ۱۹۹ مرکز است که از این تعداد سهم دانشگاه ها ۵۱، پژوهشگاه ها ۱۵، پارک های علم و همچنين فناوری ۴۰، مراکز رشد ۷ و همچنين موسسات تحقیقاتی ۱۴ مرکز است.

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم تصریح کرد: تعداد کل طرح های فناوری برای ارائه در نمایشگاه عرضه ۳۱۹۹ طرح است که ۵۸ قسمت و بخش به دانشگاه ها ،۱۶ قسمت و بخش به پارک های علم و همچنين فناوری، ۱۱ قسمت و بخش به مراکز رشد، ۵ قسمت و بخش به پژوهشگاه ها و همچنين ۵ قسمت و بخش به موسسات تحقیقاتی تعلق دارد.

وی با اشاره به حضور همه استان های کشور در این نمایشگاه خاطرنشان کرد: اکثر استان های کشور در نمایشگاه حضور دارند و همچنين استان های تهران و همچنين گلستان با پیش از ۲۰۰ طرح حضور فعال تری را در این نمایشگاه دارند.

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم گفت: در این دوره از نمایشگاه کارگاه های آموزشی مختلفی از سوی دانشگاه جامع علمی کاربردی، نهاد پژوهش های علمی و همچنين صنعتی ایران و همچنين سایر موسسات علمی و همچنين تحقیقاتی برگزار خواهد شد.

دکتر برومند به پیوند عرضه و همچنين تقاضا و همچنين Match Making در این دوره از نمایشگاه اشاره کرد و همچنين گفت : کل طرح های ثبت شده در سامانه IRAN TECHHUB تعداد ۳۲۶۳ طرح است که تعداد ۵۰ طرح به عنوان طرح های منتخب ارزیابی و همچنين انتخاب شده است.

وی به طرح تخصیص یارانه فناوری اشاره کرد و همچنين گفت: میزان حمایت از تجاری سازی طرح ها و همچنين محصولات فناورانه دانشگاهی تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان از هر طرح و همچنين مجموعاً تا سقف ۲/۵ میلیارد تومان است و همچنين شرایط دریافت این مبلغ قابلیت بالای فروش یا سرمایه گذاری با تایید کار تيم تجاری سازی و همچنين تخصیص یارانه به صورت مرحله ای با توجه به پیشرفت کار خواهد بود.

دکتر برومند درخصوص شاخص های مهم برای تخصیص یارانه فناوری به طرح ها گفت: سرويس ها و خدمات بعد از فروش، سوابق تیم فناور، میزان ساخت و همچنين تولید داخل، اهمیت فناوری در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور و همچنين حجم قرار دادهای منعقد شده از شاخص های اصلی تخصیص یارانه فناوری خواهد بود.

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی در تعامل با وزارت علوم با اعطای تسهیلات تا سقف ۷۰ قسمت و بخش رقم قرارداد فی مابین شرکت های دانش بنیان با سود کمتر از ۱۱ قسمت و بخش آمادگی دارد تا تامین مالی این قرار دادها را عهده دار باشد.

دکتر برومند به تعداد طرح های دریافتی برای تخصیص یارانه تجاری سازی فناوری اشاره کرد و همچنين افزود: مجموع طرح های دریافتی ۱۴۷ طرح؛ تعداد طرح های با قابلیت بالای سرمایه گذاری ۶۳ طرح، تعداد طرح خرید محصول ۳۹ طرح و همچنين تعداد طرح مشارکت ۴۵ طرح می باشد. وی همچنین از افتتاح نخستین نمایشگاه تقاضای ساخت و همچنين تولید تجهیزات ملی، قطعات، مواد و همچنين سیستم های مورد نیاز صنایع تستا خبر داد.

دکتر برومند به برگزاری دومین نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها و همچنين پژوهشگاه ها تاکید و همچنين گفت: با حضور معاونان و همچنين مدیران پژوهشی وزارت خانه ها و همچنين دستگاه های اجرایی کشور، دومین نشست مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها و همچنين پژوهشگاه ها کشور فردا سه شنبه ۴ دی ماه در محل نمایشگاه های بین المللی برگزار خواهد شد.

س.س ۵۱/ ل.م ۵۴

حمایت از تجاری سازی طرح ها و همچنين محصولات فناورانه دانشگاهی تا سقف ۲۵ میلیارد ریال در تاریخ ۳ October 1397 | 12:52 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *