حکومت آماده بهره بري و استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای حل معظلات و مسائل و مشکلات است / احیای سرمایه اجتماعی نیازمند همفکری و همچنين همراهی نهاد‌های علمی و همچنين نخبگان کشور است – شریف

حکومت آماده بهره بري و استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای حل معظلات و مسائل و مشکلات است / احیای سرمایه اجتماعی نیازمند همفکری و همچنين همراهی نهاد‌های علمی و همچنين نخبگان کشور است – شریف

به نقل از شریف: حکومت آماده بهره بري و استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای حل معظلات و مسائل و مشکلات است / احیای سرمایه اجتماعی نیازمند همفکری و همچنين همراهی نهاد‌های علمی و همچنين نخبگان کشور است

دست يار اول رئیس جمهور با اشاره به معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين چالش‌های پیش روی کشور بر همکاری دانشگاه و همچنين نخبگان با حکومت به منظور مقابله با چالش‌های موجود تأکید کرد و همچنين گفت: حکومت آمادگی و همچنين عزم جدی دارد تا از ظرفیت و همچنين قدرت دانشگاه برای حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور بهره بري و استفاده کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حکومت، دکتر اسحاق جهانگیری بعداز ظهر امروز (دوشنبه) در جلسه نقل از عملکرد خوشه های مشورتی دانشگاه های کشور با بیان اینکه در شرایط کنونی و همچنين اعمال تحریم های ظالمانه و همچنين یکجانبه آمریکا بر پیچیدگی در حل معظلات و مسائل و مشکلات افزوده شده است، گفت: قطعاً حل معظلات و مسائل و مشکلات موجود در حوزه حقوق شهروندی، سرمایه اجتماعی و همچنين اقتصاد پولی و همچنين بانکی با کمک نخبگان جامعه میسر است.

وی با قدردانی از روسای دانشگاه ها و همچنين اساتید حاضر در خوشه های مشورتی که با دغدغه نسبت به حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور وارد عرصه شده اند تا راهکارهای اجرایی برای عبور از بحران ها ارائه دهند، گفت: با وجود محدودیت ها و همچنين برخی موانع ساختاری، حکومت تلاش می کند تا همچنين و علاوه بر بهره بري و استفاده از نظرات ارائه شده ارتباط دستگاه های اجرایی با نهاد دانشگاه را تقویت کند.

دست يار اول رئیس جمهور در این جلسه با تأکید بر اهمیت موضوع سرمایه اجتماعی و همچنين نقش نخبگان و همچنين دانشگاهیان در بازسازی اعتماد و همچنين امید شهروندان و مردم شهر گفت: احیای سرمایه اجتماعی و همچنين مقابله با آسیب های اجتماعی که امروز حساسیت ها نسبت به آن هم دو چندان شده نیازمند همکاری جدی محافل علمی و همچنين حاکمیتی در کشور است.

وی گفت: این موضوع از چنان اهمیتی برخوردار است که هر پنج-شش ماه در حضور رهبر معظم انقلاب جلسه ای با حضور روسای قوا و همچنين مسئولان حوزه های اجتماعی کشور برگزار و همچنين تصمیمات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در این خصوص اتخاذ می مي شود که ان شاء الله خروجی این جلسات جلوگیری از روند رو به رشد آسیب های اجتماعی خواهد بود.

دست يار اول رئیس جمهور با اشاره به اقدامات انجام شده در ماه های اخیر برای مهار تلاطم قیمت ارز که از ابتدای سال شمسي آغاز شده بود گفت: حکومت بعد از ایجاد آرامش در بازارهای اقتصادی تمام تلاش خود را در هفته های آینده بر روی موضوع تولید متمرکز مي کند تا کشور از بابت درآمدهای ارزی و همچنين رفع نیازهای داخلی با مشکل مواجه نشود.

دکتر جهانگیری یکی از چالش های مهم پیش روی کشور را وضعیت صندوق های بازنشستگی خواند و همچنين با بیان اینکه حکومت نمی تواند به وضعیت موجود و همچنين پرداخت ۸۰ هزار میلیارد تومان کمک به این صندوق ها ادامه دهد، خواستار تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب ای جدید از سوی دانشگاهیان در این زمینه شد.

دست يار اول رئیس جمهور با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه پیرامون کاهش مالیات شرکت ها از ۲۵ قسمت و بخش به ۲۰ قسمت و بخش گفت: برخی نسبت به کاهش درآمدهای حکومت در صورت اتخاذ این تصمیم هشدار می دهند ولي بايد توجه داشت در حکومت اصلاحات میزان مالیات ها از ۵۴ قسمت و بخش به ۲۵ قسمت و بخش کاهش یافت، ولي بايد توجه داشت درآمدهای حکومت بالاتر رفت. بنابراین وزارت اقتصاد و همچنين دارایی با هم اندیشی دانشگاهیان باید در این زمینه برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را انجام دهند.

دکتر جهانگیری با اشاره به اینکه معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی کشور در سال شمسي های متمادی قبل یکسان بوده و همچنين شناخت کاملی نسبت به آنها وجود دارد، گفت: در صورتي که ما در حل مشکلاتی نظیر کاهش بهره وری یا اصلاح قیمت حامل های انرژی ناموفق هستیم دلیل آن هم این بوده که یا راه حل خوب و همچنين اجرایی نداشته ایم و همچنين یا نتوانسته ایم راهکارهای علمی را به خوبی اجرا کنیم.

دست يار اول رئیس جمهور با ابراز نگرانی از پرداخت ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه های آشکار و همچنين پنهان در کشور بر اراده جدی برای حل این معضلات تأکید کرد و همچنين گفت: دستگاه ها قطعاً برای حل مشکلاتی از این دست باید به دنبال بهره بري و استفاده از فرصت ارتباط با دانشگاه ها باشند.

دکتر جهانگیری در پایان خاطرنشان کرد: در صورتي که نقل از هایی که خوشه های مشورتی دانشگاه ها به دستگاه های اجرایی ارائه می کنند مورد بهره بري و استفاده قرار بگیرد، قطعاً شانس موفقیت طرح ها به دلیل حمایت همزمان حکومت و همچنين نخبگان دانشگاهی افزایش خواهد یافت.

در این جلسه دکتر غلامی وزیر علوم تحقیقات و همچنين فناروی نیز با اشاره به استقبال خوب دانشگاه ها برای همراهی با حکومت گفت: تأکید رئیس جمهور و همچنين دست يار اول رئیس جمهور بر ارتباط بیشتر وزارت خانه ها با دانشگاه بوده و همچنين امیدواریم این همکاری ها به راه حل های مناسب به منظور مقابله با معظلات و مسائل و مشکلات منتج مي شود.

دکتر همتی، رئیس کل بانک مرکزی نیز با اشاره به اینکه مهمترین بحث در جلسات ستاد اقتصادی سران قوا ساماندهی بازار پول و همچنين ارز در کشور است بر تعهد بانک مرکزی بر حفظ سپرده های شهروندان و مردم شهر نزد بانک ها تأکید کرد و همچنين گفت: بانک مرکزی در آرامش طرح اصلاح نظام بانکی کشور را اجرا مي کند.

وی با بیان دیدگاه های خود در خصوص استقلال بانک مرکزی و همچنين جلوگیری از رشد پایه پولی کشور، بر لحاظ کردن شرایط ویژه کشور به ویژه در زمان تحریم از سوی دانشگاه ها و همچنين نخبگان در هنگام ارائه راهکارها تأکید کرد.

دکتر دژپسند وزیر اقتصاد و همچنين دارایی نیز وارد شدن عملیاتی و همچنين موثر دانشگاه ها در مقوله برخورد با چالش ها را امری تبريک و مبارک توصیف کرد و همچنين با استقبال از دیدگاه های ارائه شده از سوی دانشگاه ها گفت: اولویت ما در شرایط امروز مقابله با تورم در عین توجه به مسأله سرمایه گذاری و همچنين رونق تولید و همچنين بهبود فضای کسب و همچنين کار است.

دکتر انصاری دست يار رئیس جمهور و همچنين رئیس نهاد مسائل اداری و همچنين استخدامی کشور نیز با اشاره به اهمیت اصلاحات از نوع حکمرانی خواستار تلاش برای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی بر اساس جامعیت در اصلاحات، کاهش مداخله حکومت و همچنين نیز افزایش هماهنگی میان قوا تأکید کرد.

وی افزود: لایحه حقوق شهروندی در کمیسیون لوایح نهایی شده و همچنين به زودی تقدیم مجلس خواهد شد.

دکتر نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از نحوه کار دانشگاه ها و همچنين اساتید برای ارائه راهکار عملیاتی به منظور مقابله با چالش های پیش روی کشور گفت: دانشگاه ها با مسئولیت پذیری، هر امری که به آنها ارجاع مي شود را در راستای کمک به نظام و همچنين حکومت قبول خواهند کرد.

دکتر بت شکن مسئول خوشه پولی و همچنين بانکی، از دانشگاه علامه طباطبایی با ارائه گزارشی از وضعیت نظام بانکی ایران خواستار اجرای سریع برنامه جذاب و جالب و خوب اصلاح و همچنين تعیین تکلیف نظام بانکی کشور شد.

دکتر خلیلی عراقی رئیس خوشه اقتصاد کلان، از دانشگاه تهران نیز با بیان ارتباط اخلاق و همچنين مسئولیت پذیری اجتماعی به مقایسه شاخص ها و همچنين عملکرد اقتصادی کشور در سال شمسي های اخیر پرداخت و همچنين گفت: ما نیازمند بهبود روابط خارجی به ویژه با همسایگان، اصلاح قیمت حامل های انرژی، بکارگیری الگوی مشارکت خصوصی و همچنين عمومی، مقابله با فعالیت های سوداگرانه و همچنين اصلاح ساختار تخصیص یارانه ها هستیم.

دکتر رحمتی رئیس خوشه اقتصاد خرد از دانشگاه صنعتی شریف نیز با اشاره به موضوع اصلاح ساختار نظام مالیاتی و همچنين نیز صندوق های بازنشستگی در کشور بر ادغام نظام مالیاتی و همچنين رفاهی برای ارائه سرويس ها و خدمات بهتر به جامعه تأکید کرد و همچنين گفت: در صورتي که این حکومت بتواند در خصوص قانون اصلاح نظام بازنشستگی و همچنين حفظ استقلال بانک مرکزی گام موثری بردارد از خود یادگاری خوب به جا خواهد گذاشت.

دکتر حاتمی، رئیس خوشه سرمایه اجتماعی از دانشگاه اصفهان با اشاره به اهمیت سرمایه اجتماعی در پیشبرد برنامه جذاب و جالب و خوب ها در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف به آسیب های اجتماعی در کشور اشاره و همچنين راهکارهای این کارگروه به منظور افزایش امید و همچنين اعتماد در جامعه را تبیین کرد.

دکتر یاوری رئیس خوشه حقوق شهروندی از دانشگاه شهید بهشتی نیز با اشاره به مسأله عدم آگاهی و همچنين فهم مشترک نسبت به مفهوم، محتوا و همچنين قلمرو حقوق شهروندی در جامعه و همچنين مسئولان بر آموزش و همچنين ترویج حقوق شهروندی در سطح کشور تأکید و همچنين خواستار مداخله رئیس جمهور بر اساس قانون اساسی در جاهایی شد که حقوق شهروندی نقض می مي شود.

دکتر خانیکی، رئیس خوشه ارتباطات و همچنين رسانه از دانشگاه علامه طباطبایی نیز با ارائه گزارشی از حوزه فضای مجازی و همچنين شبکه های اجتماعی، رسانه های تصویری و همچنين تلویزیون، نشريات و مطبوعات و همچنين مراکز روابط عمومی دستگاه ها گفت: دستاورد این خوشه مشورتی می تواند به حکومت برای ایجاد شتاب اجتماعی در ساز و همچنين کارها کمک کند. رسانه ها می توانند با مدیریت تقاضا همچنين و علاوه بر راه اندازی دستگاه کند اداری به اجتماعی شدن دانشگاه ها نیز کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه حکومت دچار اختلال ارتباطی است و همچنين صدایش کمتر شنیده می مي شود به نقش پیام رسان ها و همچنين شبکه های اجتماعی در فضای مجازی در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف اشاره کرد و همچنين گفت: امروز مرجعیت اطلاع رسانی از رسانه های داخلی به رسانه های خارجی انتقال یافته و همچنين نشريات و مطبوعات ایران با بحران نشر و همچنين مخاطب روبرو خواهند بود و همچنين شاهد رقابت نابرابر میان خبرگزاری های رسمی و همچنين غیر رسمی هستیم.

در این جلسه وزرای اقتصاد و همچنين دارایی، علوم تحقیقات و همچنين فناوری، رئیس کل بانک مرکزی، دست يار اقتصادی رئیس جمهور، دست يار حقوقی رئیس جمهور، رئیس نهاد مسائل اداری و همچنين استخدامی، دست يار مسائل زنان و همچنين خانواده رئیس جمهور و همچنين دست يار نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه کشور نیز حضور داشتند.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

حکومت آماده بهره بري و استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای حل معظلات و مسائل و مشکلات است / احیای سرمایه اجتماعی نیازمند همفکری و همچنين همراهی نهاد‌های علمی و همچنين نخبگان کشور است در تاریخ ۳ October 1397 | 9:37 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *