دانشگاهها عقبه راهبردی صنایع دفاعی کشور خواهند بود – شریف

دانشگاهها عقبه راهبردی صنایع دفاعی کشور خواهند بود – شریف

به نقل از شریف: دانشگاهها عقبه راهبردی صنایع دفاعی کشور خواهند بود

وزیر دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نگاه نیروهای مسلح به قدرت داخلی است و همچنين ما دانشگاهها و همچنين مراکز پژوهشی عقبه راهبردی صنایع دفاعی خواهند بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، امیر سرتیپ حاتمی در افتتاحیه نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و همچنين فناوری در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران اظهار داشت: دانشگاهها و همچنين مراکز علمی و همچنين فناوری قله های رفیع دانایی خواهند بود که خداوند متعال گنجینه های علم و همچنين دانش را در دانشگاهها به ودیعه گذاشته است و همچنين ما باید از این ضرفیت ها بهرمند شویم.

وی افزود: صنعت دفاعی از روز اول در تحریم بوده و همچنين بر قدرت داخلی تکیه کرده است بنابر همین تجربه نظر دارم ظرفیت های علمی بسیاری در کشور وجود دارد که ما تنها و فقط از یک دهم آن هم بهره بري و استفاده می کنیم.

امیر حاتمی با اشاره به فعالیت بیش از یک میلیون دانشجوی کارشناسی ارشد و همچنين دکترا و همچنين چندین هزار عضو هیات علمی در دانشگاههای کشور گفت: در صورتي که تنها و فقط ظرفیت فرد يا شخص ساعت پژوهشی را در نظر بگیریم، ۳۵۰ میلیون ساعت ظرفیت کار تحقیقاتی در اختیار داریم که واقعاً ظرفیت بزرگی است. وی با تاکید بر بهره بري و استفاده از ظرفیت آزمایشگاههای تحقیقاتی در کشور گفت: ظرفیت شرکت های دانش بنیان قسمت و بخش خصوصی می تواند به کشور کمک زیادی کند البته رویکرد ما باید از پیمانکاری به حمایتی در خصوص قسمت و بخش خصوصی تغییر کند.

امیر حاتمی با بیان اینکه در وزارت دفاع فاصله تبدیل ایده به محصول به کمتر از ۲.۵ سال شمسي تغییر کرده است گفت: در همه مجموعه های کشور مانند صنایع خودرو، نفت و همچنين… امکان رفع نیازها با اتکا به قدرت داخلی وجود دارد.

م. ع ۶۲/‏ ع. ع ۵۷

دانشگاهها عقبه راهبردی صنایع دفاعی کشور خواهند بود در تاریخ ۳ October 1397 | 12:40 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *