دانشگاه‌ها مسئول پرورش و همچنين تربیت دینی جوانان خواهند بود – شریف

دانشگاه‌ها مسئول پرورش و همچنين تربیت دینی جوانان خواهند بود – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه‌ها مسئول پرورش و همچنين تربیت دینی جوانان خواهند بود

حجت الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در نشستی با روسای دانشگاه های استان یزد، تعلیم و همچنين تربیت را مکمل یکدیگر دانست و همچنين گفت: دانشگاه طراز اسلامی در جامعه اسلامی، مسئول پرورش و همچنين تربیت دینی جوانان نیز هست و همچنين در برابر نگرانی های فرهنگی خانواده ها نسبت به فرزندان مسئول است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، حجت الاسلام رستمی دراین نشست با ابلاغ سلام رهبرمعظم انقلاب به دانشگاهیان استان یزد، به دغدغه ایشان در حوزه مسائل اجتماعی اشاره کرد و همچنين گفت: در جامعه اسلامی، دانشگاه کار ویژه ها و همچنين مسئولیت های متعددی دارد که یکی از آنها حل مسائل کشور است.

وی کارنامه موفق تکیه بر دانشگاهیان در مسائل دفاعی، هسته ای، پزشکی و همچنين موارد دیگر را یادآورشد و همچنين افزود: دانشگاه کانون تجمع نخبگان هر جامعه است و همچنين در برابر جامعه مسئولیت دارد، لذا باید در برابر مسائل اجتماعی-فرهنگی، زیست محیطی، کم آبی و همچنين سایر مسائل کشور هم باید مواضع فعال اتخاذ کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها دومین کارویژه دانشگاه را تربیت قوه عاقله و همچنين مدیران و همچنين مسئولان و همچنين شهروندان مطلوب ذکر کرد و همچنين گفت: حدود نیمی از جوانان کشور در تأثیرپذیرترین مقطع عمر خود وارد دانشگاهی می شوند که ما مدیران آن هم هستیم و همچنين فرصت عظیم اثرگذاری و همچنين شکل دهی به جریان اصلی نسل آینده کشور در فضاهای دانشگاهی در اختیار ماست که در این خصوص باید نهایت بهره برداری صورت گیرد.

وی افزود: جوون در دانشگاه باید درس زندگی بگیرد و همچنين ما باید از دانشجویان انسان های بهتری بسازیم. شاهد هستیم که بسیاری از جوانان مراتب بالایی در علم کسب کرده اند ولي بايد توجه داشت با تجربه و مهارت بالا های زندگی فردی و همچنين اجتماعی آشنا نیستند و همچنين این نقش دانشگاه است که هر دو را پا به پای هم پیش ببرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، کارویژه دیگر دانشگاه را تحول دائمی و همچنين گذر از مصرف کنندگی به تولیدکنندگی علم دانست و همچنين گفت: در بسیاری از عرصه ها دارای مقام های نخست جهان و همچنين از صادرکنندگان محصولات علمی به کشورهای پیشرفته هستیم ولي بايد توجه داشت این فرآیند را از طریق فرصت و همچنين انگیزه دادن به دانشجو باید به سایر عرصه ها نیز تسری داد و همچنين هدف دشمن راکه ناامید کردن جوانان نسبت به آینده است، ناکام گذاشت.

حجت السلام رستمی با اشاره به سند جامع دانشگاه اسلامی که مجموعه های اصلی آموزش عالی کشور و همچنين شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین آن هم نقش داشته اند، از روسای دانشگاه ها خواست تا در دانشگاه های خود در مورد آن هم بحث کنند و همچنين راهکارهای عملی برای اجرایی کردن آن هم ارائه دهند.

دکترمحمد صالح اولیاء رییس دانشگاه یزد نیز از نگاه مثبت حجت الاسلام رستمی به دانشگاه و همچنين جایگاه آن هم در کشور قدردانی کرد و همچنين گفت: یک عزم جدی برای ساماندهی کم و همچنين کیف نظام آموزش عالی کشور نیاز است که با عنایت به نقش تو در شورای عالی انقلاب فرهنگی امید است این امر اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به پیچیدگی های مباحث فرهنگی گفت: ممکن است با برخی اقدامات انضباطی و همچنين موقتی بتوان رفتارهای گروهی از دانشجویان را هدایت یا کنترل کرد ولي بايد توجه داشت باید با همفکری حوزه و همچنين دانشگاه و همچنين نگاه عالمانه همراه با دلسوزی به سمت اصلاح اعتقادات و همچنين باورهای اشخاص پیش برویم.

درپایان این نشست روسای دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی یزد دیدگاه ها و همچنين نظرات خود را با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در میان گذاشتند.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

دانشگاه‌ها مسئول پرورش و همچنين تربیت دینی جوانان خواهند بود در تاریخ ۱۹ October 1397 | 11:53 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *