دانشگاه ها باید به سمت ایجاد و همچنين رونق نشاط اجتماعی حرکت کنند – شریف

دانشگاه ها باید به سمت ایجاد و همچنين رونق نشاط اجتماعی حرکت کنند – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه ها باید به سمت ایجاد و همچنين رونق نشاط اجتماعی حرکت کنند

مدیر کل پشتیبانی مسائل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در اولین جلسه شورای سیاست گذاری جشنواره منطقه ای دانشگاه پاک در دانشگاه حضرت معصومه (س)، حرکت دانشگاه ها به سمت ایجاد و همچنين رونق نشاط اجتماعی را اجتناب ناپذیر دانست.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حضرت معصومه (س)، محمد هادی عسکری فقدان نشاط اجتماعی در دانشگاه ها را از عوامل مهم منزوی شدن دانشجویان عنوان کرد و همچنين گفت: این انزوا به آسیب های اجتماعی جبران ناپذیری می انجامد؛ لذا با نگاهی اقتضایی، ضمن بازنگری به برخی از سیاست های قبلی، به دنبال جذب حداکثری دانشجویان و همچنين حضور فعال آنها در فعالیت های اثر گذار فرهنگی و همچنين اجتماعی هستیم.

وی افزود: نگاه از بالا به پایین در مورد جوون امروزی به فراخور شرایط خاص زمان و همچنين ابزار های متنوع اطلاعاتی بی تاثیر است و همچنين برای جذب آنها باید از روش های ایجابی و همچنين گفتگو محور بهره بري و استفاده کرد.

مدیر کل پشتیبانی مسائل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، دانشگاه را قلب تپنده جامعه و همچنين دارنده موثر ترین سرمایه اجتماعی دانست و همچنين اظهار داشت: حوزه فرهنگی و همچنين اجتماعی نیز به منزله قلب تپنده دانشگاه به صورت غیر مستقیم تاثیر بسزایی بر وضعیت فرهنگی و همچنين اجتماعی جامعه دارد.

محمد هادی عسگری با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب های تدوین شده در معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در حوزه آسیب های اجتماعی گفت: بسیاری از این برنامه جذاب و جالب و خوب ها به صورت مشارکتی به منظور بهره بري و استفاده از ظرفیت های اجرایی دستگاه های متنوع و گوناگون و مختلف برگزار می مي شود و همچنين از نمونه های بارز این برنامه جذاب و جالب و خوب ها می قدرت به جشنواره دانشگاه پاک اشاره کرد.

وی توانمند سازی دانشجویان برای مواجهه با آسیب های اجتماعی را از مهم ترین اهداف این جشنواره برشمرد و همچنين گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی های این جشنواره باید به نحوی باشد که حضور فیزیکی و همچنين ذهنی و همچنين تعامل حداکثری دانشجویان را در آن هم شاهد باشیم.

س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵

دانشگاه ها باید به سمت ایجاد و همچنين رونق نشاط اجتماعی حرکت کنند در تاریخ ۱۸ October 1397 | 1:49 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *