در فراخوان امسال ۹۰۰ فرد يا شخص عضو هیات علمی جذب دانشگاهها و همچنين مراکز آموزش عالی می شوند – شریف

در فراخوان امسال ۹۰۰ فرد يا شخص عضو هیات علمی جذب دانشگاهها و همچنين مراکز آموزش عالی می شوند – شریف

به نقل از شریف: در فراخوان امسال ۹۰۰ فرد يا شخص عضو هیات علمی جذب دانشگاهها و همچنين مراکز آموزش عالی می شوند

رئیس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی گفت : در فراخوان اخیر جذب اعضای هیات علمی، نزدیک به ۴۰۰۰ فرد يا شخص متقاضی ثبت نام کردند که بعد از طی مراجل جذب و همچنين بر اساس نیاز دانشگاهها، ۹۰۰ فرد يا شخص به عنوان عضو هیات علمی وارد دانشگاهها و همچنين موسسات علمی و همچنين پژوهشی خواهند شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد علی کی نژاد در نشست دبیران هیات های اجرایی جذب موسسات پژوهشی کشور در پژوهشگاه علوم انسانی و همچنين مظالعات فرهنگی اظهار داشت: هم اکنون ۹۸۰۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاهها و همچنين مراکز آموزش عالی و همچنين پژوهشی مشغول فعالیت علمی خواهند بود که ۵۸۰۰۰ فرد يا شخص آنان در ۱۰ سال شمسي خیر جذب شده اند.

وی افزود: جذب ۵۸۰۰۰ هزار فرد يا شخص عضو هیات علمی در طی ۱۰ سال شمسي اخیر در دنیا کم نظیر است و همچنين نقطه مهم این است که در میان اشخاص جذب شده شاید به تعداد انگشت شمار فرد غیر منطبق با شوون هیات علمی جذب شده باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: جذب اعضای هیات علمی بر اساس طرح آمایش آموزش عالی و همچنين نیاز های اعلامی دانشگاهها صورت می گیرد و همچنين به همین علت همیشه تعداد متقاضیان بیشتر از اشخاص جذب شده است.

وی افزود: در قبل حدود ۳۵۰۰۰ هزار فرد يا شخص در یک فراخوان شرکت می کردند ولی اخیراً این تعداد به ۴۰۰۰ فرد يا شخص کاهش یافته است که این موضوع در نتیجه بسترسازی های وزارت علوم و همچنين هیات عالی جذب گرفته شده است.

رئیس هیات عالی جذب اعضای هیات علمی گفت: جذب اعضای هیات علمی بر اساس ارزیابی علمی و همچنين صلاحیت عمومی صورت می گیرد و همچنين اخیراً یک مرحله خود ارزیابی هم اضافه شده است ولی بیشتر فرآیند در خود دانشگاهها و همچنين مراکز پژوهشی و همچنين با رعایت شاخص های مشخص صورت می گیرد.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

در فراخوان امسال ۹۰۰ فرد يا شخص عضو هیات علمی جذب دانشگاهها و همچنين مراکز آموزش عالی می شوند در تاریخ ۱۱ October 1397 | 3:05 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *