راه‌اندازی دوره‌های جدید تولیدات گلخانه‌ای در حوزه آموزش کشاورزی – شریف

راه‌اندازی دوره‌های جدید تولیدات گلخانه‌ای در حوزه آموزش کشاورزی – شریف

به نقل از شریف: راه‌اندازی دوره‌های جدید تولیدات گلخانه‌ای در حوزه آموزش کشاورزی

دکترعبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری امروز (سه شنبه) در دیدار با استادان دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان از راه‌اندازی دوره‌های جدید تولیدات گلخانه‌ای در حوزه آموزش کشاورزی خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید باهنر کرمان، در این نشست که به حضور همراه دکتر طاهر، رئیس دانشگاه و همچنين اعضای هیأت رئیسه این دانشگاه برگزار شد، دکتر باقری با اشاره به بازنگری رشته‌های کشاورزی در طی سال شمسي‌های ۹۲ تا ۹۴ اظهار داشت: به همت همه دانشکده‌های کشاورزی و همچنين با مشارکت انجمن‌های علمی و همچنين مراکز تحقیقاتی، رشته‌های کشاورزی بازنگری شده است.
وی در خصوص بازنگری دوره‌های کشاورزی و همچنين منابع طبیعی گفت: در این راستا باید اول به سمت نیازهای ملی برویم، با برنامه جذاب و جالب و خوب‌های روز دنیا همگام باشیم و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های علمی و همچنين مهارتی دانشجویان را افزایش دهیم.
دکتر باقری افزود: با چند رویکرد حجم دوره‌ها نسبت به قبل کاهش یافته و همچنين نقل از های فرستاده شده، حاکی از این است که ۱۲۱ برنامه جذاب و جالب و خوب در تيم کشاورزی به ۷۰ برنامه جذاب و جالب و خوب تقلیل پیدا کرده است.
قائم مقام وزیر علوم از راه‌اندازی دوره‌های جدید تولیدات گلخانه‌ای در حوزه آموزش کشاورزی و همچنين اجرای ماده ۲۳ بهره‌وری قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی خبر داد و همچنين افزود: طبق این قانون دانشجویان کشاورزی حداقل ۶ ماه باید در صحنه‌های عملیاتی حضور پیدا کنند، دوره کارورزی خود را بگذرانند، با محیط کار آشنا و همچنين از تجربه و مهارت بالا‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برخوردار شوند.
دکتر باقری اظهار داشت: با تلاش های گرفته شده در سال شمسي ۱۳۹۷ به ازای هر دانشجو رشته کشاورزی و همچنين منابع طبیعی ۲۷۰ هزار تومان در بودجه دانشگاه قرار دادیم که این مبلغ برای عملیات کشاورزی کافی است و همچنين دانشکده‌ها باید این طرح را عملیاتی کنند.
وی افزود: با تدوین دستورالعملی، وزارت جهاد کشاورزی موظف شده که با هماهنگی قسمت و بخش‌های خصوصی و همچنين دولتی سامانه‌ای برای دانشکده‌های کشاورزی ایجاد کند که آن هم دانشکده‌ها برای جایابی دانشجویان، کارآموزی و همچنين هماهنگی بین دانشکده‌ها با مراکزی که کارآموزی دارند به سامانه رفت و آمد و مراجعه کنند.
دکتر باقری همچنین از توافق بین وزیر علوم و همچنين وزیر جهاد کشاورزی در جهت راه‌اندازی این سامانه از مهرماه سال شمسي آینده خبر داد و همچنين گفت: وزارت جهاد این کار را به دست دارد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

راه‌اندازی دوره‌های جدید تولیدات گلخانه‌ای در حوزه آموزش کشاورزی در تاریخ ۱۸ October 1397 | 5:50 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *