رونق پژوهش در جامعه به اعلام نیاز قسمت و بخش های تولیدی و همچنين صنعتی بستگی دارد – شریف

رونق پژوهش در جامعه به اعلام نیاز قسمت و بخش های تولیدی و همچنين صنعتی بستگی دارد – شریف

به نقل از شریف: رونق پژوهش در جامعه به اعلام نیاز قسمت و بخش های تولیدی و همچنين صنعتی بستگی دارد

رئیس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور گفت: در صورتي که دستگاه های اجرایی ، نهاد ها و همچنين مراکز صنعتی دولتی و همچنين خصوصی نیازهای خود را مطرح کنند پژوهش رونق خواهد گرفت برای آنکه گروهی برای رفع این نیازها به تحقیق خواهند پرداخت .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وحید احمدی با اشاره به برگزاری نمایشگاه «معرفی تقاضای ساخت و همچنين تولید تجهیزات، قطعات، مواد و همچنين سیستم‌های مورد نیاز صنایع (تستا)» گفت: طی چند سال شمسي قبل که مسئولیت داشتم با توجه به وجود ظرفیت‌های فراوان علمی و همچنين پژوهشی در مراکز دانشگاهی کشور، همیشه شعار ماموریت‌گرایی در آموزش عالی را پیگیری کردم تا موضوع پیوند دانشگاه و همچنين صنعت از محل تعریف ماموریت های هر دانشگاه تحقق یابد.
مشاور وزیر علوم افزود: ماموریت‌گرایی آموزش عالی زمانی عملی می‌مي شود که سازوکاری جهت انعکاس تقاضاهای صنعت و همچنين سایر قسمت و بخش‌ها در مجموعه‌های دانشگاهی و همچنين تحقیقاتی کشور ایجاد مي شود که نمایشگاه تقاضا محور «تستا» ازجمله این سازوکارها است
دکتر احمدی بیان کرد: سه سال شمسي قبل در راستای تقویت ارتباط متقاضیان و همچنين عرضه کنندگان فناوری، سامانه «ساعت» در پژوهشگاه علوم و همچنين فناوری اطلاعات ایران راه‌اندازی، ولی استقبال محدودی از آن هم شد و همچنين نمایشگاه «تستا» مدل عملیاتی شده سامانه قبلی است که در این نمایشگاه، دستگاه‌های نیازمند فناوری، تقاضاهای خود را مطرح می‌کنند و همچنين مجموعه‌های دانشگاهی و همچنين علمی به آن هم‌ها پاسخ خواهند داد.
رئیس مرکز تحقیقات علمی کشور با بیان اینکه نمایشگاه «تستا» دانشگاه را به صنعت نزدیک می‌کند، گفت: برگزاری نمایشگاه «تستا» حلقه اتصال دانشگاه و همچنين صنعت است. این نمایشگاه برای جامعه تقاضا (مجموعه‌های نیازمند کالا و همچنين سرويس ها و خدمات) و همچنين جامعه عرضه (دانشگاه و همچنين شرکت‌های دانش‌بنیان) مفید است.
امسال هفته ملی پژوهش و همچنين فناوری از ۲۴ تا ۳۰ آذر در تهران و همچنين سراسر کشور برگزار شد و همچنين نمایشگاه دستاورد‌های مراکز آموزش عالی کشور، نمایشگاه تقاضای ساخت و همچنين تولید ایرانی و همچنين نمایشگاه ساخت ایران معاونت علمی ریاست جمهوری از ۳ تا ۶ دی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می مي شود.
 

رونق پژوهش در جامعه به اعلام نیاز قسمت و بخش های تولیدی و همچنين صنعتی بستگی دارد در تاریخ ۲ October 1397 | 9:37 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *