ضرورت حضور دانشگاهها در تصمیم سازی های کلان کشور – شریف

ضرورت حضور دانشگاهها در تصمیم سازی های کلان کشور – شریف

به نقل از شریف: ضرورت حضور دانشگاهها در تصمیم سازی های کلان کشور

دست يار رئیس جمهور و همچنين رئیس نهاد حفاظت محیط زیست گفت: وارد شدن و همچنين دخالت دانشگاهها در تصمیم سازی های کلان کشور ضروری است تا سیاست های منطبق با حفظ محیط زیست و همچنين نفع عمومی در جامعه حاکم مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عیسی کلانتری در دومین همایش مدیران ارتباط با صنعت دانشگاهها و همچنين مراکز پژوهشی اظهار داشت: دانشگاهیان باید بی تفاوتی را کنار گذاشته و همچنين برای اصلاح برنامه جذاب و جالب و خوب های مخرب محیط زیست که جامعه را تهدید می کند تلاش کنند.

وی تصریح کرد: جامعه از دانشگاهیان انتظار دارد با توجه به دانش و همچنين تخصصی خود، در زمینه تاثيرات و همچنين اثرات زیست محیطی قوانین و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های در حال اجرا اظهار نظر کنند و همچنين مجریان را به اصلاح رویه ها تشویق کنند.

دکترکلانتری گفت: هم اکنون بیشترین تخریب محیط زیست توسط دستگاههای اجرایی صورت می گیرد که بزرگترین پژوهشگاهها را در اختیاردارند که این موضوع جای تامل دارد.
وی گفت: وزارت نفت علیرغم دارا بودن مجموعه پژوهشی پهناور و بزرگ؛ هنوز نتوانسته است برای حل مشکل نحوه بهره بري و استفاده از نفت کوره تولیدی هر روز خدا خود راه حلی پیدا کند.
رئیس نهاد حفاظت محیط زیست افزود: طرح های غیر علمی و همچنين سیاست های ناکارآمد در قسمت و بخش کشاورزی و همچنين صنایع خودرو نیز تاثيرات و همچنين اثرات مخربی بر محیط زیست و همچنين سلامت انسانها گذاشته که نیازمند اصلاح است.

وی تصریح کرد: بسیاری از صنایع کشور استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمی کنند که در صورتي که بنا بر اعمال قانون باشد باید دو سوم آنها را تعطیل کنیم.

دکترکلانتری با قدردانی از دانشگاه صنعتی شریف برای تلاش موثر در زمینه در یاچه ارومیه، دانشگاه شیراز برای احیای دریاچه بختکان و همچنين شهرک علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان برای احیای تالاب انزلی گفت: وزارت علوم در سالهای اخیر رویکرد خوبی برای توجه به محیط زیست اتخاد کرده است ولی ظرفیت تاثیر گذاری بیشتر دانشگاهیان وجود دارد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

ضرورت حضور دانشگاهها در تصمیم سازی های کلان کشور در تاریخ ۴ October 1397 | 12:22 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *