عدم آگاهی از قانون دلیل عمده تقلب های علمی/ لزوم تطبیق راه های مقابله و همچنين پیشگیری از تقلب های علمی در دانشگاه ها با استانداردهای جهانی – شریف

عدم آگاهی از قانون دلیل عمده تقلب های علمی/ لزوم تطبیق راه های مقابله و همچنين پیشگیری از تقلب های علمی در دانشگاه ها با استانداردهای جهانی – شریف

به نقل از شریف: عدم آگاهی از قانون دلیل عمده تقلب های علمی/ لزوم تطبیق راه های مقابله و همچنين پیشگیری از تقلب های علمی در دانشگاه ها با استانداردهای جهانی

مدیر کل لوایح، تدوین و همچنين تنقیح قوانین و همچنين مقررات وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: ناآگاهی از قانون، عمده ترین علت تقلب های علمی است که برخی از دانشجویان و همچنين استادان دانشگاه ها مرتکب آن هم می شوند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر حسن وکیلیان امروز (پنج شنبه) در پنجمین همایش مدیران حقوقی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی با بیان اینکه برخی ضوابط در دانشگاه ها تقلب آفرین است، افزود: تقلب های علمی موضوع حساسیت برانگیزی است که در برخی مواقع تبعات سنگین بین المللی را برای کشور به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: باید استانداردهای مقابله و همچنين پیشگیری از تقلب های علمی در دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی را با استانداردهای جهانی تطبیق دهیم.

به گفته دکتر وکیلیان، آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب علمی با مشارکت وزارت بهداشت و همچنين وزارت دادگستری تدوین شده است، که این آیین نامه در ۲ قسمت و بخش پیشگیری و همچنين مقابله تنظیم شده است.

مدیر کل لوایح، تدوین و همچنين تنقیح قوانین و همچنين مقررات وزارت علوم، افزود: کمیته اخلاق در پژوهش وزارت علوم بار اصلی اجرای قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب علمی را بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه این کمیته وظیفه رصد و همچنين پیشگیری را به دست دارد گفت: وظیفه داریم که با پایان نامه نویسان متقلب با شدت برخورد کنیم و همچنين اجازه ندهیم این عمل قبیح به موضوعی عادی در جامعه تبدیل مي شود.

دکتر وکیلیان خاطر نشان کرد: برای تهیه متن آیین نامه مقابله با تقلب، اختلاف هایی با وزارت بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی وجود داشت که موجب تاخیر در ارائه آن هم شد و همچنين در نهایت، هنگام امضا آن هم با استعفای وزیر بهداشت همزمان شد.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

عدم آگاهی از قانون دلیل عمده تقلب های علمی/ لزوم تطبیق راه های مقابله و همچنين پیشگیری از تقلب های علمی در دانشگاه ها با استانداردهای جهانی در تاریخ ۲۰ October 1397 | 4:07 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *