فعالیت هیات های جذب در راستای انتخاب شایسته ترین اشخاص برای خدمت در دانشگاه است – شریف

فعالیت هیات های جذب  در راستای انتخاب شایسته ترین اشخاص برای خدمت در دانشگاه است – شریف

به نقل از شریف: فعالیت هیات های جذب در راستای انتخاب شایسته ترین اشخاص برای خدمت در دانشگاه است

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت: شرکت کنندگان در فراخوان های جذب اعضای هیات علمی همگی دارای صلاحیت علمی و همچنين عمومی کافی برای خدمت در دانشگاه ها خواهند بود و همچنين فعالیت هیات های اجرایی جذب و همچنين مرکز جذب در سطح وزارت خانه برای شایسته ترین اشخاص است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد رضا رضوان طلب روز دوشنبه در نشست دبیران هیات های جذب موسسات پژوهشی اظهار داشت: بیش از ۸۰ قسمت و بخش مسائل جذب از نظر علمی و همچنين صلاحیت عمومی در دانشگاه ها و همچنين موسسات پژوهشی صورت می گیرد و همچنين مرکز جذب صرفاً به لحاظ شکلی بر پرونده ها نظارت می کند تا جذب براساس امتیازات اشخاص و همچنين مر قانون صورت گیرد.
وی تاکید کرد: دبیران جذب در دانشگاه ها و همچنين موسسات پژوهشی مسئولیت شفاف سازی مسائل جذب را به دست دارند و همچنين باید به ابهاماتی که از طرف متقاضیان می مي شود پاسخ صریح بدهند و همچنين برای این کار باید وقت کافی اختصاص دهند.
دکتر رضوان طلب در ادامه این نشست به بیان نکاتی در خصوص بهبود عملکرد موسسات پژوهشی پرداخت و همچنين پرهیزاز اهداف کلی، تعیین ماموریت های مشخص و همچنين تعریف پژوهش بر اساس تقاضای کارفرمای مشخص را شامل نکاتی دانست که می تواند فعالیت موسسات پژوهشی را متحول کند.
وی با تاکید بر محور بودن پژوهش معطوف به هدف در موسسات پژوهشی و همچنين پژوهشگاه ها گفت: خارج شدن از این زمینه و همچنين انجام اموری مثل دانشگاه ها در این مراکز از قبیل پذیرش دانشجوی دکتری، به عملکرد این موسسات لطمه وارد می کند.
در ادامه این نشست دبیران هیات های جذب موسسات پژوهشی نقطه نظرات و همچنين دیدگاه های خودرا در زمینه مسائل خاص و همچنين متغاير و متفاوت این موسسات در مقایسه با دانشگاه ها بیان کردند و همچنين مسئولان مرکز جذب وزارت علوم ضمن ارائه پاسخ به سوالات بر پیگری و همچنين لحاظ کردن موارد مطرح شده در قوانین و همچنين فرآیندها تاکید کردند.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

فعالیت هیات های جذب در راستای انتخاب شایسته ترین اشخاص برای خدمت در دانشگاه است در تاریخ ۱۰ October 1397 | 5:43 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *