لزوم افزایش همکاری‌های مشترک در حوزه علوم و همچنين فناوری/ ضرورت گسترش مشارکت ایران در برنامه جذاب و جالب و خوب پژوهشی آتی اتحادیه اروپا – شریف

لزوم افزایش همکاری‌های مشترک در حوزه علوم و همچنين فناوری/ ضرورت گسترش مشارکت ایران در برنامه جذاب و جالب و خوب پژوهشی آتی اتحادیه اروپا – شریف

به نقل از شریف: لزوم افزایش همکاری‌های مشترک در حوزه علوم و همچنين فناوری/ ضرورت گسترش مشارکت ایران در برنامه جذاب و جالب و خوب پژوهشی آتی اتحادیه اروپا

وزیر علوم تحقیقات و همچنين فناوری در ادامه سفر خود به بروکسل و همچنين دیدار و همچنين گفت و همچنين گو با کمیسیونر علوم پژوهش و همچنين نوآوری اتحادیه اروپا، بر گسترش همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی و همچنين فناورانه تاکید کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در این دیدار که با حضور هیات دانشگاهی بلندپایه ایرانی برگزار شد، ضمن ترسیم جایگاه علمی ایران در جهان شامل مقام نخست ایران در تولید محتواهای علمی منطقه و همچنين مقام شانزدهم جهان، بر گسترش همکاری‌های دو طرف در حوزه علوم و همچنين فناوری تاکید کرد.

وی با اشاره به تجربه گسترش همکاری‌ها طی ۳سال قبل تصریح کرد: ایران از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های متنوع و گوناگون و مختلف اتحادیه اروپا در دو حوزه پژوهشی و همچنين آموزشی آگاه است و همچنين از این رو، تمایل داریم در این برنامه جذاب و جالب و خوب ها مشارکت نماییم.

وزیر علوم به جمعیت ۴.۳ میلیون نفری دانشجویان کشور و همچنين ۴۳ پارک علم و همچنين فناوی فعال در کشورمان اشاره کرد و همچنين افزود: ایران تلاش کرده با وارد کردن علم و همچنين فناوری به جامعه از آن هم برای ایجاد اشتغال بهره بگیرد.

کارلوس مودآس کمیسیونر علوم پژوهش و همچنين نوآوری اتحادیه اروپا نیز در این دیدار اظهار داشت: اتحادیه اروپا برای گسترش همکاری‌ها در حوزه علوم و همچنين فناوری مصمم است.

وی با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب پژوهشی بعدی اتحادیه اروپا که طی سال شمسي‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۷ اجرا خواهد شد، بر گسترش مشارکت ایران در این برنامه جذاب و جالب و خوب تاکید کرد.

کمیسیونر اروپایی که بالاترین مقام علوم و همچنين فناوری اتحادیه اروپا است، تاکید کرد: رویکرد اتحادیه در حوزه علوم و همچنين فناوری به جای “اول اروپا” بر “باز بودن اتحادیه اروپا به روی همگان” بنا شده است.

وزیر علوم کشورمان را در سفر به بروکسل، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل و همچنين روسای دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، اصفهان و همچنين خوارزمی و همچنين نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی و همچنين معاونت علمی فناوری رییس جمهوری و همچنين رایزنی علمی ایران در اروپا همراهی می‌کنند.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

لزوم افزایش همکاری‌های مشترک در حوزه علوم و همچنين فناوری/ ضرورت گسترش مشارکت ایران در برنامه جذاب و جالب و خوب پژوهشی آتی اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۷ October 1397 | 10:20 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *