لزوم توجه جدی به حوزه ارزش آفرینی/ ضرورت توسعه نظام ارزش آفرینی در کشور – شریف

لزوم توجه جدی به حوزه ارزش آفرینی/ ضرورت توسعه نظام ارزش آفرینی در کشور – شریف

به نقل از شریف: لزوم توجه جدی به حوزه ارزش آفرینی/ ضرورت توسعه نظام ارزش آفرینی در کشور

مدیر کل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين قائم مقام دست يار پژوهش و همچنين فناوری این وزارت در مسائل فناوری با اشاره به لزوم توجه جدی به حوزه ارزش آفرینی گفت: باید به دنبال توسعه نظام ارزش آفرینی در کشور باشیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری خوزستان، دکتر مهدی کشمیری در بازدید سرزده از پارک علم و همچنين فناوری خوزستان بیان کرد: توسعه حوزه پژوهش در وزارت علوم باعث ایجاد پارک‌های علم و همچنين فناوری در کشور و همچنين وارد شدن جدی به حوزه فناوری شد و همچنين در حال حاضر مجموعه‌هایی در وزارت علوم وجود دارند که زیرساخت خوبی برای توسعه فناوری در کشور محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه پارک‌های علم و همچنين فناوری، مراکز نوآوری و همچنين مراکز رشد شامل زیرساخت‌های فراهم شده در وزارت علوم برای توسعه حوزه فناوری در کشور خواهند بود گفت: مهم آن هم است که دیگر از رویکرد نشر و همچنين نشر مقاله که آن هم هم جایگاه و همچنين ارزش خود را دارد در حال عبور هستیم و همچنين وارد شدن کردیم به اینکه بحث‌های ماموریت‌گرایی و همچنين اثر بخشی در حقیقت جزو عنصرهای اصلی وزارت علوم قرار گیرند.

مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل فناوری وزارت علوم ادامه داد: دیگر کفایت نمی‌کند یک استاد دانشگاه در اتاق دانشکده بنشیند و همچنين روی مقاله‌ای کار کند، هرچند آن هم روش که تاکید کردم این هم ارزش خاص خود را دارد ولی بحث جدی ما باید ارزش آفرینی باشد.

وی افزود: هرکسی که در خانواده وزارت علوم فعالیت می کند چه در حوزه آموزش، پژوهش و همچنين یا در حوزه فناوری باید جایگاه خود را در این نظام ارزش آفرینی پیدا کند. حال در این بین یکی می مي شود جزو یک قسمت و بخش دانشمندان تاثیر گذار در دنیا، یکی هم می مي شود منبع معتبر برای یک صنعتی در کشور که هر کدام به نحوی ارزشمند است.

دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: خوشبختانه مجموعه پارک‌های علم و همچنين فناوری در کشور جایگاه خوبی در بحث نظام ارزش آفرینی دارند و همچنين در واقع شکل گیری پارک ها در کشور و همچنين ریشه آنها در راستای همین فکر کردن و انديشيدن توسعه نظام ارزش آفرینی است. وی همچنین از شرکت‌های دانش بنیان و همچنين مراکز رشد مستقر در پارک علم و همچنين فناوری خوزستان بازدید و همچنين با فعالیت و همچنين عملکرد آنها آشنا شد.

ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

لزوم توجه جدی به حوزه ارزش آفرینی/ ضرورت توسعه نظام ارزش آفرینی در کشور در تاریخ ۲۷ October 1397 | 2:36 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *