مرکز پردازش سریع (HPC) و همچنين ابر وایرلس دانشگاه شهیدباهنر کرمان به بهره‌برداری رسید – شریف

مرکز پردازش سریع (HPC) و همچنين ابر وایرلس دانشگاه شهیدباهنر کرمان به بهره‌برداری رسید – شریف

به نقل از شریف: مرکز پردازش سریع (HPC) و همچنين ابر وایرلس دانشگاه شهیدباهنر کرمان به بهره‌برداری رسید

مرکز پردازش سریع (HPC) و همچنين ابر وایرلس دانشگاه شهیدباهنر کرمان با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم و همچنين رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و همچنين هیئت ممیزه مرکزی، راه‌اندازی شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهیدباهنر کرمان، دکتر باقری امروز (سه‌شنبه) در ابتدای وارد شدن به این دانشگاه با حضور در مرقد شهدای گمنام، ضمن نثار فاتحه و همچنين اهدای شاخه گل، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و همچنين بعد از آن هم، مرکز پردازش سریع (HPC) و همچنين ابر وایرلس دانشگاه شهیدباهنر کرمان را افتتاح کرد.
وی با اشاره به کاربرد این طرح برای آنالیز داده‌های سنگین افزود: این پروژه که مورد نیاز اعضای هیئت علمی و همچنين دانشجویان تحصیلات تکمیلی است کمک شایانی به توسعه علوم و همچنين پیشبرد فناوری‌های مورد نیاز دانشگاه می‌کند.
بر اساس این نقل از، این مرکز با ۱۱۲۰ هسته پردازشی لاجیکی و همچنين حدود یک ممیزشش ترابایت حافظه RAM و همچنين اقتدار و قدرت پردازش ۱۶ ترافلاپ، پهناور و بزرگ‌ترین مرکز پردازش سریع در جنوب شرق کشور است.

*بازدید قائم مقام وزیر علوم از پژوهشکده فناوری تولیدات پیشرفته گیاهی دانشگاه شهید باهنر کرمان
دکتر باقری همچنین از پژوهشکده فناوری تولیدات پیشرفته گیاهی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز بازدید کرد.
وی درخصوص دستاوردها و همچنين تولیدات گیاهی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید باهنر کرمان اظهار داشت: در حوزه تولید گیاهان مقاوم به تنش‌های محیطی دستاوردهای خوبی بخصوص در زمینه تولید اقلام متناسب با شرایط خشک و همچنين اقلیم استان کرمان به دست آمده که می‌تواند به تولید و همچنين بهبود وضع معیشت شهروندان و مردم شهر در استان کمک شایانی کند.
دکتر باقری همچنین از طرح‌های خشک‌کن خورشیدی با سامانه مادون قرمز کمکی، آب‌شیرین‌کن خورشیدی، سامانه خورشیدی تغلیظ آب میوه، دستگاه برداشت پیاز و همچنين به‌نژادی برای زودرسی و همچنين مقاومت به زنگ زرد در گندم نان و همچنين دیگر دستاوردهای پژوهشکده فناوری تولیدات پیشرفته گیاهی بازدید کرد.
گفتنی است در این بازدید دکتر محمدعلی طاهر رئیس دانشگاه شهیدباهنر کرمان، جمعی از مدیران و همچنين مسئولان دانشگاه نیز حضور داشتند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

مرکز پردازش سریع (HPC) و همچنين ابر وایرلس دانشگاه شهیدباهنر کرمان به بهره‌برداری رسید در تاریخ ۱۸ October 1397 | 5:48 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *