موزه های علم و همچنين فناوری از مراکز اصلی ترویج علم در جامعه خواهند بود – شریف

موزه های علم و همچنين فناوری از مراکز اصلی ترویج علم در جامعه خواهند بود – شریف

به نقل از شریف: موزه های علم و همچنين فناوری از مراکز اصلی ترویج علم در جامعه خواهند بود

رئیس موزه علم و همچنين فناوری جمهوری اسلامی ایران گفت: موزه های علم و همچنين فناوری از مراکز اصلی ترویج علم در جامعه خواهند بود و همچنين در دنیا از موزه علم و همچنين فناوری به عنوان دانشگاه عموم شهروندان و مردم شهر یاد می مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سیف اله جلیلی ظهر امروز (چهارشنبه) در جمع مسئولان موزه های دانشگاهی کشور اظهار داشت: در دنیا کمتر شهری وجود دارد که فاقد موزه علم باشد ولی در ایران علی رغم قدمت دیرین موزه علم، ایجاد موزه علم و همچنين فناوری به شکل مدرن با تاخیر صورت گرفت.
وی افزود: دانشگاه ها به هر مقدار و اندازه تولید علم کرده و همچنين در مرزهای دانش فعالیت کنند، تا علم را به داخل جامعه نکشانده و همچنين تاثيرات و همچنين اثرات علم را در زندگی شهروندان و مردم شهر بیان نکنند به رشد مورد نظر دست نخواهند یافت بنابراین ایجاد موزه علم و همچنين فناوری در دانشگاه ها یک ضرورت است.
رئیس موزه علم و همچنين فناوری جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر ضرورت اختصاص بودجه ویژه برای تاسیس موزه علم و همچنين فناوری در دانشگاه ها، از مسئولان دانشگاه ها خواست تا از اعتبارات داخلی دانشگاه بودجه ای را به ایجاد موزه علم و همچنين فناوری اختصاص دهند.
وی تاکید کرد: در صورتي که با حمایت دانشگاه ها و همچنين اختصاص مکان و همچنين بودجه مناسب، موزه علم و همچنين فناوری در دانشگاه ها تاسیس مي شود این موزه ها بعد از مدتی خواهند توانسته بود از محل بازدید شهروندان و مردم شهر دخل و درآمد کسب کرده و همچنين مخارج خودرا تامین کنند.
دکتر جلیلی افزود: رشد موزه علم و همچنين فناوری در کشور می تواند به رشد توریسم در کشور کمک کند و همچنين برای تحقق این هدف باید امکانات و همچنين دارایی های موزه های دانشگاهی سراسر کشور را بدانیم و همچنين سایت جامعی را راه اندازی کنیم.
رئیس موزه علم و همچنين فناوری جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد با برگزاری همایش های مشترک با دانشگاه ها، اهمیت موزه علم و همچنين فناوری در کشور بیشتر تبیین شده و همچنين مورد حمایت بیشتری قرار گیرد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

موزه های علم و همچنين فناوری از مراکز اصلی ترویج علم در جامعه خواهند بود در تاریخ ۱۲ October 1397 | 1:54 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *