موزه های علم و همچنين فناوری جزو لاینفک نظام علمی کشور خواهند بود – شریف

موزه های علم و همچنين فناوری جزو لاینفک نظام علمی کشور خواهند بود – شریف

به نقل از شریف: موزه های علم و همچنين فناوری جزو لاینفک نظام علمی کشور خواهند بود

رئیس مرکز تحقیقات سیاست علم و همچنين فناوری کشور گفت: موزه های علم و همچنين فناوری و همچنين موزه های دانشگاهی در کنار مراکز پژوهشی، مراکز رشد و همچنين فناوری و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری جزو لاینفک نظام علمی کشور خواهند بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر وحید احمدی ظهرامروز (چهارشنبه) در جمع مدیران موزه های دانشگاهی کشور اظهار داشت: لازمه شکل گیری دانشگاههای با مسئولیت اجتماعی بالا، تعامل با عموم شهروندان و مردم شهر جامعه است که موزه های علم و همچنين فناوری در این زمینه نقش اساسی دارند.
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علم و همچنين فناوری کشور تاکید کرد: اقتدار و قدرت گرفتن علم در جامعه و همچنين رونق علم در یک کشور به میزان ارتباط علم با جامعه و همچنين تاثیر آن هم در جامعه بستگی دارد و همچنين اقتدار و قدرت علم در جوامع توسعه یافته از همین ناحیه اتفاق افتاده است.
وی گفت: نباید علم را در جمع عالمان و همچنين دانشمندان منحصر کنیم که در این صورت رشد آن هم نیز محدود خواهد شد و همچنين در همین راستا است که در جوامع غربی، در دانشگاهها به روی شهروندان و مردم شهر باز است و همچنين ارتباط دانشگاهها با بدنه جامعه برقرار است.
دکتر احمدی گفت: موزه های علم و همچنين فناوری و همچنين موزه های دانشگاهی مکانی برای نمایش اختراعات علمی نیستند بلکه در این موزه ها با بهره بري و استفاده از ابزارهای هنری و همچنين رایانه ای، کاربرد اختراعات به شهروندان و مردم شهر نمایش داده می مي شود و همچنين شهروندان و مردم شهر در یک ارتباط ساده، علم و همچنين دانش را لمس می کنند.
رئیس مرکز تحقیقات سیاست علم و همچنين فناوری کشور، شناخته شدن بیشتر جایگاه موزه های علم و همچنين فناوری و همچنين موزه های دانشگاهی را برای مسئولان مراکز آموزش عالی و همچنين عموم شهروندان و مردم شهر، افزایش ارتباط با موزه های علمی دنیا و همچنين به کارگیری مهندسين و متخصصين و همچنين اشخاص با تجربه در موزه داری رادر توسعه موزه علم و همچنين فناوری در ایران بسیارموثر دانست.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

موزه های علم و همچنين فناوری جزو لاینفک نظام علمی کشور خواهند بود در تاریخ ۱۲ October 1397 | 1:45 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *