نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی با ارائه بیش از سه هزار فناوری برگزار می‌مي شود – شریف

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی با ارائه بیش از سه هزار فناوری برگزار می‌مي شود – شریف

به نقل از شریف: نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی با ارائه بیش از سه هزار فناوری برگزار می‌مي شود

دکتر مسعود برومند، دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: ششمین نمایشگاه تجهیزات و همچنين مواد آزمایشگاهی ساخت ایران و همچنين نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و همچنين فن‌بازار از ۳ تا ۶ دی ماه درمحل نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر برومند صبح امروز (شنبه) در نشست خبری که در محل معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری برگزار شد، با اعلام این خبر اظهار داشت :‌۱۹۹ مرکز پژوهشی شامل ۵۱ دانشگاه، ۱۵ پژوهشگاه، ۴۰ پارک علم و همچنين فناوری، ۷۹ مرکز رشد و همچنين ۱۴ مؤسسه تحقیقاتی در این نمایشگاه حضور دارند.
دکتربرومند گفت: ۵۸ قسمت و بخش از فناوری‌ها مرتبط به دانشگاه‌ها، ۱۶ قسمت و بخش پارک‌های علم و همچنين فناوری، ۱۱ قسمت و بخش مراکز رشد ،۵ قسمت و بخش پژوهشگاه‌ها، ۵ قسمت و بخش مؤسسات تحقیقاتی بوده و همچنين ۵ قسمت و بخش از طرح‌ها نیز متعلق به سایر مراکز خواهند بود.
وی با تاکید بر اینکه این دوره از نمایشگاه به عرضه و همچنين تقاضای فناوری اختصاص یافته است، گفت: در این دوره از نمایشگاه ۳۱۹۹ طرح از سوی دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و همچنين پارک‌های علم وفناوری و همچنين مراکز رشد و همچنين مؤسسات تحقیقاتی ارائه می‌مي شود.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم از اعطای گرنت فناوری ۲۵ میلیارد ریالی خبر داد و همچنين گفت: این گرنت به منظور تجاری‌سازی طرح‌ها و همچنين محصولات فناورانه عرضه شده در این نمایشگاه اختصاص می‌یابد که بعد از ارزیابی در مکان پژوهشگاه‌ها به صاحبان طرح‌ها اعطا می‌مي شود.
دکتربرومند، قابلیت بالای فروش و همچنين قابلیت سرمایه‌گذاری با تأیید کارگروه تجاری‌سازی و همچنين سطح فناوری بالا را شامل شرایط اعطای این گرنت نام برد.
وی همچنین رونمایی از ۷۵ فناوری را شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های این دوره از نمایشگاه نام برد و همچنين اضافه کرد: همچنين و علاوه بر آن هم کارگاه‌های آموزشی نیزدر ایام برگزاری نمایشگاه برگزار خواهد شد.
دکتربرومند با بیان اینکه بیشترین طرح‌های ارسال شده به این نمایشگاه مرتبط به استان تهران با تعداد ۳۲۰ فناوری است، افزود: گلستان با عرضه ۲۵۵ فناوری، مازندران با عرضه ۱۳۰ فناوری، گیلان با عرضه ۱۳۱ فناوری و همچنين خراسان رضوی با ۱۱۸ فناوری شامل استان‌هایی خواهند بود که بالاترین طرح‌های خود را ارائه نموده اند.
وی با بیان اینکه در این دوره از نمایشگاه از ۸۰۰ سرمایه‌گذار داخلی و همچنين خارجی دعوت شده است، یادآور شد: در روز سه شنبه ۴ دی ماه دومین نشست مدیران ارتباط با صنعت و همچنين دانشگاه برگزار خواهد شد و همچنين در آن هم در خصوص روش‌های همکاری با قسمت و بخش‌های خصوصی، ارتباط با پژوهش‌های دستگاهی و همچنين متصل کردن پژوهش‌های فناوری با نیازهای کشور بحث و همچنين تبادل نظر می‌مي شود.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم همچنین به قسمت و بخش تقاضای نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و همچنين فن‌بازار اشاره کرد و همچنين یادآور شد: در این دوره از نمایشگاه با همکاری مرکز توسعه فناوری ریاست جمهوری، دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و همچنين فناوری (عتف) از نهاد‌ها و همچنين نهادها درخواست شد تا نیازهای فناورانه خود را در این نمایشگاه عرضه کنند.
وی هدف از این قسمت و بخش از نمایشگاه را حمایت از تولید ملی و همچنين حمایت از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و همچنين رفع نیازهای داخلی توسط تولیدکنندگان داخلی نام برد و همچنين گفت: برای این منظور سامانه ثبت و همچنين ديدن نیازمندی‌های فناورانه راه‌اندازی شد.
به گفته وی تا امروز ۶۰ نهاد با بیش از ۵۰۰ نیاز فناوری آمادگی خود را برای شرکت در نمایشگاه اعلام کردند.
دکتر پیمان صالحی، دست يار نوآوری و همچنين تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری نیز در نشست خبری صبح امروز از برگزاری ششمین نمایشگاه تجهیزات و همچنين مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در روزهای سوم تا ششم دی ماه در نمایشگاه بین‌المللی تهران خبر داد و همچنين گفت: در این نمایشگاه ۳۵۰ شرکت با عرضه بیش از ۹ هزار محصول ساخت ایران حضور دارند.
وی با بیان اینکه این نمایشگاه سبب ایجاد و همچنين پایدار سازی اشتغال برای ۷ هزار فرد يا شخص شده است، گفت: فروش ۵ دوره قبلی این نمایشگاه ۳۸۰ میلیارد تومان با اهرم شدن ۱۴۰ میلیارد تومان یارانه معاونت علمی و همچنين فناوری است.
دست يار نوآوری و همچنين تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری از ارائه سه مدل حمایتی خبر داد و همچنين گفت: پرداخت بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و همچنين پژوهشی دولتی بر اساس سطح بندی محصولات یکی از مدل‌های حمایتی که بر این اساس محصولات سطح اول که برای نخستین بار در کشور تولید شده‌اند ۵۰ قسمت و بخش، سطح اول عادی ۴۰ قسمت و بخش، سطح دوم ۲۵ قسمت و بخش، سطح سوم ۱۰ قسمت و بخش حمایت می‌شوند و همچنين سطح چهارم بدون حمایت است.
دکترصالحی افزود: تسهیلات لیزینگ ۸ تا ۱۰ درصدی برای خریداران قسمت و بخش خصوصی از محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان نیز از سوی خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی از طریق صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت می‌مي شود.

وی گفت: مدل سوم حمایتی به این صورت است که برای تشویق شرکت‌ها به فروش بدون یارانه معاونت علمی و همچنين ارائه تخفیف مناسب به خریدارانی که مشمول حمایت‌ها نمی‌شوند نیز ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات وام با کارمزد کم از سوی صندوق توسعه فناوری نانو حمایت می‌شوند.
دست يار نوآوری و همچنين تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه این نمایشگاه یکی از پهناور و بزرگ‌ترین اتفاقات تاریخ پژوهش و همچنين فناوری ایران است، گفت: محصولاتی که به بازار عرضه شده و همچنين برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کنند، رونمایی می‌مي شود.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی با ارائه بیش از سه هزار فناوری برگزار می‌مي شود در تاریخ ۱ October 1397 | 2:47 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *