چهارمین دوره آزمون زبان فارسی «سامفا» ۲۷ و همچنين ۲۸ دیماه برگزار می مي شود – شریف

چهارمین دوره آزمون زبان فارسی «سامفا» ۲۷ و همچنين ۲۸ دیماه برگزار می مي شود – شریف

به نقل از شریف: چهارمین دوره آزمون زبان فارسی «سامفا» ۲۷ و همچنين ۲۸ دیماه برگزار می مي شود

چهارمین دوره آزمون سنجش استاندارد تجربه و مهارت بالا های زبان فارسی«سامفا» روزهای ۲۷ و همچنين ۲۸ دیماه جاری همزمان با ایران در کشورهای گرجستان، بنگلادش، عراق و همچنين لبنان برگزار می مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، آزمون زبان فارسی «سامفا» توسط نهاد سنجش آموزش کشور برگزار می مي شود و همچنين تنها آزمون رسمی زبان فارسی مورد تایید دانشگاهها و همچنين شرکت‌های ایرانی و همچنين غیر ایرانی است.
داشتن مدرک سامفا برای ادامه تحصیل در دانشگاهها، دریافت روادید کار، دریافت اقامت و همچنين تاسیس دفتر بازرگانی در ایران مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است.
این آزمون در دو تيم عمومی، برای مهاجرت و همچنين کار در ایران و همچنين دانشگاهی برای تحصیل در ایران برگزار می‌مي شود و همچنين در هر دو تيم متقاضی از نظر گفتاری، شنیداری، خواندن و همچنين نوشتن مورد سنجش قرار می گیرد.
نام‌نویسی برای شرکت در چهارمین دوره آزمون سنجش استاندارد تجربه و مهارت بالا‌های زبان فارسی (سامفا) از طریق سایت نهاد سنجش آموزش کشور از روز دوشنبه مورخ ۰۵/‏۰۹/‏۹۷‬ آغاز و همچنين تا روز یکشنبه مورخ ۰۲/‏۱۰/‏۹۷‬ ادامه داشت.
براساس اعلام نهاد سنجش آموزش کشور، چهارمین دوره آزمون سامفا در صبح و همچنين بعدازظهر روزهای پنجشنبه مورخ ۲۷ دیماه ۱۳۹۷ برابر با ۱۷ ژانویه ۲۰۱۹ (آزمون عمومی) و همچنين جمعه مورخ ۲۸ دیماه ۱۳۹۷ برابر با ۱۸ ژانویه ۲۰۱۹ (آزمون آکادمیک) در شهرهای داخل کشور شامل: اصفهان، تهران، مشهد، شیراز، قزوین، سنندج، بابلسر و همچنين همدان و همچنين در برخی از کشورها شامل: بنگلادش (داکا)، ترکیه (آنکارا)، لبنان (بیروت)، عراق (نجف، اربیل) و همچنين گرجستان (تفلیس) برگزار می مي شود.
م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

چهارمین دوره آزمون زبان فارسی «سامفا» ۲۷ و همچنين ۲۸ دیماه برگزار می مي شود در تاریخ ۲۴ October 1397 | 3:56 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *