چهارمین دوره آزمون سامفا به روش همزمان در داخل و همچنين خارج از ایران برگزار شد – شریف

چهارمین دوره آزمون سامفا به روش همزمان در داخل و همچنين خارج از ایران برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: چهارمین دوره آزمون سامفا به روش همزمان در داخل و همچنين خارج از ایران برگزار شد

چهارمین دوره آزمون سنجش استانداردهای زبان فارسی(سامفا) صبح و همچنين بعدازظهر روزهای پنج‌شنبه و همچنين جمعه ۲۷ و همچنين ۲۸ دی‌ ماه در ایران و همچنين ۵ کشور دیگر برگزارشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، آزمون عمومی سامفا در روز جمعه ۲۷ دیماه ۱۳۹۷ برابر با ۱۷ ژانوایه ۲۰۱۹و آزمون دانشگاهی، جمعه ۲۸ دی ماه ۱۳۹۷ برابر با ۱۸ ژانویه ۲۰۱۹ در شهرهای اصفهان، تهران، مشهد، شیراز، قزوین، سنندج، بابلسر و همچنين همدان ودرخارج از کشور: بنگلادش، ترکیه، گرجستان، لبنان و همچنين اربیل عراق به روش همزمان برگزار شد.

براساس این نقل از، تعداد شرکت‌کنندگان حدود ۴۰۰ فرد يا شخص بودند که از این تعداد ۱۶۵ فرد يا شخص خارج از کشور و همچنين ۲۳۳ فرد يا شخص در مراکز بین‌المللی زبان فارسی دانشگاه‌های ذکر شده در آزمون شرکت کردند.

در روز اول داوطلبان در قسمت و بخش عمومی به سؤالات مرتبط با تجربه و مهارت بالا‌های شنیداری، خوانداری، نوشتاری، گفتاری پاسخ دادند و همچنين روز جمعه به آزمون آکادمیک در چهار تيم علوم انسانی، مهندسی، علوم پزشکی و همچنين علوم اجتماعی اختصاص داشت. داوطلبان بعد از کسب موفقیت در این آزمون از سوی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين نهاد سنجش کشور، گواهینامه دریافت خواهند کرد.

م.ع ۶۰/ ل. م ۵۴/ ع. ع ۵۷

چهارمین دوره آزمون سامفا به روش همزمان در داخل و همچنين خارج از ایران برگزار شد در تاریخ ۲۹ October 1397 | 5:50 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *