۷ بهمن؛ زمان برگزاری آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی فارابی/ داوری بیش از ۵۶۰۰ اثر در جشنواره دهم/ تجلیل از ۳۷ اثر و همچنين شخصیت برتر داخلی و همچنين بین‌المللی در آیین اختتامیه – شریف

۷ بهمن؛ زمان برگزاری آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی فارابی/ داوری بیش از ۵۶۰۰  اثر در جشنواره دهم/ تجلیل از ۳۷ اثر و همچنين شخصیت برتر داخلی و همچنين بین‌المللی در آیین اختتامیه – شریف

به نقل از شریف: ۷ بهمن؛ زمان برگزاری آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی فارابی/ داوری بیش از ۵۶۰۰ اثر در جشنواره دهم/ تجلیل از ۳۷ اثر و همچنين شخصیت برتر داخلی و همچنين بین‌المللی در آیین اختتامیه

رئیس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی با اشاره به شرکت ۵۶۴۹ اثر در دهمین دوره از این جشنواره گفت: در آیین اختتامیه این جشنواره (هفتم بهمن ماه) از ۱۷ اثر برگزیده داخلی، ۸ اثر خارجی و همچنين ۱۲ پیشکسوت، مترجم و همچنين نهاد علمی در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی تجلیل می‌مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محسن میرزایی روز یکشنبه در نشست خبری دهمین دوره جشنواره فارابی اظهار داشت: ۵۱۷۱ اثر داخلی و همچنين ۴۷۸ اثر از کشورهای دیگر در این دوره از جشنواره شرکت کردند که از این تعداد ۵۳ قسمت و بخش کتاب، ۱۱ قسمت و بخش پژوهش خاتمه یافته، ۱۶ قسمت و بخش رساله دوره دکتری و همچنين ۲۰ قسمت و بخش پایان‌نامه کارشناسی ارشد خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه سه تيم علوم تربیتی، زبان شناسی و همچنين علوم اقتصادی بیشترین آثار دریافتی را دارا خواهند بود گفت: از امسال تيم مطالعات بین‌رشته‌ای نیز به تيم‌های علمی جشنواره فارابی اضافه شد و همچنين در روز اختتامیه از اثر برگزیده این تيم نیز تجلیل می‌مي شود.
دکتر میرزایی افزود: با مکاتبات دبیرخانه جشنواره فارابی با ناشران معتبر و همچنين تيم‌های علمی دانشگاهی و همچنين همچنین الکترونیکی شدن مراحل دریافت آثار، در این دوره از جشنواره تعداد آثار دریافتی افزایش یافت. در این دوره ۳۷ قسمت و بخش آثار توسط نهادهای حقوقی مانند انجمن‌های علمی و همچنين ۶۳ قسمت و بخش آثار توسط مولفان و همچنين محققان به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
وی با بیان اینکه در قسمت و بخش بین‌الملل دهمین جشنواره فارابی از ۸ برگزیده خارجی در حوزه مطالعات ایران‌شناسی و همچنين اسلام‌شناسی تجلیل خواهد شد گفت: این برگزیدگان از کشورهای فرانسه، انگلستان، آلمان، لهستان، اسپانیا، اندونزی، قزاقستان و همچنين هندوستان خواهند بود.
رئیس دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فارابی، بهره بري و استفاده از ظرفیت استادان سزاسر کشور را در داوری و همچنين کمیته‌های علمی از مزایایی این دوره جشنواره نام برد و همچنين گفت: الکترونیکی شدن فرآیندهای جشنواره باعث شد تا از ظرفیت مراکز علمی غیر از شهرستان تهران بهره بري و استفاده کنیم.
وی در پایان گفت: از سوی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، رئیس جمهور برای شرکت در اختتامیه جشنواره فارابی دعوت شده است. وی در صورت حضور از نفرات برتر هر تيم با اعطای لوح تجلیل مي کند.
م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

۷ بهمن؛ زمان برگزاری آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین المللی فارابی/ داوری بیش از ۵۶۰۰ اثر در جشنواره دهم/ تجلیل از ۳۷ اثر و همچنين شخصیت برتر داخلی و همچنين بین‌المللی در آیین اختتامیه در تاریخ ۳۰ October 1397 | 3:26 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *