آثار معنوی سرمایه‌‌های انقلاب از بین رفتنی نیست/ پشتیبانی از حرکت‌های علمی؛ شامل وظایف اصلی وزارت علوم – شریف

آثار معنوی سرمایه‌‌های انقلاب از بین رفتنی نیست/ پشتیبانی از حرکت‌های علمی؛ شامل وظایف اصلی وزارت علوم – شریف

به نقل از شریف: آثار معنوی سرمایه‌‌های انقلاب از بین رفتنی نیست/ پشتیبانی از حرکت‌های علمی؛ شامل وظایف اصلی وزارت علوم

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه شروع انقلاب اسلامی، پیروزی و همچنين استمرار آن هم بر پایه سرمایه‌های گرانقدری همچون شهدا و همچنين ایثارگران فراهم و همچنين برپا شده است، گفت: آثار این سرمایه معنوی با توطئه‌های دشمن از بین نمی‌رود و همچنين این مهمترین جوهره انقلاب است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی وزیر علوم در دیدار صمیمانه با کارکنان این وزارت، ضمن تبریک ایام دهه فجر و همچنين گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: چهل سالگی انقلاب اسلامی مرحله خاصی از دوران تحول، تغییر، رشد و همچنين توسعه است و همچنين طبعاً ویژگی‌های خاص خود را دارد و همچنين با توجه به آنچه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی به تا حال رخ داد و همچنين بخصوص بدعهدی‌های اخیر گرفته شده، موارد و نکات مهمی وجود دارد که این روزها در مجامع متنوع و گوناگون و مختلف به آن هم اشاره می‌مي شود.
وی با بیان اینکه مادامی که شهروندان و مردم شهر پای دستاوردهای انقلاب ایستاده‌اند، هیچ حادثه‌ای نمی‌تواند خللی در ادامه حضور نظام اسلامی و همچنين پیشرفت مسائل وارد کند، افزود: شروع انقلاب اسلامی، پیروزی و همچنين استمرار آن هم بر پایه سرمایه‌های گرانقدر انقلاب شامل خون شهدا و همچنين ایثار ایثارگران فراهم و همچنين برپا شده و همچنين این سرمایه معنوی تاثیرگذاری است که آثار آن هم با توطئه‌های دشمنان از بین رفتنی نیست و همچنين این مهمترین جوهره انقلاب است.
وزیر علوم با تاکید بر اینکه همچنان تلاش و همچنين حضور در صحنه برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی نیاز است و همچنين علاقه مندان به این کشور وظیفه دارند تا اجازه ندهند این سرمایه دچار سستی مي شود، تصریح کرد: مجموعه وزارت علوم وظیفه پشتیبانی را بر عهده دارد. در واقع ما در این مجموعه هم به عنوان فردی مسلمان و همچنين هم به عنوان معتقدان به این نظام، وظیفه پشتیبانی از هر حرکت علمی‌ای را که در کشور اتفاق می افتد داریم.
دکتر غلامی با بیان اینکه مجموعه وزارت علوم بخشی از جمعیت تلاشگر در اعتلای نام کشور در حوزه علوم و همچنين فناوری است و همچنين از محققین، اساتید دانشگاه‌ها و همچنين مسئولان اجرایی در مراکز علمی حمایت می‌کند، اظهار داشت: ما در صواب و همچنين حسن عملکردهای علمی کشور شریک هستیم و همچنين در صورت کوتاهی نیز مسئول خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه ممکن است در مجموعه‌ها، نام بسیاری از اشخاص موثر در پشتیبانی کمتر برده مي شود، بیان کرد: این اشخاص نباید انگیزه خود را از دست دهند زیرا ارزش کار این است که بدون تبلیغ و همچنين خودنمایی ارائه مي شود. هرچند مسئولان در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی و همچنين مدیران نسبت به اثرگذاری این اشخاص آگاهی کامل دارند ولي بايد توجه داشت بطور کلی باید تمرکز بر روی محصول و همچنين نتایج کارها باشد.
وزیر علوم در پایان ضمن تشکر از زحمات تلاشگران عرصه علم و همچنين فناوری، افزود: فعالیت‌های مجموعه وزارت علوم به عنوان بخشی از جمعیت علاقه‌مندان به نظام اسلامی است که به عنوان وظیفه انجام می‌گیرد البته باید آمادگی کار بیشتر با نیت خیر را نیز برای ارتقای مسائل داشته باشیم.
ز.ح ۷۴/‏ ع. ع ۵۷

آثار معنوی سرمایه‌‌های انقلاب از بین رفتنی نیست/ پشتیبانی از حرکت‌های علمی؛ شامل وظایف اصلی وزارت علوم در تاریخ ۱۶ November 1397 | 1:31 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *