اجرای ۴۶۶ پروژه مشترک تحقیقاتی با کشورهای استراتژیک از سوی دانشگاه‌ها – شریف

اجرای ۴۶۶ پروژه مشترک تحقیقاتی با کشورهای استراتژیک از سوی دانشگاه‌ها – شریف

به نقل از شریف: اجرای ۴۶۶ پروژه مشترک تحقیقاتی با کشورهای استراتژیک از سوی دانشگاه‌ها

قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی از اجرای ۴۶۶ پروژه مشترک تحقیقاتی با کشورهای استراتژیک از سوی دانشگاه‌های کشورمان خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم،
دکتر حسین سالار آملی در نهمین نشست هم‌اندیشی معاونان و همچنين مدیران دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری، با اشاره به اینکه جهان آینده به یک قطب اقتصادی تبدیل خواهد شد که مرکزیت آن هم بر اساس دانش، فناوری و همچنين نوآوری است بر لزوم حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان تاکید کرد.
وی حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان را از طریق سه هدف انتقال علم و همچنين تکنولوژی به جامعه، آموزش‌های فنی و همچنين حرفه‌ای و همچنين بین‌المللی سازی آموزش عالی قابل تحقق دانست.
دکتر سالار آملی درخصوص انتقال علم و همچنين تکنولوژی به جامعه تصریح کرد: دانشگاه ها و همچنين نهادهای آموزشی به منزله نهادهای کارآفرین مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است در زمینه اشاعه، نشر دانش و همچنين انتقال آن هم به جامعه و همچنين نسل‌های جوون بیش از پیش تلاش کنند.
به گفته وی در زمینه آموزش‌های فنی و همچنين حرفه‌ای، در دنیای کنونی که تحقیقات به عاملی اقتصادی تبدیل شده، دانشگاه ها و همچنين نهادهای علمی تحقیقاتی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است به روش آشکار در خدمت اقتصاد و همچنين تجارت قرار گیرند. دانشگاه ها و همچنين مراکز تحقیقاتی باید از هدف بودن، خارج و همچنين به وسیله ای برای توسعه اقتصادی تبدیل شوند.
وی بیان کرد: از این رو آموزش‌های فنی، تجربه و مهارت بالا آموزی و همچنين حرفه‌ای باید در جهت تربیت مهندسين و متخصصين کارآمد جهت به حرکت درآوردن چرخ های صنعت کشور، مورد توجه بیش از پیش قرار گیرند.
دکتر سالار آملی، بین‌المللی سازی آموزش عالی را یکی دیگر از سیاست‌های کلان وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری دانست و همچنين افزود: برخی اقدامات برای بین‌المللی سازی، انجام پروژه‌های مشترک، تبادل دانشجویان دکترا، فراهم کردن امکان بهره‌مندی از اعضای هیات علمی و همچنين پژوهشگران خارجی در کنار استادان و همچنين پژوهشگران ایرانی، اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک و همچنين ایجاد دوره های منجر به مدرک دو گانه دکتری ترددی، پروژه های تحقیقاتی با سرمایه گذاری مشترک و همچنين برگزاری کارگاه‌ها و همچنين سمینارها و همچنين کنفرانس‌های مشترک با دانشگاه‌های خارج از کشور است.
وی در ادامه به اجرای ۴۶۶ پروژه مشترک تحقیقاتی با کشورهای استراتژیک از سوی دانشگاهها و همچنين نیز بهره بري و استفاده دانشگاه‌های کشور از ۲۱۰۰ نیروی متخصص ایرانی مقیم خارج ازکشور و همچنين همکاری آنها با دانشگاه‌ها و همچنين پژوهشگاه‌های کشورمان اشاره کرد.
قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل در خصوص پروژه‌های بین‌المللی مشترک ایران با سایر کشورها خاطرنشان کرد: ۱۷ پروژه در زمینه‌های آموزشی و همچنين علمی تحقیقاتی با پژوهشگران و همچنين دانشگاه‌های اتریش در دست اجراست.
وی یادآور شد: برای توسعه همکاری‌های خود با آلمان در سه زمینه اعزام دانشجو برای فرصت‌های ۶ تا۹ ماهه برای دانشجویان دکتری و همچنين اساتید، دوره‌های مشترک تحصیلی در سطوح تحصیلی کارشناسی ارشد و همچنين اجرای پروژه‌های مشترک تحقیقاتی بین دو کشور در حال برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی هستیم که فراخوان آن هم از سوی دو کشور انجام شده و همچنين نشر یافته است.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

اجرای ۴۶۶ پروژه مشترک تحقیقاتی با کشورهای استراتژیک از سوی دانشگاه‌ها در تاریخ ۲۹ November 1397 | 7:24 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *