اعلام آمادگی بیش از ۷۰درصد دانشجویان برای دفاع از کشور/بیش از ۸۰ قسمت و بخش دانشجویان به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند – شریف

اعلام آمادگی بیش از ۷۰درصد دانشجویان برای دفاع از کشور/بیش از ۸۰ قسمت و بخش دانشجویان به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند – شریف

به نقل از شریف: اعلام آمادگی بیش از ۷۰درصد دانشجویان برای دفاع از کشور/بیش از ۸۰ قسمت و بخش دانشجویان به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند

رئیس نهاد مسائل دانشجویان، گفت: در یک نظرسنجی دانشجویی، بیش از ۸۰ قسمت و بخش دانشجویان به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند و همچنين بیش از ۷۰ قسمت و بخش آنها برای دفاع از کشور در موقع بروز خطر اعلام آمادگی نموده اند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر مجتبی صدیقی در همایشی که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در لاهه هلند برگزار شد، گفت: جمعیت دانشجویی کشور از ۱۷۰ هزار فرد يا شخصِ در اول انقلاب به چهار میلیون فرد يا شخص افزایش یافته است. وارد شدن به دانشگاه دیگر رویای دست نیافتنی نیست و همچنين هر جوانی می‌تواند از این امکان بهره بري و استفاده کند.
وی خاطر نشان کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پذیرش دانشجو در ۸۵ قسمت و بخش رشته محل‌ها بدون کنکور صورت می‌گیرد و همچنين تنها ۱۵ قسمت و بخش ظرفیت نیاز به شرکت در آزمون دارد.
دکتر صدیقی با اشاره به پیشرفت‌های علمی پژوهشی جمهوری اسلامی در سطح جهان، یادآور شد: ایران در تولید علم به رتبه ۱۶ جهان رسیده است و همچنين تعداد مقالات داغ و همچنين پراستناد، رتبه‌های ۳۵ و همچنين ۲۲ جهانی را کسب کرد؛ همچنین ۲۰ قسمت و بخش از مقالات با همکاری دانشگاه‌های خارجی منتشر شده است.
وی در قسمت و بخش دیگری از سخنرانی خود در کشور هلند به فناوری‌های پیشرفته ایران در حوزه ماهواره اشاره کرد و همچنين افزود: فناوری‌های ایران در حوزه ماهواره روی لبه مرزهای علم و همچنين فناوری حرکت می‌کند؛ پرتاب اخیر ماهواره اگرچه به توفیق نهایی نرسید ولی با توجه به تجربه گرانقدر آن هم، در کمتر از یک‌سال شمسي ورژن و نسخه بعدی ساخته خواهد شد.
دکتر صدیقی تصریح کرد: تعداد پارک های علم و همچنين فناوری، مراکز رشد و همچنين میزان فروش محصولات شرکت‌های دانش بنیان رشد چشمگیری داشته است. همچنين و علاوه بر این، دو هزار و همچنين ۸۸۸ ایده به مرحله تجاری‌سازی رسید و همچنين در سال شمسي ۱۳۹۶ نیز ۲۶۳ میلیون دلار محصول شرکت‌های دانش بنیان صادر شده است.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان خاطرنشان کرد: در این دهه باید نسبت به نهادسازی نقاط برجسته عملکرد و همچنين تبدیل توفیق‌های نقطه‌ای به جریان و همچنين نهاد اهتمام ورزیم. همچنین با بازنگری عملکرد، اولویت را به کیفیت بخشی فعالیت‌ها اختصاص دهیم، همانگونه که طرح آمایش درصدد بهبود کیفیت عملکرد آموزش عالی است.
وی افزود: باید عقلانیت همراه با روحیه انقلابی را به مسئولان و همچنين جامعه یادآور شویم و همچنين اصرار بر داشته‌های فراوان و همچنين نقطه اشتراک و همچنين اتکا در هویت ملی داشته باشیم. در نظرسنجی های عمومی و همچنين دانشجویی به عرق ملی و همچنين علاقه به کشور اعتقادی عمیق نشان داده شده است.
دکتر صدیقی تاکید کرد: در دهه پیش رو، دمیدن روح جديد و تو و تازه در اداره کشور ضروری است و همچنين پوست‌اندازی مدیریت‌ها و همچنين جوون‌گرایی همراه با بهره‌گیری از تجربیات گرانقدر قبلی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به نظر می‌رسد. استقبال از شفافیت در عملکردها و همچنين پاسخ‌گویی همه به کمک ابزارها و همچنين فناوری‌های نو شامل بهره‌گیری از فضای مجازی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است.
به گفته وی، بازگشت به اخلاق و همچنين حاکمیت اصول اخلاقی به عنوان گمشده سال شمسي‌های اخیر برای همه ضروری است. هر چه از دوران و همچنين فضای ایثار و همچنين از خودگذشتگی اوایل انقلاب و همچنين دفاع مقدس دور شدیم، خودخواهی و همچنين فردگرایی‌ها بیشتر شد که نتیجه‌ای جز کاهش سرمایه اجتماعی در بر نداشت. در یک کلام، اصلاح از درون و همچنين اتکا به نیروهای لایزال خود و همچنين توکل بر خداوند، تنها راه پیشرفت و همچنين حرکت رو به جلو در دهه پنجم انقلاب اسلامی است.
وی اظهار امیدواری کرد: افرادی که در حال کسب علم در این محیط خواهند بود با موفقیت برای خدمت به کشور باز خواهند گشت.
گفتنی است در این همایش علیرضا جهانگیری سفیر ایران در هلند، قادر قربانی اصل رایزن علمی ایران در منطقه شنگن و همچنين همچنین تعدادی از دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های هلند نیز حضور داشتند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

اعلام آمادگی بیش از ۷۰درصد دانشجویان برای دفاع از کشور/بیش از ۸۰ قسمت و بخش دانشجویان به ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند در تاریخ ۱۴ November 1397 | 6:03 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *