افتتاح سه طرح عمرانی در دانشگاه صنعتی سهند – شریف

افتتاح سه طرح عمرانی در دانشگاه صنعتی سهند – شریف

به نقل از شریف: افتتاح سه طرح عمرانی در دانشگاه صنعتی سهند

همزمان با ایام دهه تبريک و مبارک فجر و همچنين با حضور دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، سه طرح عمرانی – دانشگاهی شامل ساختمان خواجه نصیرالدین طوسی، مرکز محاسبات پیشرفته و همچنين تصفیه‌منزل و خانه فاضلاب دانشگاه صنعتی سهند افتتاح شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی سهند، ساختمان خواجه نصیرالدین طوسی دارای مساحت ۷۵۶۰ متر مربع است که در سه طبقه شامل آزمایشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی، کلاس‌ها، اتاق‌های اعضای هیئت علمی، سالن سمینار و همچنين خواندن و قرائت‌منزل و خانه‌های مرتبط به دانشکده‌های مهندسی مکانیک و همچنين مهندسی پزشکی احداث شده است.
مرکز محاسبات پیشرفته نیز شامل دو عدد سرور ۹۲۰MFLOPS و همچنين پنج عدد سرور ۵TFLOPS در راستای برآورده کردن نیازهای محاسبات سنگین پژوهشگران و همچنين دانشجویان دانشگاه تجهیز گردیده است.
تصفیه منزل و خانه فاضلاب دانشگاه سومین طرح افتتاح شده می‌باشد که قابلیت تصفیه ۱۳۰۰ متر مکعب در روز را داراست و همچنين با هدف جلوگیری از ایجاد پدیده‌های آلاینده زیست‌محیطی و همچنين همچنین بهره بري و استفاده از پساب تصفیه شده در امر آبیاری فضای سبز دانشگاه و همچنين با توجه به محدودیت منابع آبی دانشگاه، احداث شده است.
دکتر نظرپور بعد از برگزاری آیین افتتاح پروژه‌های مذکور در نشست شورای دانشگاه صنعتی سهند نیز حضور یافت.
گفتنی است دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم و همچنين مدیر کل نظارت بر طرح‌های عمرانی این وزارت در ابتدای وارد شدن به دانشگاه صنعتی سهند با همراهی اعضای شورای دانشگاه در گلزار شهدای گمنام این دانشگاه حضور یافته و همچنين با خواندن و قرائت فاتحه به مقام شامخ این شهدا ادای احترام کردند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

افتتاح سه طرح عمرانی در دانشگاه صنعتی سهند در تاریخ ۱۶ November 1397 | 8:10 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *