باید ساختار مناسب همکاری‌های علمی را ایجاد کنیم – شریف

باید ساختار مناسب همکاری‌های علمی را ایجاد کنیم – شریف

به نقل از شریف: باید ساختار مناسب همکاری‌های علمی را ایجاد کنیم

قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل در دیدار با دست يار فرهنگستان علوم اتریش گفت: باید ساختار مناسب همکاری‌های علمی را ایجاد کنیم تا بر اساس آن هم برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنين سیاست‌های کلان دیپلماسی علمی را دنبال نماییم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در دیدار دکتر سی بیل ونتکر، دست يار فرهنگستان علوم اتریش با دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل راهکارهای گسترش علمی ایران و همچنين اتریش مورد بررسی قرار گرفت.
دکتر سالار آملی در این دیدار با تاکید بر اراده ایران برای گسترش همکاری‌های علمی و همچنين دانشگاهی با کشور اتریش گفت: تبادل استادان، پژوهشگران و همچنين دانشجویان ایرانی در قالب فرصت‌های مطالعاتی کوتاه مدت، بورس‌های دکتری ترددی با استاد راهنمای مشترک و همچنين پذیرش دانشجویان اتریشی در ایران از محورهای همکاری علمی دو کشور است.
دست يار فرهنگستان علوم اتریش نیز در این دیدار گفت: این فرهنگستان با ارائه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های تعالی مشترک در حوزه‌های علم و همچنين علوم انسانی، قادر به فراهم آوردن فرصت‌هایی برای ایجاد و همچنين برقراری ارتباطات بین‌المللی در سطوح عالی است.
حوزه‌های شرق‌شناسی، تاریخ تمدن ایران، آموزش زبان و همچنين ادبیات فارسی در دانشگاه‌های اتریش از طریق تبادل استادان آموزش زبان فارسی شامل محورهایی بود که طرف اتریشی آمادگی خود را برای همکاری با ایران اعلام کرد.
همچنین علاقه‌مندی موسسه پژوهشی بین‌المللی جمعیت‌شناسی مستقر در آکادمی علوم اتریش (ÖAW) به همکاری با دانشگاه‌های ایران در زمینه‌های جمعیت شناسی و همچنين سرمایه انسانی و همچنين جلب اندیشمندان و همچنين پژوهشگران جوون ایرانی در این موسسه برای اجرای فعالیت‌های تحقیقاتی مشترک، از دیگر موضوعات مورد گفت‌وگو در این جلسه بود.
پروفسور شوارتز، رئیس موسسه ایران شناسی اتریش، دکتر عزیزاله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی، رایزن فرهنگی سفارت اتریش در تهران و همچنين نمایندگانی از وزارت مسائل خارجه کشورمان نیز در این جلسه مشترک حضور داشتند.
م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

باید ساختار مناسب همکاری‌های علمی را ایجاد کنیم در تاریخ ۲ November 1397 | 7:08 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *