بررسی تناسب بین مسئولیت اشخاص و همچنين آموزش‌های مرتبط با آن هم؛ شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم است – شریف

بررسی تناسب بین مسئولیت اشخاص و همچنين آموزش‌های مرتبط با آن هم؛ شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم است – شریف

به نقل از شریف: بررسی تناسب بین مسئولیت اشخاص و همچنين آموزش‌های مرتبط با آن هم؛ شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم است

دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای که اکنون در دستور کار وزارت علوم قرار دارد، بررسی این است که آیا فردی که می‌خواهد مسئولیتی را بپذیرد آموزش تخصصی مرتبط با آن هم را دیده است یا خیر؟ این پيشامد جديد به دانشگاه‌ها نیز ابلاغ و همچنين به آن هم‌ها نقل شده که تصمیمات براساس قوانین و همچنين ضوابط انجام مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، بعدازظهر روز یکشنبه نشست سراسری مدیران مسائل اداری و همچنين پشتیبانی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی کشور در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار شد.

دکتر محمدتقی نظرپور در این نشست اظهار داشت: در صورتي که در راهکارهای متنوع و گوناگون و مختلف، با نهاد استخدامی کشور همسو شده‌ایم به معنای کنار گذاشتن آیین‌نامه‌های قبلی و همچنين بهره بري و استفاده از آیین‌نامه‌های جدید نیست و همچنين وزیر علوم نیز بر توجه به این پيشامد جديد تاکید بسیاری داشتند؛ لذا باید در جهت قانون پیش رویم و همچنين در صورتي که کاستی و همچنين نقایصی هم وجود دارد، در جهت رفع آن هم بکوشیم.

وی همچنین به نقش منابع انسانی در تحول نظام اداری اشاره کرد و همچنين افزود: هر دستگاهی که به دنبال ارتقای سطح خود است باید به منابع انسانی به عنوان یک سرمایه ارزشمند توجه داشته باشد زیرا توجه به این منابع است که می‌تواند نهاد را دگرگون کند.

دکتر نظرپور با بیان اینکه وزارت علوم و همچنين دانشگاه‌ها عناصر اصلی نظام اداری خواهند بود، گفت: در صورتي که می‌خواهیم تحولی در نظام اداری ایجاد مي شود باید آموزش که یک عنصر اصلی و همچنين مهم است، مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای که اکنون در دستور کار وزارت علوم قرار دارد بررسی این امر است که در صورتي که فردی می‌خواهد مسئولیتی را بپذیرد آیا آموزش تخصصی آن هم را دیده است یا خیر؟ این پيشامد جديد به دانشگاه‌ها نیز ابلاغ و همچنين به آن هم‌ها نیز نقل شده که تصمیمات براساس قوانین و همچنين ضوابط انجام مي شود.

دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته معمولاً اشخاص در آغاز فعالیت‌شان به منظور آشنایی و همچنين آگاهی بیشتر از حیطه کاری خود، برای مدتی در کنار مسئولان قبلی خواهند بود، تصریح کرد: اینکه اشخاص قبل از قبول مسئولیت رسمی خود، بهره بري و استفاده از تجارب مسئولان قبلی را مدنظر قرار داشته باشند، امر بسیار مهمی است.

دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به نظام تحول اداری بیان کرد: در حال حاضر برخی از الگوهای موجود، نیاز تعدادی از دانشگاه‌ها را برآورده نمی‌کند زیرا سطوح دانشگاه‌ها با یکدیگر متغاير و متفاوت است و همچنين مطالبات یک دانشگاه سطح یک با سطح چهار یکسان نیست.

دکتر نظرپور به تطبیق نظام اداری با اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و همچنين اظهار داشت: اعضای هیئت علمی آموزش عالی و همچنين مدیران می‌توانند در ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف این حوزه موثر باشند.

وی به ۱۰ برنامه جذاب و جالب و خوب نهاد مسائل اداری و همچنين استخدامی کشور که در ستاد وزارت علوم تقسیم‌بندی شده‌اند اشاره کرد و همچنين گفت: مهندسی نقش و همچنين ساختار حکومت، ارائه سرويس ها و خدمات در فضای رقابتی، بهبود نظام‌ها و همچنين فناوری‌های مدیریتی، توسعه حکومت الکترونیک و همچنين هوشمندسازی اداری، مدیریت بهره‌وری نظام اداری کشور، مدیریت منابع انسانی، توسعه فرهنگ سازمانی، صیانت از حقوق شهروندان در نظام اداری، ارتقای پاسخگویی، شفافیت، مبارزه با فساد در حوزه اداری و همچنين نظارت و همچنين ارزیابی در ستاد وزارت علوم شامل این برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها است که جلسات مختلفی نیز در این خصوص برگزار شده و همچنين اکنون در حال انجام است و همچنين امیدواریم به زودی به نتایج ملموسی از این برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها جهت ارائه به دانشگاه‌ها برسیم.

ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

بررسی تناسب بین مسئولیت اشخاص و همچنين آموزش‌های مرتبط با آن هم؛ شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم است در تاریخ ۷ November 1397 | 10:14 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *