تعریف ۲۲ پروژه مشترک بین دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان/ لزوم بهره بري و استفاده بیشتر از ظرفیت دیپلماسی علمی – شریف

تعریف ۲۲ پروژه مشترک بین دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان/ لزوم بهره بري و استفاده بیشتر از ظرفیت دیپلماسی علمی – شریف

به نقل از شریف: تعریف ۲۲ پروژه مشترک بین دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان/ لزوم بهره بري و استفاده بیشتر از ظرفیت دیپلماسی علمی

رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران با اعلام اینکه در سال شمسي قبل ۲۲ پروژه مشترک بین دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان تعریف شده است، بر لزوم بهره بري و استفاده بیشتر از ظرفیت های دیپلماسی علمی برای توسعه همکاری ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های مشترک میان دانشگاه‌های ایران و همچنين دانشگاه ها و همچنين موسسات معتبر و همچنين شاخص علمی در جهان تاکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جبارعلی ذاکری در نهمین نشست سراسری هم‌اندیشی معاونان و همچنين مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و همچنين پژوهش و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری گفت: دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران دانشگاهی است که به تا حال برنامه جذاب و جالب و خوب‌های راهبردی خود را در سه دوره دنبال کرده و همچنين در حال حاضر نیز چهارمین برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی آن هم با محوریت توسعه ارتباطات بین‌المللی و همچنين حرکت فعالیت‌های علمی دانشگاه‌های برتر کشور در حال انجام است.
وی در این نشست که امروز (یکشنبه) در دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران برگزار شد، افزود: این دانشگاه بعد از آنکه از سوی وزارت علوم به عنوان دانشگاه مطابق و يکدست‌کننده بین دانشگاه‌های آلمان و همچنين ایران انتخاب شد، ارتباط با این کشور را آغاز کرد که بر همین اساس طی سه سال شمسي قبل فعالیت‌های بسیاری در این زمینه انجام و همچنين نتایج آن هم در اسفندماه سال شمسي قبل اعلام شد.
دکتر ذاکری با تاکید بر لزوم شکل‌گیری دیپلماسی علمی بین دانشگاه‌های متنوع و گوناگون و مختلف بیان کرد: باید تعامل و همچنين پویایی بین دانشگاه‌ها و همچنين پژوهشگاه‌های حوزه تحصیلات تکمیلی با تعریف پروژه‌های مشترک و همچنين بهره‌مندی از توانمندی‌های شرکت‌های اجرایی گسترش یابد و همچنين از این طریق بیش از پیش ظرفیت‌های مراکز علمی نیز مورد بهره بري و استفاده قرار گیرد.
رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران تصریح کرد: در دو سال شمسي قبل طرحی را اجرا کردیم که طی آن هم، با بهره بري و استفاده از یک دانشگاه آلمان و همچنين یک دانشگاه از ایران و همچنين دو شرکت متخصص در خرید تجهیزات، گام‌هایی برداشته شد که می‌تواند در آینده الگویی برای دانشگاه‌ها در بهره بري و استفاده از تکنولوژی باشد.
دکتر ذاکری گفت: در سال شمسي ۹۶ همچنين و علاوه بر برگزاری روز علم آلمان در ایران، اجلاسی در این کشور برگزار شد و همچنين تعداد قابل توجهی از رؤسای دانشگاه‌ها در آن هم حضور داشتند و همچنين راهکارهایی برای انجام پروژه‌های مشترک ارائه شد که حاصل آن هم، تعریف ۲۲ پروژه مشترک در سطح ملی بین دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان بود. این برنامه جذاب و جالب و خوب اکنون نیز علی رغم وجود برخی محدودیت‌ها، همچنان ادامه دارد و همچنين خوشبختانه طرف‌های آلمانی نیز آمادگی خود را در این زمینه اعلام نموده اند.
وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم در اردیبهشت‌ماه سال شمسي آینده میزبان هیئتی از کشور آلمان باشیم، افزود: ما از تعامل اساتید علمی کشور با دانشگا‌های آلمان استقبال می‌کنیم و همچنين امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد نتایج مثبت این ارتباطات و همچنين هماهنگی‌ها باشیم.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷.

تعریف ۲۲ پروژه مشترک بین دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان/ لزوم بهره بري و استفاده بیشتر از ظرفیت دیپلماسی علمی در تاریخ ۲۸ November 1397 | 2:26 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *