تمدید طرح بخشودگی جرایم بدهکاران به صندوق رفاه تا ۷ اسفندماه – شریف

تمدید طرح بخشودگی جرایم بدهکاران به صندوق رفاه تا ۷ اسفندماه – شریف

به نقل از شریف: تمدید طرح بخشودگی جرایم بدهکاران به صندوق رفاه تا ۷ اسفندماه

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از تمدید طرح بخشودگی جرایم بدهکاران به این صندوق تا ۷ اسفند ماه خبر داد .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از صندوق رفاه دانشجویان، ذوالفقار یزدان‌مهر با اشاره به تمدید طرح بخشودگی جرایم بدهکاران به صندوق رفاه دانشجویان گفت: با توجه به تقاضاها و همچنين درخواست‌های مکرر دانش‌آموختگان درخصوص تمدید طرح بخشودگی جرایم و همچنين به جهت رعایت حال این فارغ‌التحصیلان، مقرر شد به مناسبت گريز و فرار رسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) این طرح تا ۷ اسفندماه تمدید مي شود.
وی تصریح کرد: در زمان اجرای این طرح، دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی می‌توانند با بازپرداخت بدهی خود به صورت یکجا و همچنين بروز کردن معوقات خود صرفاً از طریق پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان به نشانی bp.swf.ir از بخشودگی صددرصدی و همچنين ۵۰ درصدی جرائم متعلقه بابت عدم پرداخت به موقع اقساط بهره‌مند شوند.
گفتنی است طرح بخشودگی جرایم بدهکاران به صندوق رفاه دانشجویان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از ۱۴ بهمن‌ماه آغاز شده است.

 

*دانشگاه‌ها برای حرکت به سمت درآمدزایی تدبیر داشته باشند
رئیس صندوق رفاه دانشجویان همچنین در بازدید از دانشگاه زنجان اظهار داشت: دانشگاه‌‌ها برای حرکت به سمت درآمدزایی تدبیر داشته باشند.
یزدان مهر با بیان اینکه در سال شمسي ۱۳۹۷ سخت‌ترین شرایط را داشتیم و همچنين برحسب پیش‌بینی‌های انجام شده، سال شمسي ۱۳۹۸ سخت‌تر از سال شمسي جاری خواهد بود، اظهار داشت: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است که از هم اکنون خودمان را برای اداره هرچه بهتر و همچنين پویاتر دانشگاه‌ها با توجه به معظلات و مسائل و مشکلات موجود آماده کنیم.
وی با اشاره به ظرفیت بالای منابع کشور نسبت به دنیا و همچنين تناسب آن هم به جمعیت ایران اسلامی گفت: ناچاریم در شرایط انقباضی با تکیه بر مراکز دانش‌بنیان، فعالیت‌های علمی و همچنين پژوهشی در خدمت به شهروندان و مردم شهر و همچنين ملت و همچنين بهره بري و استفاده مطلوب از منابع خدادادی، به سمت درآمدزایی رفته و همچنين کشور را در شرایط جنگ اقتصادی کمک کنیم تا استاندارد اقتصادی کشورمان بیشتر از این مي شود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به رسالت دانشگاه‌ها، توجه به اقتصاد آموزش عالی را مهم توصیف کرد و همچنين افزود: استان زنجان ظرفیت‌های خوبی دارد و همچنين در قسمت و بخش درآمدزایی، مراکز رشد و همچنين شرکت‌های دانش‌بنیان نقش بسزایی دارند و همچنين یکی از معظلات و مسائل و مشکلات کشور در زمان حال تأمین گوشت است که زنجان به عنوان قطب در این زمینه می‌تواند کمک‌های بسیاری به کشور کند و همچنين دانشگاه‌‌های جامع نسل چهارم باید نسبت به معظلات و مسائل و مشکلات کشور حساس باشند که ارتباط تنگاتنگ با صنعت تا حدودی می‌تواند این معظلات و مسائل و مشکلات را به حداقل رساند.
وی به بهره بري و استفاده و همچنين بهره‌مندی از ظرفیت نهادهای عمومی، مردمی و همچنين خیرین تأکید کرد و همچنين گفت: صندوق رفاه دانشجویان سعی کرده در بحث دخل و درآمد اختصاصی طوری عمل کند تا فعالیت‌ها با مشکل مواجه نشود به طوری که ۱۲۰ قسمت و بخش دخل و درآمد اختصاصی امسال بررسي کننده و پروهشگر شده است.
یزدان مهر تصریح کرد: سعی بر این بود که هیچ دانشجویی به جهت عدم تمکن مالی از خوابگاه‌های دانشجویی بی‌‌بهره نباشد؛ این صندوق نسبت به پرداخت ۳۲۰ میلیارد ریال وام به صورت کمک رهن برای دانشجویان در سال شمسي ۹۷ اقدام کرد که ۲۲ هزار دانشجو را شامل شد.
در بحث خوابگاه‌ها صندوق رفاه دانشجویان، پرداخت وام کمک رهن و همچنين همچنین ارتقای وضع موجود خوابگاه‌ها را در دستور کسب و کار خود داشت که خوشبختانه ۵۸۷ خوابگاه را در دانشگاه‌‌های کشور ارتقا دادیم.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به سطح خوب خوابگاه‌های دانشگاه زنجان (سطح ۲) گفت: سعی بر این داریم که این خوابگاه‌ها به سطح یک ارتقا پیدا کنند و همچنين امسال حدود ۲۲۰ خوابگاه را به کمک دانشگاه‌ها به سطح بالا ارتقا دادیم که مجموعاَ ۵۸۷ خوابگاه طی چهار سال شمسي قبل بود.
وی درخصوص سلف سرویس دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به گرانی‌های اخیر و همچنين قیمت تمام شده حدوداَ ۱۳ هزار تومانی هر پرس غذا، تنها و فقط ۱,۴۰۰ تومان آن هم از دانشجو دریافت می‌مي شود. به همین منظور و همچنين به جهت هدفمندی یارانه اختصاص داده شده، تبدیل آشپزخانه سنتی به صنعتی را در دستور کسب و کار خود قرار دادیم که صرفه جویی ۳۰ الی ۴۰ درصدی هزینه‌ها را دربرخواهد داشت و همچنين پیش‌‌بینی رستوران‌های مکمل در دانشگاه ها که در حال حاضر ۱۰۲ رستوران از این نوع در دانشگاه‌‌ها کمک به صرفه جویی ۵۰ درصدی در این زمینه نموده اند و همچنين با توجه به برنامه جذاب و جالب و خوب‌‌ریزی‌های گرفته شده امیدواریم همه سلف‌های دانشگاه‌ها در ۲ سال شمسي آینده به سطح یک و همچنين دو ارتقا یابند.
یزدان مهر از وجود ۱۱۴ صندوق خیریه در دانشگاه‌‌ها با شعار “عدم ترک تحصیل دانشجو به جهت فقر مالی” خبر داد و همچنين گفت: وام های اختصاص داده شده به این موضوع وام شرافتی بوده که به دور از هرگونه مشقت و همچنين روال اداری انجام می‌گیرد.
وی با اشاره به اختصاص وام ۱۰۰ میلیون تومانی به کارگاه‌های تجربه و مهارت بالا محور که در راستای اقتصاد مقاومتی و همچنين حمایت از کالای ایرانی شکل می‌گیرد تصریح کرد: ضمن ایجاد اشتغال در کنار تحصیل برای دانشجویان وام ۱۰ میلیون تومانی نیز به دانشجویان مشغول در این کارگاه‌ها تخصیص یافته است به این طریق که سعی شد ۱۰۰ قسمت و بخش کلیه وام‌های دانشگاه‌های منطقه ها و مناطق کم برخوردار بررسي کننده و پروهشگر مي شود.
دکتر سیدمحسن نجفیان رئیس دانشگاه زنجان نیز نقل از مشروحی از فعالیت‌های انجام شده در این دانشگاه ارائه کرد و همچنين بازدید از قسمت‌های متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاه، پایان قسمت و بخش سفر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به دانشگاه زنجان بود.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴

تمدید طرح بخشودگی جرایم بدهکاران به صندوق رفاه تا ۷ اسفندماه در تاریخ ۳۰ November 1397 | 5:17 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *