جشنواره بین‌المللی فارابی؛ زمینه‌ساز تبادل آرای متفکران، دانشمندان و همچنين نهادهای علمی فرهنگی جهان – شریف

جشنواره بین‌المللی فارابی؛ زمینه‌ساز تبادل آرای متفکران، دانشمندان و همچنين نهادهای علمی فرهنگی جهان – شریف

به نقل از شریف: جشنواره بین‌المللی فارابی؛ زمینه‌ساز تبادل آرای متفکران، دانشمندان و همچنين نهادهای علمی فرهنگی جهان

رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم و همچنين رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فارابی با تاکید بر آزاد بودن مشارکت در جشنواره برای تمامی پژوهشگران ایرانی و همچنين غیرایرانی گفت: این جشنواره در راستای تبادل آرای متفکران، دانشمندان و همچنين نهادهای علمی فرهنگی جهان، زمینه‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را فراهم آورده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین میرزایی در دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی که روز یکشنبه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، گفت: علوم انسانی و همچنين اسلامی بیش از نیمی از آموزش عالی کشور را به خود اختصاص داده و همچنين امروز شاهد دهمین مراسم تکریم از عالمان فرهیخته این حوزه معرفتی هستیم که قد برافراشته است تا قامت بلند عالمان علوم انسانی و همچنين اسلامی را به تکریم بنشیند.
دکتر میرزایی افزود: علوم انسانی را نه برتر از علوم دیگر می‌دانیم و همچنين نه کمتر، هر چند در صورتي که قدر علوم را به موضوع آن هم بدانیم، علوم انسانی بر تارک علوم دیگر قرار می‌گیرد؛ زیرا هم دارای کارکرد است و همچنين هم کاربرد و همچنين مسئولیت اجتماعی دانشگاه، مهم‌ترین وجهی است که این علوم را در خدمت به سرزمین عزیزمان قرار داده است.
رئیس دبیرخانه دائمی جشنواره بین‌المللی فارابی با تشکر از همت و همچنين زمانی که دکتر اسحاق جهانگیری، دست يار اول رئیس جمهوری در تشکیل هسته‌ها و همچنين خوشه‌های علمی دانشگاه‌های سطح یک کشور و همچنين بهره‌گیری از دستگاه های اجرایی کشور از علوم انسانی صرف نموده اند، گفت: این خوشه‌ها عمدتاً خوشه‌هایی خواهند بود که مرتبط به حوزه‌های علوم انسانی است و همچنين دانشگاه‌های جامع کشور و همچنين دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان دانشگاه تخصصی علوم انسانی در این خوشه‌ها سهم ارزشمندی ایفا نموده اند و همچنين امید است این طلیعه ارزشمند، گامی بلند در جهت اعتلای کشور و همچنين بهره بري و استفاده روز افزون از علوم انسانی در خدمت به کشور باشد.
دکتر میرزایی افزود: در دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی از بین ۵۶۴۹ اثر دریافتی، ۱۷ اثر در قالب ۱۶ اثر برگزیده و همچنين شایسته تقدیر در ۱۴ تيم علمی و همچنين یک برگزیده جایزه میان رشته‌ای که از سال شمسي آینده به عنوان تيم ۱۵ جشنواره تثبیت خواهد شد، مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
وی گفت: همچنين و علاوه بر آن هم از ۷ شخصیت بین‌المللی که از ایران شناسان و همچنين اسلام شناسان برجسته جهان خواهند بود، تجلیل خواهد شد؛ برگزیدگان خارجی حاضر در این دوره از جشنواره از کشورهای انگلستان، فرانسه، آلمان، لهستان، اسپانیا، قزاقستان و همچنين هندوستان خواهند بود و همچنين این اقدام را به عنوان گامی در دیپلماسی فرهنگی می‌دانیم.
دکتر میرزایی خاطرنشان کرد: همچنين و علاوه بر قسمت و بخش‌های داخلی و همچنين بین‌المللی از ۱۲ شخصیت پیشرو علوم انسانی و همچنين پیشکسوت که مایه فخر و همچنين مباهات علوم انسانی کشور خواهند بود و همچنين همچنین انجمن‌های علمی برتر، فصلنامه علمی برتر، مترجم برگزیده و همچنين نظریه‌پرداز برتر نیز تقدیر خواهد شد.
رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم افزود: آنچه امروز به عنوان گامی در جهت تقدیر از عالمان علوم انسانی صورت می‌گیرد، قدمی است در جهت تکریم این عزیزان هرچند که خود را بی‌نیاز از آن هم می‌دانند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

جشنواره بین‌المللی فارابی؛ زمینه‌ساز تبادل آرای متفکران، دانشمندان و همچنين نهادهای علمی فرهنگی جهان در تاریخ ۷ November 1397 | 12:25 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *