دانشگاهیان و همچنين دانشجویان همواره نقش کلیدی در جریان انقلاب اسلامی دارند – شریف

دانشگاهیان و همچنين دانشجویان همواره نقش کلیدی در جریان انقلاب اسلامی دارند – شریف

به نقل از شریف: دانشگاهیان و همچنين دانشجویان همواره نقش کلیدی در جریان انقلاب اسلامی دارند

حجت‌الاسلام محمدمهدی صالحی، دست يار فرهنگی و همچنين سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی گفت: دانشگاهیان و همچنين دانشجویان همواره نقش کلیدی در جریان انقلاب اسلامی دارند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در آیین تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، امام و پيشوا خمینی(ره) و همچنين مقام معظم رهبری که ظهر امروز (یکشنبه) در حرم مطهر امام و پيشوا راحل برگزار شد، حجت‌الاسلام صالحی چهل سالگی انقلاب اسلامی را نمادی از بلوغ و همچنين بالندگی دانست و همچنين اظهار داشت: دشمن در مسیر هدف خود که ضربه به این انقلاب است دو مسیر تحریف امام و پيشوا و همچنين ‌انقلاب و همچنين تطهیر دشمنان امام و پيشوا و همچنين انقلاب را به منظور تحقق اهداف خود پیش می‌گیرد.
دست يار فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه حضرت امام و پيشوا خمینی(ره) نیز با درنظر داشتن این هدف دشمن، همواره بر ایجاد هویت اثرگذار در دانشجویان و همچنين دانشگاهیان تاکید داشتند، گفت: صرف نظر از بیانات امام و پيشوا خمینی(ره) برای مخاطبان عام، در صورتي که دقت نظرکنیم بیشترین توجه ایشان در میان اقشار متنوع و گوناگون و مختلف به دانشجویان و همچنين دانشگاهیان بوده است.
حجت الاسلام صالحی افزود: در احصای مضامین سخنان امام و پيشوا خمینی(ره) در خطاب قرار دادن دانشگاهیان به هشت موضوع مهم می‌رسیم که در سخنان ایشان بیشتر از همه موضوعات، خطاب به جامعه دانشگاهی بوده است.
وی خاطرنشان کرد: اولین نقطه‌ای که امام و پيشوا خطاب به قشر فرهیخته و همچنين نخبگان مطرح می‌کنند استقلال در همه ابعاد فکری، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و همچنين فرهنگی است. در بحث استقلال سیاسی امام و پيشوا توانسته بود شهروندان و مردم شهر سالاری دینی را علی‌رغم همه فراز و همچنين فرودها با کمک دانشگاهیان در کشور مستقر کند.
دست يار فرهنگی و همچنين سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: لزوم توجه به قشر مستضعف در سخنان امام و پيشوا خمینی(ره) مورد تاکید بود و همچنين برای ایشان اهمیت داشت. نگرانی از نفوذ پیدا و همچنين پنهان جامعه استکبار در جریان تصمیم گیری‌های کشور یکی دیگر از موارد مورد تاکید ایشان بود که تجلی و همچنين روشی از روش‌های تحقق اهداف دشمن در جریان ضربه به انقلاب است.
وی افزود: آمریکا ستیزی موضوع دیگری است که امام و پيشوا خمینی (ره) همواره بر آن هم تاکید داشتند و همچنين توجه به آزادی اندیشه و همچنين فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن موضوع دیگر مورد تاکید ایشان خطاب به دانشگاهیان بود.
حجت الاسلام صالحی تاکید کرد: حضرت امام و پيشوا خمینی (ره) در عین توجه به خاستگاه رشد و همچنين بالندگی جامعه که دانشگاه است همواره بر صیانت دانشگاهیان از آلودگی‌های فکری و همچنين عقیدتی نیز تاکید داشتند.
وی با بیان اینکه، دوری از نگاه تک بعدی در اداره جامعه مورد اشاره در سخنان حضرت امام و پيشوا خمینی (ره) بوده است، افزود: در صورتي که دستاوردهای انقلاب معجزه گونه بوده، منشا آن هم توجه به این موضوعات است وهر کجا احساس کردیم از آرمان‌ها فاصله گرفته‌ایم باید بدانیم  منشا آن هم عدم توجه به این موارد است.
دست يار فرهنگی و همچنين سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: حضرت امام و پيشوا بر پیش‌رو و همچنين آوانگارد بودن دانشگاهیان تاکید می‌کردند، ولي بايد توجه داشت امروز شاهدیم دشمنان و همچنين بدخواهان با بهره بري و استفاده از ابزار رسانه درصدد آن هم خواهند بود جوانان ما را از  مکتب اسلام و همچنين انقلاب ناامید کنند.
وی افزود: حال آنکه این پيشامد جديد فرصتی است تا مسئولان دانشگاهی نسبت به پیش‌رو بودن دانشجویان و همچنين بالابردن انگیزه آنان گام بردارند و همچنين در این مسیر در صورتي که رفتار غیرعرفی هم از جوانان دیدیم نباید احساس آرمانخواهی و همچنين ‌پیش‌رو بودن آنها را کمرنگ کنیم زیرا در غیر این صورت آرمان‌ها لطمه جدی خواهند دید.
ر.ب۴۵/ع.ع۵۷
 

دانشگاهیان و همچنين دانشجویان همواره نقش کلیدی در جریان انقلاب اسلامی دارند در تاریخ ۱۴ November 1397 | 5:12 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *