دانشگاه‌ها باید در تمامی حوزه‌ها مستقل شوند – شریف

دانشگاه‌ها باید در تمامی حوزه‌ها مستقل شوند – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه‌ها باید در تمامی حوزه‌ها مستقل شوند

مدیر کل مسائل اداری و همچنين پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه دستگاه‌های متولی، سیاستگذاران و همچنين قوای سه‌گانه در کشور به استقلال دانشگاه‌ها پی برده‌اند، گفت: مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا این اصل اساسی در کشور مدنظر قرار گیرد و همچنين بر همین اساس باید دانشگاه‌ها در تمامی حوزه‌ها مستقل شوند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر اباصلت خراسانی در نشست سراسری مدیران مسائل اداری و همچنين پشتیبانی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی کشور که بعد از ظهر امروز یکشنبه در مرکز همایش‌های بین‌المللی رازی برگزار شد، گفت: تعریف منابع انسانی اکنون از ۴ فرآیند به ۲۱ فرآیند افزایش یافته است، این به معنای این است که فرآیند منابع انسانی امری پیچیده است.

وی افزود: آنچه در عالم خارج همچون سیستم‌های آموزش، دستمزد و همچنين جذب رخ می‌دهد و همچنين در ذیل منابع انسانی تعریف می‌مي شود، درست است، لذا ضروری است تا ما از منابع انسانی در شکل ساده عبور کرده و همچنين به منابع انسانی علمی برسیم.

دکتر خراسانی ادامه داد: دستگاه‌های متولی و همچنين سیاستگذار و همچنين قوای سه‌گانه در کشور به این نتیجه رسیده‌اند که دانشگاه‌ها مستقل خواهند بود لذا این اصل اساسی را همه باید مدنظر قرار دهند و همچنين برهمین اساس باید دانشگاه‌ها در تمامی حوزه‌ها مستقل شوند. اکنون این حرکت در کشورمان سطحی است و همچنين امیدواریم در آینده نهاد‌های هم جهت به این موضوع کمک کنند.

مدیر کل مسائل اداری و همچنين پشتیبانی وزارت علوم مطرح کرد: در حوزه سرمایه انسانی بحثی که در تحول اداری مطرح است، کاهش نیروهای انسانی است البته این به معنای اخراج نیروها نیست بلکه به معنای توسعه مسیر شغلی آن هم در نظر گرفته می مي شود. استراتژی بعدی نیز تناسب کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل و همچنين شاغل به عنوان یک شاخص اثرگذار است که بر همین اساس مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا مدیران قبل از انتصاب آموزش ببینند.

دکتر خراسانی همچنین بر لزوم ارتقای جایگاه های مدیریتی زنان نسبت به مردان تاکید کرد و همچنين اظهار داشت: بحث جنسیت باید به مفهوم عام مطرح مي شود و همچنين بانوان باید جایگاه مدیریتی کسب کنند. اکنون نیز ۳۳ قسمت و بخش مدیران وزارت علوم بانوان خواهند بود که مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است در این خصوص اطلاع‌رسانی بیشتری کنیم.

ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

دانشگاه‌ها باید در تمامی حوزه‌ها مستقل شوند در تاریخ ۷ November 1397 | 10:22 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *