دکتر حکیمیان به سمت «رئیس پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه» منصوب شد – شریف

دکتر حکیمیان به سمت «رئیس پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه» منصوب شد – شریف

به نقل از شریف: دکتر حکیمیان به سمت «رئیس پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه» منصوب شد

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در حکمی، حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر علی محمد حکیمیان را به سمت «رئیس پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه » منصوب کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این حکم انتصاب خطاب به دکتر حکیمیان آمده است:
با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و همچنين تجارب مدیریتی جناب‌عالی در حوزه علوم انسانی و همچنين اسلامی و همچنين بنا به پیشنهاد دست يار محترم پژوهش و همچنين فناوری به مدت ۴ سال شمسي به سمت «رئیس پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه» منصوب می‌شوید.
پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه از موسسات پژوهشی منحصر به‌فردی است که مسئولیت سنگینی را در ایجاد ارتباط بین این دو نهاد مهم حوزه و همچنين دانشگاه بر عهده دارد. تمرکز برحل چالش‌های کشور در حوزه علوم انسانی و همچنين اسلامی و همچنين بهره‌گیری از توانمندی‌های هر دو نهاد علمی کشور از اهم ماموریت های آن هم پژوهشگاه است. از آنجایی که این چالش ها نیازمند پژوهش های فرا رشته ای و همچنين انجام آسیب شناسی های دقیق می باشد ارتباط نظام‌مند پژوهشگاه با دیگر موسسات پژوهشی کشور از اولویت بالایی برخوردار است.
امید است با توکل به خداوند سبحان و همچنين پیروی از آموزه های اسلامی و همچنين مبانی علمی، ماموریت‌ها و همچنين وظایف محوله را در چهارچوب برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی تصويب شده و مصوب قانون هیات امناء و همچنين همچنین قوانین، سیاست ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های تصويب شده و مصوب قانون حکومت تدبیر و همچنين امید و همچنين طرح‌های پیشنهادی به مجلس محترم شورای اسلامی اجرا و همچنين با جلب همکاری دانشگاهیان، پژوهشگران ارزشمند آن هم پژوهشگاه و همچنين صاحب‌نظران در مراکز دولتی و همچنين خصوصی، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و همچنين فناوری ایفا نمایید.
حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر علی محمد حکیمیان استادیار رسمی قطعی تيم حقوق پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه در گرایش دکتری خصوصی و همچنين متولد ۱۳۳۹ یزد است.
از سوابق اجرایی دکتر حکیمیان می‌قدرت به تصدی مسئولیت معاونت کمیته فرهنگی جهاد و همچنين معاونت بنیاد شهید استان یزد و همچنين معاونت پژوهش و همچنين فناوری پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه در سالهای قبل اشاره کرد.
وی دارای سوابق تحقیقاتی در موضوعات نظریه ضمان قهری در فقه امامیه، طرح تحقیقاتی رژیم حقوقی سرمایه گذاری خارجی در قسمت و بخش نفت و همچنين گاز ایران، فقه استدلالی نفت و همچنين گاز و همچنين مطالعه تطبیقی مالکیت معادن در فقه و همچنين حقوق موضوعه می‌باشد.
دکتر حکیمیان مسلط به زبان‌های انگلیسی و همچنين عربی و همچنين آشنا به زبان فرانسه بوده و همچنين از سوابق فعالیت‌های آموزشی وی می‌قدرت به تدریس حوزوی مکاسب، شرح لعمه، کتاب‌های حج، ارث، غصب، متاجر، مسئولیت مدنی، حقوق تجارت تطبیقی، حقوق تجارت بین‌الملل، حقوق تجارت، داوری‌های تجاری بین‌المللی، حقوق نفت و همچنين گاز و همچنين متون فقهی متنوع و گوناگون و مختلف اشاره کرد.

وزیر علوم در نامه‌ای جداگانه از زحمات و همچنين تلاش‌های حجت‌الاسلام و همچنين المسلمین حسن آقانظری رئیس سابق پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه در طول تصدی این مسئولیت تقدیر و همچنين تشکر کرد.
م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

دکتر حکیمیان به سمت «رئیس پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه» منصوب شد در تاریخ ۸ November 1397 | 4:57 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *