راه‌اندازی مراکز رشد بانوان خلاء اشتغال زنان را پر مي کند – شریف

راه‌اندازی مراکز رشد بانوان خلاء اشتغال زنان را پر مي کند – شریف

به نقل از شریف: راه‌اندازی مراکز رشد بانوان خلاء اشتغال زنان را پر مي کند

دست يار رئیس جمهور در مسائل زنان و همچنين خانواده، در آیین افتتاح مرکز رشد بانوان استان کرمان اظهار داشت: راه‌اندازی مراکز رشد بانوان به روش خاص، خلاء‌های حوزه کسب و همچنين کار بانوان را پر مي کند و همچنين این امر ارزشمند و همچنين هوشمندانه‌ای است که امیدواریم یکی از نمونه‌های موفق و همچنين الگوی مناسب کشوری باشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری استان کرمان، دکتر معصومه ابتکار در این آیین که با حضور مدیر کل بانوان و همچنين مسائل خانواده استانداری، هیئت رئیسه پارک علم و همچنين فناوری استان کرمان و همچنين جمعی از بانوان کارآفرین در محل پارک علم و همچنين فناوری این استان برگزار شد، گفت: امروز به این هم‌افزایی‌ها نیاز داریم تا در مقابل تلاش‌های ناجوانمردانه آمریکا برای ضربه زدن به شهروندان و مردم شهر، اقتصاد، علوم و همچنين فناوری ایرانی بایستیم.
وی با اشاره به دستاوردهای پهناور و بزرگ جمهوری اسلامی در حوزه آموزش عالی افزود: رشد و همچنين شتاب علمی ایران بر اساس شاخص‌های بین‌المللی جزو رتبه‌های اول دنیا است و همچنين این دستاورد حاصل سرمایه‌گذاری حکومت‌ها، همت و همچنين تلاش استادان، پژوهشگران و همچنين فارغ‌التحصیلان است.
دست يار رئیس جمهور در مسائل زنان و همچنين خانواده تصریح کرد: نقش زنان در موفقیت‌های علمی غیرقابل ناديده گرفتن و همچنين پررنگ است زیرا حضور بانوان در دانشگاه‌ها چشمگیر و همچنين اغلب رشته‌ها به جز مهندسی درصدتعداد خانم‌ها بیشتر از آقایان است که این مهم، حاصل نگاه مثبت جمهوری اسلامی به حضور زنان در عرصه‌های متنوع و گوناگون و مختلف داخلی و همچنين بین المللی است.
وی بیان داشت: دستاوردهای دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده ایرانی نشان می‌دهد که جوانان ما با امید فعالیت می‌کنند و همچنين این امر مسئولیت‌های ما را سنگین‌تر و همچنين ضرورت ایجاد فضای کسب و همچنين کار و همچنين اشتغال جوانان را به ما گوشزد می‌نماید.
به گفته دکتر ابتکار، علی‌رغم اینکه در زمینه علمی و همچنين فناوری پیشرفت داشته‌ایم؛ ولي بايد توجه داشت در زمینه اشتغال پیشرفت چندانی نداشتیم، ولي بايد توجه داشت رویکرد حکومت حرکت به سمت کارآفرینی و همچنين اقتصاد دانش‌بنیان است و همچنين این امر مستلزم هم‌افزایی نهاد‌های مرتبط و همچنين انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی است که باهم منعقد می‌کنند.
وی طرح‌های اجرایی در حوزه محیط زیست پارک علم و همچنين فناوری استان کرمان را بسیار ارزشمند دانست و همچنين گفت: باید تلاش کنیم این طرح‌ها اقتصادی شوند.
دکتر ابتکار، تحریم‌های امریکا را علي رغم قوانین انسانی و همچنين بین‌المللی عنوان کرد و همچنين افزود: دشمن درصدد ایجاد فضای یاس و همچنين ناامیدی در جامعه است. شهروندان و مردم شهر ایران با تلاش و همچنين فداکاری خودشان در مقابل آمریکا ایستاده‌اند و همچنين به لطف خداوند و همچنين پشتکار نخبگان، در این جنگ اقتصادی سربلند و همچنين پیروز خواهند شد و همچنين موج امید و همچنين موفقیت و همچنين نشاط برای جامعه در عرصه‌های اقتصادی و همچنين علمی فراهم خواهد شد.
در این آیین دکتر محمد جواد آروین رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و همچنين فناوری پیشرفته گزارشی از وضعیت تحصیلی و همچنين اشتغال زنان استان کرمان و همچنين دکتر مسعود ترکزاده ماهانی رئیس پارک علم و همچنين فناوری استان نیز گزارشی از عملکرد این پارک و همچنين وضعیت زنان کارآفرین استان به دست يار رئیس جمهور ارائه کردند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

 

راه‌اندازی مراکز رشد بانوان خلاء اشتغال زنان را پر مي کند در تاریخ ۳ November 1397 | 1:20 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *