رشد ۲۱برابری تعداد دانشجویان در سال شمسي ۹۷ نسبت به چهار دهه قبل/ تعداد اعضای هیئت علمی ۱۲ برابر شده است – شریف

رشد ۲۱برابری تعداد دانشجویان در سال شمسي ۹۷ نسبت به چهار دهه قبل/ تعداد اعضای هیئت علمی ۱۲ برابر شده است – شریف

به نقل از شریف: رشد ۲۱برابری تعداد دانشجویان در سال شمسي ۹۷ نسبت به چهار دهه قبل/ تعداد اعضای هیئت علمی ۱۲ برابر شده است

تعداد دانشجویان و همچنين تعداد اعضای هیئت‌ علمی تمام وقت دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی در چهل سال شمسي بعد از انقلاب اسلامی، با رشد خیره‌کننده‌ای روبه‌رو شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در بازه زمانی چهل ساله، تعداد کل دانشجویان از ۱۷۵ هزار و همچنين ۶۷۵ دانشجو در سال شمسي ۱۳۵۷، با رشد حدود ۲۱ برابری به ۳میلیون و همچنين ۶۱۶ هزار و همچنين ۱۱۴ فرد يا شخص در سال شمسي ۱۳۹۷ افزایش یافته است.
تعداد کل دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی (دولتی و همچنين غیردولتی) از ۲۳۲ دانشگاه در سال شمسي ۱۳۵۷ و همچنين آغاز نظام جمهوری اسلامی، با رشد دوازده برابری به ۲هزار و همچنين ۷۲۴ دانشگاه و همچنين مرکز آموزش عالی در سال شمسي تحصیلی ۱۳۹۷-۱۳۹۶ رسیده است.
همچنین تعداد اعضای هیئت علمی تمام وقت دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی (دولتی و همچنين غیردولتی) از ۷هزار و همچنين ۲۳۱ فرد يا شخص در سال شمسي ۱۳۵۷، به ۸۵ هزار و همچنين ۵۹۲ افزایش یافته که رشد حدود ۱۲ برابری را نشان می‌دهد.

ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷
 

رشد ۲۱برابری تعداد دانشجویان در سال شمسي ۹۷ نسبت به چهار دهه قبل/ تعداد اعضای هیئت علمی ۱۲ برابر شده است در تاریخ ۲۷ November 1397 | 3:07 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *