رونمایی از نخستین محصول فناوری روش نوین ویرایش ژنی کریسپر – شریف

رونمایی از نخستین محصول فناوری روش نوین ویرایش ژنی کریسپر – شریف

به نقل از شریف: رونمایی از نخستین محصول فناوری روش نوین ویرایش ژنی کریسپر

نخستین محصول فناوری روش نوین ویرایش ژنی کریسپر (crisper/cas۹) با حضور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و همچنين زیست فناوری رونمایی شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی امروز (شنبه) در آیین رونمایی از اولین مدل موش هموفیلی نوع A با روش نوین ویرایش ژنی کریسپر گفت: امروزه تلاش همه مراکز علمی بر آن هم است که حتماً زحمات و همچنين صرف وقت به سمت حل معظلات و مسائل و مشکلات موجود در زمینه‌های علمی سوق داده مي شود و همچنين یکی از این زمینه‌های مهم در کشور موضوع بهداشت، درمان و همچنين بیماری است که خوشبختانه پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و همچنين زیست فناوری در زمینه‌های زیست محیطی، کشاورزی و همچنين مباحث ژنتیکی کارهای تحول آفرینی انجام داده است که جای تشکر و همچنين قدردانی دارد.
وی تصریح کرد: این پژوهشگاه در ادامه دستاوردهایی که داشته با این محصول، امید زیادی را برای معالجه یکی از بیماری‌های مهم در کشور و همچنين دنیا تقویت کرده است؛ قطعاً کار علمی ارزشمندی که گرفته شده بخشی از توانمندی‌های این پژوهشگاه را نشان می‌دهد؛ هر چقدر ظرفیت‌های حمایتی خود را در کنار موسسات علمی و همچنين پژوهشی افزایش دهیم سرعت دسترسی به نتایج تحقیقاتی مطلوب، بالاتر خواهد رفت.
دکتر غلامی خاطرنشان کرد: وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری یکی از فعالیت‌های ویژه‌شان حمایت از پروژه‌های تحقیقاتی است و همچنين موش مدل هموفیلی که امروز اینجا معرفی شد در حقیقت زمینه ساز انجام کارهای تحقیقاتی است که در آینده انجام خواهد شد.
وی در خاتمه ضمن تبریک به محققان این طرح پژوهشی در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و همچنين زیست فناوری، اظهار امیدواری کرد، همواره دستاوردهای ارزشمند متعددی در این پژوهشگاه رونمایی مي شود.
دکتر مطلبی، رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و همچنين زیست فناوری نیز در خصوص این رونمایی گفت: این محصول در قالب یک پروژه تحقیقاتی کلان با پشتیبانی مشترک پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و همچنين زیست فناوری و همچنين ستاد توسعه سلول‌های بنیادی توسط محققان انجام شد و همچنين این دستاورد پژوهشی و همچنين فناوری اولین محصول در نوع خود در کشور است و همچنين کاربردهای متنوع و گوناگون و مختلف دارویی و همچنين درمانی دارد.
وی افزود: مرکز حیوان مدل این پژوهشگاه به تا حال موفق به تولید چندین مدل دیگر به روش‌های جراحی و همچنين انتقال ژن ویرایش ژنومی شده است که قابل بهره بري و استفاده برای پژوهشگران می‌باشد.
دکتر مطلبی بیان کرد: با بهره‌برداری از این محصول امیدهای زیادی در جهت تولید مدل‌های بیماری‌های ژنتیکی به صورت عام و همچنين توسعه روش‌های درمانی بیماری هموفیلی نوع A به صورت خاص ایجاد شده است و همچنين این دستاورد گام بلندی برای درمان بیماری‌های ژنتیکی با بهره بري و استفاده از شیوه‌های نوین به شمار می‌رود.
در ادامه این مراسم، قرارداد انتقال تکنولوژی بین پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و همچنين زیست فناوری و همچنين دکتر گرجی رئیس شرکت سینره امضا شد.
در ادامه این مراسم وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری از آزمایشگاه حیوان مدل، محل نگهداری از حیوانات و همچنين آزمایشگاه تراریخت پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و همچنين زیست فناوری بازدید کرد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

رونمایی از نخستین محصول فناوری روش نوین ویرایش ژنی کریسپر در تاریخ ۲۷ November 1397 | 2:40 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *