رونمایی از پوستر هفتمین جشنواره ملی رویش – شریف

رونمایی از پوستر هفتمین جشنواره ملی رویش – شریف

به نقل از شریف: رونمایی از پوستر هفتمین جشنواره ملی رویش

پوستر هفتمین جشنواره ملی رویش، همزمان با بیستمین سال شمسي تاسیس کانون‌های فرهنگی، هنری، دینی و همچنين اجتماعی دانشجویان سراسر کشور،
با حضور دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری رونمایی شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری در نشست خبری هفتمین جشنواره ملی رویش اظهار داشت: کانون های فرهنگی، هنری، دینی و همچنين اجتماعی دانشجویان کشور یکی از پهناور و بزرگ ترین و همچنين گسترده ترین اجتماعات دانشجویی است که در ۴ زمینه فعالیت اصلی (مذکور) و همچنين در ۳۲ موضوع تخصصی (کانون) در دانشگاه‌ها به صورت قانونمند و همچنين بر اساس آیین نامه تصويب شده و مصوب قانون به فعالیت داوطلبانه می‌پردازند.
وی افزود: هفتمین جشنواره ملی رویش عصاره دستاوردها و همچنين توانمندی های این مجموعه های فعال و همچنين داوطلب دانشجویی است که در قسمت و بخش‌های رقابتی و همچنين غیر رقابتی و همچنين به نوعی خروجی جشنواره‌های رویش دانشگاهی است که تا کنون برگزار و همچنين در سامانه وزارت علوم ثبت شده است. این فعالیت ها به شناخت توانمندی ها و همچنين استعدادهای دانشجویان کمک می کند و همچنين آنها را به سمت رشد در زمینه های مهارتی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در جامعه سوق می دهد.
دکتر غفاری تصریح کرد: یکی از مهم ترین عرصه‌های فعالیت فرهنگی در دانشگاه ها کانون های فرهنگی، هنری، دینی و همچنين اجتماعی دانشجویان خواهند بود که به دلیل تنوع و همچنين تکثر موضوعات فعالیت قابل توجه‌اند و همچنين در یک مقیاس ملی جشنواره را تجربه می کنند. افزایش اقبال و همچنين همکاری دانشجویان به نوعی اثرگذاری این فعالیت‌ها را نشان می‌دهد.
به گفته وی، ۷۳۰۰ کانون فرهنگی دانشجویان در سامانه وزارت علوم ثبت شده، ولی کانون‌های فرهنگی فعال دانشجویی تعداد ۴۲۶۲ خواهند بود و همچنين به تا حال تعداد ۱۱۳۲ اثر در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف فرهنگی و همچنين هنری در سامانه جشنواره ملی رویش ثبت شده و همچنين تعداد ۹۶ طرح و همچنين ایده دانشجویی به جشنواره ارسال شده است.
دکتر غفاری درخصوص زمان و همچنين مکان برگزاری اظهار داشت: با توجه به درخواست دانشگاه‌ها برای مهلت بیشتر جهت برگزاری جشنواره رویش دانشگاهی، زمان بیشتر برای ثبت آثار و همچنين دستاوردهای کانون های فرهنگی در سامانه جشنواره ملی، در تلاش هستیم زمان بندی مناسبی را در نظر بگیریم. ولي بايد توجه داشت قدر مسلم جشنواره در تهران و همچنين به احتمال زیاد کانون پرورش فکری کودکان و همچنين جوانان و نوجوانان که تا کنون همکاری و همچنين تعامل بسیار مناسبی را با مجموعه معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم و همچنين این جشنواره داشته اند است و همچنين یقیناً در نیم سال شمسي دوم تحصیلی ۱۳۹۷ ۱۳۹۸ این جشنواره برگزار خواهد شد و همچنين زمان دقیق این جشنواره متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در مورد قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف جشنواره توضیح داد: قسمت و بخش رقابتی که جزلاینفک محسوب می مي شود و همچنين حس و همچنين انگیزه دانشجویان را افزایش می دهد. قسمت و بخش غیر رقابتی که عمومیت دارد و همچنين بدون در نظر گرفتن سطح توانایی و همچنين مقایسه آنها باعث افزایش مشارکت می مي شود و همچنين دانشگاه هایی که جشنواره رویش دانشگاهی را برگزار نکرده اند می‌توانند در قسمت و بخش‌های غیر رقابتی شامل؛ نمایشگاه دستاوردها و همچنين توانمندی‌ها، کارگاه‌های آموزشی و همچنين کمیسیون ها حضور داشته باشند.
وی افزود: حمایت های انجام شده با توجه به حجم و همچنين تعداد کانون ها در واقع از نظر مادی حداقل بوده ولی از نظر معنوی بستر مختلفی برای شرکت کنندگان فراهم شده است. در حال حاضر دانشگاه ها در حال حرکت به سمت «دانشگاه اجتماعی» خواهند بود و همچنين لازمه این رویکرد تعامل با مجموعه نهاد ها و همچنين نهادهای فرهنگی، اجتماعی و همچنين هنری مربوطه است. این رهیافت به ویژه ایجاد ارتباط مجموعه کانون‌های فرهنگی دانشجویان با این نهادها و همچنين ارتباطات فرابخشی نسبت به مسائل اجتماعی و همچنين مبتلابه جامعه است.
وی در مورد تفاوت‌های این جشنواره با سایر جشنواره‌ها بیان کرد: ۸۶ جشنواره رویش در دانشگاه‌ها برگزار شده است که نسبت به سال شمسي های قبل در فضایی متنوع با اراده و همچنين علاقه قوی‌تری انجام گرفته و همچنين منجر به زمینه سازی برای برگزاری هفتمین جشنواره رویش به عنوان نقطه عطف رویش‌ها شده است.
در ادامه دکتر فروغ اسرافیلیان، دبیر هفتمین جشنواره رویش، این رویداد را بزرگترین اجتماع دانشگاهی فعالیت های فرهنگی، هنری، اجتماعی و همچنين دینی دانشجویان برشمرد و همچنين ادامه داد: در این جشنواره شاهد فعالیت های غنی تری از سوی کانون های دانشگاهی هستیم و همچنين امیدواریم برای شکوفایی و همچنين توانمند سازی استعدادهای دانشجویان در چهار زمینه یاد شده سودمند واقع مي شود. به بهانه برگزاری جشنواره رویش نهاد ها و همچنين دستگاه های مختلفی می توانند در کنار دانشگاه ها در پیشرفت این امر سهیم و همچنين مشارکت داشته باشند.
گفتنی است هفتمین جشنواره ملی رویش به همت معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين حمایت مادی و همچنين معنوی و همچنين همکاری بسیار موثر کانون پرورش فکری کودکان و همچنين جوانان و نوجوانان و همچنين حضور و همچنين مشارکت دانشگاه های دولتی و همچنين غیر دولتی برگزار خواهد شد.
گفتنی است نخستین نشست خبری هفتمین جشنواره ملی رویش با حضور مهندس هادی عسگری، مدیر کل فرهنگی و همچنين اجتماعی و همچنين جمعی از مدیران این رویداد علمی، فرهنگی و همچنين اجتماعی برگزار شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

رونمایی از پوستر هفتمین جشنواره ملی رویش در تاریخ ۲۴ November 1397 | 8:11 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *