شصت و همچنين هفتمین گردهمایی مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور آغاز به کار کرد – شریف

شصت و همچنين هفتمین گردهمایی مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور آغاز به کار کرد – شریف

به نقل از شریف: شصت و همچنين هفتمین گردهمایی مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور آغاز به کار کرد

شصت و همچنين هفتمین گردهمایی سراسری مدیران فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور با حضور دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، امروز (سه‌شنبه) در دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز به کار کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، دکتر غلامرضا غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، هدف از برگزاری این گردهمایی را بررسی مسائل و همچنين فعالیت‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌ها عنوان کرد و همچنين گفت: مدیران و همچنين کارشناسان فرهنگی به صورت سالیانه در یکی از دانشگاه‌های کشور گرد هم می‌آیند و همچنين با ارائه تحلیلی از وضعیت فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌ها، راهکارها و همچنين سیاست‌های رونق‌بخشی بیشتر به فعالیت‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشجویان را بررسی می‌کنند.
وی با اشاره به نقش این گونه هم‌اندیشی‌ها در راستای فراهم‌سازی فضای مطلوب‌تر و همچنين مناسب‌تر جهت انجام فعالیت‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی در دانشگاه‌ها، افزود: مطرح شدن تجربیات مدیران فرهنگی و همچنين ایجاد تعامل بیشتر در این زمینه می‌تواند زمینه مناسب‌تری را برای فعالیت‌های آینده ایجاد نماید.
دکتر غفاری با تأکید بر اثرگذاری فعالیت‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌ها در بدنه جامعه، تصریح کرد: بررسی مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات معاونت‌های فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌ها و همچنين تشکل‌های دانشجویی برای کاهش آسیب‌های این حوزه، شامل مهم‌ترین قسمت و بخش‌های این گردهمایی است.
وی با اشاره به فعالیت‌های چشمگیر دانشگاه صنعتی اصفهان در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علمی، پژوهشی و همچنين فرهنگی، به تأثیرگذاری این پروژه‌ها در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات جامعه اشاره کرد و همچنين افزود: مجموعه فعالیت‌های معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان و همچنين تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه بسیار چشمگیر و همچنين قابل تقدیر است.
در ادامه دکتر سیدمحمود مدرس هاشمی رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با تبریک ایام‌الله دهه تبريک و مبارک فجر و همچنين فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، گفت: اگرچه آغاز کار این دانشگاه مرتبط به زمان قبل از انقلاب است، ولي بايد توجه داشت مسیر رشد و همچنين پیشرفت دانشگاه صنعتی اصفهان در دوران بعد از انقلاب طی شده است.
وی با اشاره به جایگاه ویژه دانشگاه صنعتی اصفهان در میان دانشگاه‌های برتر کشور، دانشگاه‌های منطقه و همچنين رتبه‌بندی‌های بین‌المللی، افزود: می‌قدرت این دانشگاه را مولود شایسته انقلاب اسلامی قلمداد کرد که با پایه‌گذاری بسیار خوب و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مناسب در طراحی اولیه، مسیر رشد، توسعه و همچنين پیشرفت را به خوبی دنبال کرده است.
دکتر مدرس هاشمی با اشاره به چشم‌انداز دانشگاه صنعتی اصفهان در افق ۱۴۰۴، گفت: بر این اساس دانشگاه صنعتی اصفهان دانشگاهی است با فضای علمی و همچنين فرهنگی پویا و همچنين باکیفیت که باید سه ویژگی “مرجعیت علمی و همچنين فناوری در آسیا”، “سرآمد در تربیت دانش‌آموختگانی توانمند در تراز جهانی” و همچنين “اخلاق‌مدار و همچنين نقش‌آفرین در توسعه کشور و همچنين تأثیرگذارترین دانشگاه در منطقه پیرامونی خود” را داشته باشد.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر اینکه نگاه فرهنگی، به مفهوم فرهنگ خاص و همچنين فعالیت‌های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب نیست، افزود: نگاه فرهنگی یک نگاه عام و همچنين تأثیرگذار در همه شئون دانشگاه است.
وی با انتقاد از پایه‌گذاری و همچنين تدوین آیین‌نامه‌های دانشگاهی بدون توجه به نگرش‌های فرهنگی، به تأثیر این روال‌ها و همچنين آیین‌نامه‌ها در فعالیت‌های فرهنگی آینده اشاره کرد و همچنين گفت: متاسفانه اساس تدوین آیین‌نامه، عدم اعتماد به دانشجو بوده و همچنين هست و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است در حوزه فرهنگ به فعالیت‌های دانشجویی اعتماد بیشتری داشته باشیم.
دکتر مدرس هاشمی، اعتمادسازی، وفای به عهد و همچنين تعهد کاری را شامل مباحث مهمی عنوان کرد که در طرح تحول راهبردی دانشگاه صنعتی اصفهان دنبال می‌مي شود.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر اینکه روح آیین نامه‌ها باید مبتنی بر فرهنگ باشد، تصریح کرد: تغییر نگرش سخت‌ترین کار در یک دانشگاه است و همچنين تغییر روال ها بسیار طول می‌کشد ولي بايد توجه داشت با ایستادگی و همچنين تلاش باید در این مسیر حرکت کرد.
وی با بیان اینکه دانشگاه صرفاً محل ارائه آموزش یک تخصص خاص برای دانشجویان نیست؛ دانشگاه را محل شکوفایی استعدادهای انسان دانست و همچنين افزود: در صورتي که این نگرش را دنبال کنیم باید در بسیاری از روال ها بازنگری نماییم.
دکتر مدرس هاشمی با اشاره به معظلات و مسائل و مشکلات مبانی تفکری و همچنين رفتارهای انسانی در جامعه؛ دانشگاه‌های کشور و همچنين نخبگان را از مهم‌ترین متولیان مبانی تفکری و همچنين اخلاق در جامعه دانست و همچنين افزود: نیازمند این هستیم که با تلاش بسیار زیاد مبانی تمدن ایرانی اسلامی را بررسي کننده و پروهشگر نماییم.
وی با تأکید بر نقش پررنگ دانشگاه‌های کشور در این زمینه، بسترسازی و همچنين میدان دادن به فکر کردن و انديشيدن، آزادی اندیشه و همچنين تضارب آرا برای پر کردن خلأ تفکری در جامعه را وظیفه دانشگاه دانست و همچنين افزود: این دیدگاهی است که در چندسال قبل در دانشگاه صنعتی اصفهان دنبال نموده‌ایم.
دست يار فرهنگی اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در این آئین هدف از برگزاری این گردهمایی را به اشتراک گذاشتن تجربیات و همچنين مسائل گوناگون مدیران فرهنگی عنوان کرد و همچنين گفت: با توجه به نقش بسیار مهم مدیران فرهنگی در دانشگاه‌ها، باید با ایجاد فضای گفت‌وگو و همچنين رقابت برای دانشجویان، ذوق، اندیشه و همچنين تجربه و مهارت بالا اشخاص را به میدان آورد و همچنين استعداد آن هم‌ها را شکوفا نمود.
دکتر سید مهران نحوی با تأکید بر اینکه اعتماد یک رکن اساسی در فعالیت‌های فرهنگی محسوب می‌مي شود، افزود: به میدان آمدن ذوق و همچنين هنر و همچنين اندیشه موجب اجتماعی سازی و همچنين استقبال از فضای اجتماعی، خواهد شد.
وی با بیان اینکه باید با حفظ کرامت اشخاص، آزادی، عدالت و همچنين گفت‌وگو موجب به میدان آمدن اندیشه شویم، افزود: مجموعه این فعالیت‌ها باعث به‌وجودآمدن سرمایه اجتماعی و همچنين اعتماد در دانشگاه‌ها می‌مي شود.
دست يار فرهنگی اجتماعی دانشگاه صنعتی اصفهان، وظیفه مدیران فرهنگی را به میدان آوردن این استعدادها دانست و همچنين تصریح کرد: نقش ما، ایجاد محیطی است که مخاطب با احساس کرامت، آزادی و همچنين عدالت بتواند فعالیت نماید.
شصت و همچنين هفتمین گردهمایی سراسری مدیران فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی، با جلسات سخنرانی‌، کارگاه‌ها و همچنين نشست‌های مشترک در ارتباط با موضوعاتی همچون دانشگاه اجتماعی، مسئولیت‌های اجتماعی و همچنين سیاستگذاری فرهنگی در دانشگاه، به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز شده و همچنين تا فردا ادامه خواهد داشت.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷
 

شصت و همچنين هفتمین گردهمایی مدیران فرهنگی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کشور آغاز به کار کرد در تاریخ ۹ November 1397 | 6:00 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *