ضرورت آموزش مدیران ستادی و همچنين دانشگاهی در بدو پذیرش مسئولیت جدید – شریف

ضرورت آموزش مدیران ستادی و همچنين دانشگاهی در بدو پذیرش مسئولیت جدید – شریف

به نقل از شریف: ضرورت آموزش مدیران ستادی و همچنين دانشگاهی در بدو پذیرش مسئولیت جدید

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: آموزش مدیران ستادی و همچنين دانشگاهی در بدو پذیرش مسئولیت جدید با هدف آشنایی با حوزه تحت مدیریت و همچنين اطلاع از قوانین و همچنين ضوابط یک ضرورت به شمار می رود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی روز شنبه در سومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت این وزارت اظهار داشت: اعضای هیئت علمی که در دانشگاه‌ها به عنوان مدیر تيم، مدیر قسمت و بخش یا رئیس دانشکده منصوب می‌شوند باید با گذراندن دوره آموزشی یک ماهه با شیوه‌های نوین، علمی و همچنين حرفه ای اجرایی و همچنين مدیریتی در مسئولیت جدید آشنا شوند.
وی افزود: آشنایی با ضوابط و همچنين قوانین، اختیارات و همچنين محدودیت‌ها می‌تواند در بهبود عملکرد مدیران مؤثر باشد و همچنين مدیران با اطلاع از قوانین، خلاقیت و همچنين نوآوری‌های مدیریتی خود را پیاده‌سازی کنند.
دکتر غلامی با تاکید بر “محوریت قانون ساختار و همچنين وظایف وزارت علوم و همچنين قانون تشکیل هیئت‌های امنای دانشگاه‌ها” اظهار داشت: مسائل مرتبط به اصلاح ساختار اداری دانشگاه‌ها، با مذاکره و همچنين گفت‌وگو با مدیران نهاد مسائل اداری و همچنين استخدامی در راستای تفاهم و همچنين با تصویب هیئت‌های امنا اجرایی مي شود.
وی تصریح کرد: آیین‌نامه ها و همچنين دستورالعمل‌های وزارت علوم شبکه بزرگی از ذینفعان و همچنين مجریان شامل دانشگاه‌ها، دستگاه‌های اجرایی، دانشجویان و همچنين اعضای هیئت علمی را در بر می‌گیرد؛ بنابراین بررسی تمام ابعاد تصمیم گیری ها در شوراهای متنوع و گوناگون و مختلف ستادی ضرورت دارد.
در ادامه این نشست، دبیران کمیته‌های پنجگانه شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت علوم، گزارشی از روند جلسات و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های کمیته خود ارائه کردند و همچنين اعضای شورا به تبادل نظر در خصوص موارد مطرح شده پرداختند.
تقویت میز خدمت مجازی، توسعه برنامه جذاب و جالب و خوب حکومت الکترونیک، پیشبرد برنامه جذاب و جالب و خوب‌های منشور حقوق شهروندی، اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب اصلاح ساختار نیروی انسانی و همچنين تقویت شایستگی‌ها و همچنين صلاحیت‌های حرفه‌ای مدیران و همچنين کارکنان شامل مواردی بود که در سومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت علوم مورد تاکید قرار گرفت.
م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

ضرورت آموزش مدیران ستادی و همچنين دانشگاهی در بدو پذیرش مسئولیت جدید در تاریخ ۶ November 1397 | 4:53 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *