عزم جدی ایران و همچنين قبرس برای تحکیم و همچنين تعمیق روابط علمی و همچنين دانشگاهی – شریف

عزم جدی ایران و همچنين قبرس برای تحکیم و همچنين تعمیق روابط علمی و همچنين دانشگاهی – شریف

به نقل از شریف: عزم جدی ایران و همچنين قبرس برای تحکیم و همچنين تعمیق روابط علمی و همچنين دانشگاهی

در دیدار پتروس ناکوزیس سفیر جمهوری قبرس در ایران با دکتر حسین سالارآملی قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل که در محل مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری برگزار شد، تقویت روابط مناسب و همچنين دیرینه دو کشور و همچنين تلاش برای توسعه و همچنين تقویت این همکاری‌ها مورد تاکید قرار گرفت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدار، پتروس ناکوزیس سفیر جمهوری قبرس در ایران، با رد اقدامات غیرقانونی و همچنين یکجانبه حکومت آمریکا در بروز برخی معظلات و مسائل و مشکلات انسانی و همچنين اختلال در روابط و همچنين همکاری‌های دوستانه بین جوامع بین‌المللی و همچنين حکومت‌ها به ویژه در همکاری‌های علمی دانشمندان و همچنين محققان و همچنين دانشجویان، مواضع مثبت خود و همچنين حکومت جمهوری قبرس را در حمایت از مواضع قانونی و همچنين خواسته‌های قانونی و همچنين صلح‌جویانه حکومت ایران ابراز کرد.
وی با اذعان به سطح بالای استعدادها و همچنين ظرفیت‌های علمی و همچنين تحقیقاتی ایران، تلاش دو کشور ایران و همچنين قبرس را برای تقویت روابط و همچنين تعاملات همه جانبه به ویژه ارتقای سطح همکاری‌های علمی و همچنين دانشگاهی را بسیار حائز اهمیت دانست.
در ادامه دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل، ضمن تشکر از مواضع مثبت سفیر قبرس، همکاری با مراکز علمی و همچنين دانشگاهی قبرس را از اولویت‌های همکاری علمی ایران در منطقه دانست و همچنين ابراز امیدواری کرد با سفر وزیر آموزش و همچنين فرهنگ قبرس به کشورمان در ماه آینده، شاهد فصل جدیدی از همکاری‌های علمی بین ایران و همچنين قبرس باشیم.
وزیر آموزش و همچنين فرهنگ قبرس در رأس هیاتی متشکل از روسای دانشگاه‌های این کشور، اوایل اسفندماه ۱۳۹۷ به ایران سفر می‌کنند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

عزم جدی ایران و همچنين قبرس برای تحکیم و همچنين تعمیق روابط علمی و همچنين دانشگاهی در تاریخ ۱۰ November 1397 | 8:11 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *