فاز دوم تصفیه‌منزل و خانه پیشرفته دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به بهره‌برداری رسید – شریف

فاز دوم تصفیه‌منزل و خانه پیشرفته دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به بهره‌برداری رسید – شریف

به نقل از شریف: فاز دوم تصفیه‌منزل و خانه پیشرفته دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به بهره‌برداری رسید

همزمان با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، فاز ۲ تصفیه‌منزل و خانه پیشرفته دانشگاه شهید مدنی آذربایجان مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، دکتر جمشید اسماعیلی، مدیر کل طرح های عمرانی وزارت علوم، تصفیه‌منزل و خانه فاضلاب پیشرفته این دانشگاه را شامل طرح‌های موفق در دانشگاه‌های کشور دانست و همچنين گفت: وجود تصفیه‌منزل و خانه‌های پیشرفته نظیر این پروژه که امروز شاهد افتتاح آن هم بودیم به لحاظ صرفه‌جویی در انرژی و همچنين کنترل آلودگی‌های زیست محیطی دارای اهمیت ویژه‌ای است.
وی پیشرفت طرح‌های عمرانی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان را مثبت ارزیابی و همچنين اظهار امیدواری کرد تا به همت وزارت علوم و همچنين دانشگاه شاهد تکمیل پروژه پهناور و بزرگ تصفیه فاضلاب و همچنين تعدادی دیگر از طرح‌های عمرانی این دانشگاه باشیم.
در ادامه دکتر ذوالفقار رضوانی دست يار اداری و همچنين مالی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان درخصوص مشخصات این پروژه گفت: این تصفیه‌منزل و خانه به متراژ ۳ هزار متر مربع و همچنين با دبی ۱۲۰۰ متر مکعب در شبانه روز، فاضلاب دانشگاه را تصفیه می‌کند.
وی افزود: در این روش، فاضلاب کلیه ساختمان‌های رفاهی، آموزشی و همچنين خدماتی از طریق جمع آوری شبکه فاضلاب توسط ۳۸۹ منهول جمع آوری شده و همچنين از طریق شتاب ثقلی به تصفیه‌منزل و خانه دانشگاه انتقال می‌یابد.
دکتر رضوانی تصریح کرد: فاز اول این تصفیه منزل و خانه در بهمن ماه ۱۳۹۴ با دبی ۴۰۰ متر مکعب آغاز به کار کرد و همچنين فاز دوم آن هم با ۲۰۰ متر مکعب از نوع روش لجن فعال به بهره‌برداری رسید.
به گفته وی، با افتتاح این طرح هر روز خدا ۶۰۰ متر مکعب فاضلاب دانشگاه تصفیه شده و همچنين آب تصفیه شده از طریق لوله‌گذاری به استخر اردوگاه منتقل و همچنين هر ۴ ساعت یک‌بار به فضای سبز و همچنين غیر مثمر جهت آبیاری انتقال داده می‌مي شود.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

فاز دوم تصفیه‌منزل و خانه پیشرفته دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به بهره‌برداری رسید در تاریخ ۲۵ November 1397 | 6:11 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *