فعالیت دانشکده‌ها؛ کاربردی و همچنين در مسیر کمک به صنایع داخلی/ راه‌اندازی مرکز نوآوری و همچنين فناوری در راستای حمایت از ایده‌های نخبگان – شریف

فعالیت دانشکده‌ها؛ کاربردی و همچنين در مسیر کمک به صنایع داخلی/ راه‌اندازی مرکز نوآوری و همچنين فناوری در راستای حمایت از ایده‌های نخبگان – شریف

به نقل از شریف: فعالیت دانشکده‌ها؛ کاربردی و همچنين در مسیر کمک به صنایع داخلی/ راه‌اندازی مرکز نوآوری و همچنين فناوری در راستای حمایت از ایده‌های نخبگان

رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران در گفت‌وگو با برنامه جذاب و جالب و خوب «فرصت برابر» شبکه آموزش سیما گفت: ۱۶ دانشکده فعال در دانشگاه کاملا کاربردی و همچنين در ارتباط با صنایع داخلی و همچنين کمک به آن هم خواهند بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر جبار علی ذاکری اظهار داشت: دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران، ۱۵ دانشکده در رشته‌های فنی و همچنين مهندسی و همچنين علوم پایه و همچنين یک دانشکده هنر و همچنين معماری دارد و همچنين دانشجویان این دانشگاه غالباً از طریق رشته ریاضی وارد دانشگاه می‌شوند.
وی گفت: به تا حال سه برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی ارتباط با صنعت در دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران اجرا شده و همچنين یک برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی نیز در حال اجراست.
دکتر ذاکری افزود: دانشکده مهندسی راه آهن دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران در راستای توسعه ریل‌های مترو و همچنين راه‌آهن بین شهری کمک‌های فکری و همچنين علمی می‌کند و همچنين در حوزه خودرو نیز دانشکده مهندسی این دانشگاه در زمینه طراحی و همچنين پژوهش خودرو مشغول فعالیت است.
وی گفت: در چندسال اخیر دو دانشکده کم‌نظیر در کشور شامل “دانشکده مهندسی پیشرفت “و همچنين “فناوری‌های نوین” در دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران راه‌اندازی شده است که در حوزه ماهواره، انرژی و همچنين نانو فعالیت می‌کنند.
رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران تاکید کرد: دانشکده‌های جدید این دانشگاه کاملاً کاربردی و همچنين در ارتباط با صنایع خواهند بود و همچنين دانشکده‌های قدیمی‌تر نیز که بعضاً قدمتی ۹۰ ساله دارند و همچنين در حوزه مهندسی برق، عمران، مواد و همچنين صنایع فعال خواهند بود با صنایع کشور ارتباط تنگاتنگ دارند.
دکتر ذاکری افزود: در دانشکده معماری و همچنين شهرسازی این دانشگاه رشته طراحی صنعتی در دوره کارشناسی ارشد دایر است و همچنين همکاران هیئت علمی دانشگاه که از داخل و همچنين خارج کشور خواهند بود، فعالیت‌های علمی مهمی همچون طرح ساخت منزل و خانه‌های سریع النصب در مراکز زلزله را انجام می دهند که مورد تایید قرار گرفته و همچنين امیدواریم عملیاتی مي شود.
وی افزود: بسیاری از فارغ التحصیلان دانشگاه علم و همچنين صنعت در صنایع دولتی و همچنين خصوصی به عنوان مدیر یا کارشناس حضور دارند و همچنين چرخ‌های صنعت کشور را به حرکت در آورده‌اند.
دکتر ذاکری اظهار داشت: در حوزه مدیریت کسب و همچنين کار نیز که در دانشکده مهندسی پیشرفت فعال است، از استارتاپ‌ها و همچنين شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کنیم و همچنين مرکز نوآوری و همچنين فناوری نیز در راستای حمایت از ایده‌های نخبگان در سال شمسي جاری در دانشگاه علم و همچنين صنعت راه اندازی شد.
رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران گفت: در طول سال شمسي جاری حداقل از شش طرح رونمایی کردیم؛ طرح لکه‌روبی که توسط اعضای هیات علمی جوون این دانشگاه انجام شد در صرفه جویی ارز در کشور بسیار موثر بود.
وی تاکید کرد: در صورتي که تعریف مساله توسط دستگاه‌های اجرایی انجام مي شود، اعضای هیات علمی دانشگاهها به رفع آن هم کمک خواهند کرد.
دکتر ذاکری در قسمت و بخش دیگری از گفت وگو با شبکه آموزش به موضوع “ارتباط و همچنين تعامل نزدیک مسئولان دانشگاه‌ها با یکدیگر” اشاره کرد و همچنين گفت: دانشگاه‌های سطح یک، هردو ماه یک بار با یکدیگر ملاقات دارند و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات را بررسی می‌کنند.
وی افزود: در دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران از همکاری‌های بین دانشگاهی و همچنين مشترک اعضای هیات علمی حمایت می‌مي شود و همچنين این امتیازات در آیین نامه‌های پژوهشی ما ملحوظ است.
رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران در زمینه فعالیت‌های بین‌المللی این دانشگاه نیز اظهار داشت: دانشگاه علم و همچنين صنعت به عنوان مرکز راهبری دانشگاه‌های ایران و همچنين آلمان انتخاب شده است.
وی در خصوص پیشرفت‌های اخیر دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران به فعالیت‌های مرکز فناوری عصبی این دانشگاه اشاره کرد که در راستای انجام فعالیت ها در این قسمت و بخش، پژوهشگران دانشگاه توانسته اند گام های موثری را برای کمک به بیماران قطع نخاعی بردارند.
م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

فعالیت دانشکده‌ها؛ کاربردی و همچنين در مسیر کمک به صنایع داخلی/ راه‌اندازی مرکز نوآوری و همچنين فناوری در راستای حمایت از ایده‌های نخبگان در تاریخ ۱ November 1397 | 12:14 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *